جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

هواساز آپارتمانی

هواساز آپارتمانی انعکاس

هواساز آپارتمانی چیست؟

هواساز آپارتمانی که به آنها هواسازهای ساختمانی هم گفته می‌شود، از جمله محصولات برودتی گروه ماشین سازی انعکاس و یک نوع سیستم تهویه مطبوع خانگی است. شما می‌توانید از این دستگاه‌ها برای تامین گرمایش و سرمایش ساختمان‌ها استفاده کنید. به طور کلی کولر هواساز خانگی دارای ساختمان ساده‌ای است که هوای محیط را می‌مکند و با حجم مشخصی از هوای خارج ساختمان مخلوط کرده و آن را تصفیه می‌کنند. بعد از تصفیه کردن، سرمایش یا گرمایش لازم را تامین کرده، رطوبت رسانی مناسبی در محیط داخل ساختمان انجام شده و دوباره آن را به درون ساختمان پمپاژ می‌کنند.

هواساز آپارتمانی

در حالت کلی هواسازهای آپارتمانی شباهت زیادی به هواساز صنعتی دارند. شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که ساختمان‌ها نیاز به کولر هواساز خانگی با ظرفیت کمتری دارند. معمولاً سازندگان این دستگاه‌ تهویه مطبوع سعی می‌کنند تا حد ممکن از وزن و حجم دستگاه کم کنند. شما می‌توانید برای محیط مد نظر خود، با هر ابعادی که دارید، یک نوع هواساز مناسب نصب کنید. قیمت هواساز آپارتمانی در وب سایت انعکاس کمتر از سایر مراکز است.

اهمیت استفاده از سیستم تهویه هوا

دستگاه‌های هواساز آپارتمانی بنا به نوع ظرفیت محیط، میزان هوای خاصی را تولید می‌کنند. امروزه استفاده کردن از هواسازهای آپارتمانی نسبت به زمان‌های گذشته رواج بیشتری پیدا کرده است. شما می‌توانید با کمک دستگاه هواساز آپارتمانی در بخش های مختلف خانه سرمایش یا گرمایش لازم را تامین کنید.

شما می‌توانید با تنظیم کردن درجه حرارت، دمای هوا را به شکلی که مد نظرتان است تبدیل کنید. جدا از آن با استفاده از سیستم‌های هواساز قادر خواهید بود رطوبت محیط را کنترل، هوا را تصفیه کرده و هوای مطبوعی در اختیار داشته باشید. همین موضوع باعث شده که استفاده از هواسازها روز به روز گسترده‌تر شود. ما همواره شاهد تولید انواع سیستم تهویه مطبوع هستیم.

اجزای هواساز آپارتمانی

تمامی هواسازهایی که در آپارتمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، از نظر شکل ظاهری شباهت‌های زیادی با همدیگر دارند. تمامی آنها از اجزای یکسانی تشکیل شده‌اند. معمولا هواسازها به شکل یک یونیت مکعبی و یا مستطیلی بزرگی هستند که طراحی آنها با استفاده از ورق‌های فولادی انجام گرفته است. اجزایی که در ساختار هواسازها به کار می‌روند، ممکن است از برخی جهات با همدیگر متفاوت باشند. با ما همراه باشید تا به شما اجزای مختلف هواسازها را معرفی کنیم.

فن یا دمنده

یکی از مهمترین اجزایی که در ساختار هر نوع هواساز آپارتمانی استفاده می‌شود، فن و یا دمنده هواساز است. وجود فن و یا دمنده باعث می‌شود که هوا در محیط خانه و بیرون از آن دچار جابجایی شود. فن ها یا دمنده ها در انواع مختلف و گوناگونی هستند. در بسیاری از هواسازهای ساختمانی از فن‌های فیوژ و یا همان فن‌های گریز استفاده می‌کنند. فن‌هایی که در دستگاه‌های هواساز استفاده شده، مجهز به روتور دوگانه بکوارد و فوروارد است. آنها می‌توانند در هر دو طرف جریان هوا را جابجا کنند.

نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد و باید در ارتباط با هواسازها بدانیم، میزان سر و صدای هواسازها است. در هواسازهای مدل قدیمی میزان سر و صدا بسیار زیاد بود. همین موضوع باعث می‌شد که آلودگی‌های صوتی زیادی در محل ایجاد شود. اما امروزه از فن‌هایی استفاده می‌کنند که آلودگی صوتی کمتری دارد و شما دیگر در محیط خود این قبیل صداها را نخواهید شنید.

فیلتراسیون

در تمامی هواساز آپارتمانی از سیستم فیلتراسیون ‌استفاده شده است. وجود سیستم فیلتراسیون کمک می‌کند تا از ورود عوامل بیماری‌زا، باکتری و میکروبی به داخل محل کار و یا محیط زندگی شما جلوگیری شود. معمولا در دستگاه تهویه مطبوع هوا و یا در هواسازها بیشتر از فیلترهای سلولزی استفاده می‌کنند.

فیلترهای سلولزی قابلیت جذب بالایی دارند و ورود عوامل میکروبی و بیماری‌زا را مهار می کنند. به همین خاطر استفاده از سیستم‌های فیلتراسیون تا حد زیادی می‌تواند جلوی گرد و غبار و یا ذرات بیماری‌زا را بگیرد. وجود سیستم فیلتراسیون تعبیه شده در درون هواساز آپارتمانی برای ساکنین و افرادی که در آن محل هستند اهمیت زیادی دارد و سلامت آنها را می‌تواند تضمین کند.

جدا از آن در صورت وارد شدن گرد و غبار و ذرات به داخل هواساز می‌تواند سیستم را از نظر فنی دچار مشکل کند. نکته بسیار مهمی که در ارتباط با این فیلترها وجود دارد آن است که شما می‌توانید به راحتی آنها را شستشو داده و مجدداً در هواساز نصب کنید.

سیستم سرمایشی

از جمله اجزای دیگری که در هواساز آپارتمانی وجود دارد، سیستم‌های سرمایشی است که معمولاً آنها را به دو شکل طراحی و تولید می‌کنند. در برخی مناطق کشور ما که دارای آب و هوای گرم و خشک است و همچنین در مناطقی که آب و هوای معتدلی دارند، از فناوری تبخیر مستقیم آب در طراحی هواسازها استفاده می‌کنند‌. این نوع سیستم در واقع عملکردی مشابه با کولرهای آبی دارد.

تفاوتی که می‌توانیم بین دو نوع از سیستم های سرمایشی ذکر کنیم در آن است که در کولرهای آبی از پوشال استفاده می‌کنند اما در هواسازها از پدهای سلولی استفاده می‌شود. در واقع آب بر روی پدهای سلولزی اسپری شده و در هنگام عبور کردن جریان هوا از روی این پدها قطرات آب تبخیر می‌شود. نتیجه کار باعث خنک شدن هوای محیط می‌شود.

هواساز آپارتمانی انعکاس

سیستم گرمایشی هواساز‌

شما حتماً در فصل‌های سرد سال برای تامین آب گرم و یا هوای گرم در منازل و محیط کار خود از سیستم‌های مخصوصی استفاده می‌کنید. یک نوع از دستگاه‌هایی که در این زمینه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، هواساز آپارتمانی است. در ساخت هواسازهای آپارتمانی از یک کویل گرمایشی استفاده می‌کنند.

عملکرد کویل گرمایشی بدین صورت است که آب به جریان آب گرم ساختمان وصل می‌شود و جریان هوا با عبور کردن از روی این کویل‌های آب گرم می‌تواند فرآیند گرمایش منزل را به خوبی انجام دهد. در هنگام گرمایش در دستگاه‌های هواساز از همان هوای داخل ساختمان‌ها استفاده می‌شود. هوا از داخل ساختمان جمع آوری شده به درون دستگاه مکش یافته و بعد از پاکسازی و عبور از ریل‌های کویل گرمایشی، دوباره به محیط داخلی منزل برمی‌گردد. این نوع عملکرد هواساز باعث می‌شود که شما صرفه‌جویی زیادی در مصرف انرژی داشته باشید.

رطوبت زن و رطوبت زدایی هوا

در هواساز آپارتمانی فرآیند رطوبت زنی و یا همان رطوبت زدایی انجام می‌گیرد. فرآیند رطوب زدایی در هواسازهای آپارتمانی با کمک کویل‌های سرمایشی انجام می‌گیرد. لازم است برای فرآیند رطوبت زنی از نازل‌های مه پاش استفاده شود. معمولا سیستم‌های رطوبت رسان و رطوبت زن در هواسازهای آپارتمانی به صورت یک آپشن اضافی باید در دستگاه نصب شوند. بسیاری از شرکت‌ها بنا به نوع درخواست مشتریان این نوع تجهیزات را نصب می‌کنند، اما برخی شرکت‌ها این تجهیزات را به صورت نصب شده به مشتریان ارائه می‌دهند.

سیستم کنترلی هواساز

تجهیزات کنترلی هواساز آپارتمانی می‌تواند به صورت کاملاً مستقیم بر روی عملکرد آنها تاثیر گذار باشد. این سیستم‌ها در واقع شامل ترموستات‌های اتاقی، حسگرهای دما، شیرهای کنترل کننده، حسگرهای رطوبت، دمپرها و سایر اجزای کنترلی هستند. استفاده کردن از تجهیزات کنترلی برای رفاه حال ساکنین ساختمان است و می‌تواند آسایش بیشتری در فضای آپارتمانی ایجاد کند.

ویژگی دستگاه هواساز آپارتمانی

به طور کلی دستگاه‌های هواساز آپارتمانی بدنه تمام استیل دارند و شما می‌توانید به راحتی در هر نوع فضایی از جمله بیمارستان‌ها از آن استفاده کنید. فن‌های استفاده شده در دستگاه هواساز آپارتمانی بالانس دینامیکی و استاتیکی زیادی دارد که این موضوع باعث شده حداقل آلاینده ها را در فضا رها کند. دستگاه هواساز آپارتمانی به سیستم سرمایش تبخیری دوبل و نیز سیستم بازیافت انرژی مجهز است. معمولا انواع هواسازهای ساختمانی دارای راندمان کاری بالایی هستند و می‌توانند آرامش را در محیط فراهم کنند.

انواع هواساز هادر فصل‌های سرد زمستان می توانند برای ساکنین ساختمان هوایی مطبوع و سالم و بدون هیچ گونه آلودگی فراهم بیاورند. مصرف انرژی در هواسازهای آپارتمانی پایین بوده، همچنین بدنه آنها به گونه‌ای طراحی شده که از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید این نوع هوا سازها را به راحتی کنترل کرده و مطابق با نیاز خود از آن ها استفاده کنید.

سرعت گرمایش بسیار بالای هواساز آپارتمانی، امکان تصفیه هوای محیط و همچنین تغییر وضعیت تمام اتوماتیک از جمله مزایای بسیار بارز این سیستم‌ها است. هر واحد آپارتمانی می‌تواند به صورت مستقل از دستگاه تهویه مطبوع استفاده کند. از طرفی شما می‌توانید دستگاه هواساز آپارتمانی را در هر نوع ابعادی که نیاز دارید، سفارش داده و تهیه کنید.

حرف آخر

دستگاه‌های هواساز آپارتمانی از جمله دستگاه‌های تهویه مطبوع خانگی مدرن و پیشرفته هستند که امروزه در فضاهای مختلف آپارتمانی، اداری، تجاری، مسکونی و صنعتی طراحی و تولید می‌شوند. این نوع دستگاه‌ها می‌توانند فرآیند سرمایش و گرمایش داخل محیط را به شیوه ای درست انجام دهند. معمولا هواسازهای آپارتمانی از نظر طراحی داخلی مشابه با هواسازهای صنعتی هستند.

در داخل هواسازهای آپارتمانی یک فن برای دمیدن هوا تعبیه شده است. جریان هوای دمیده شده از روی کویل‌های گرمایشی و سرمایشی عبور کرده و دما را به محیط می‌رساند. در تمامی هواسازهای آپارتمانی از فیلترهای سلولزی استفاده می‌کنند تا بتوانند هوای وارد شده به دستگاه را قبل از آنکه به ساختمان وارد شود تصفیه کنند.

مراکز متعددی در زمینه تولید و عرضه انواع مختلفی از هواساز آپارتمانی فعالیت می کنند و شما می‌توانید به راحتی از طریق مراجعه کردن به این مراکز انواع سیستم تهویه مطبوع مورد نظر خود را تهیه کنید. شرکت انعکاس جزو برترین مراکزی است که توانسته این محصولات را با کیفیت بالایی تولید کرده و در اختیار مشتریان قرار دهد. قیمت هواساز آپارتمانی همراه با تخفیفات ویژه برای مشتریان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله منتشر شده ما را در سایت ویرگول، لطفا مطالعه و بازدید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button