جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

پکیج استخری یا موتور خانه؟

پکیج استخری یا موتور خانه؟

پکیج استخری یا موتور خانه؟ سوالی است که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.

پکیج گرمایش استخر یکی از تجهیزات مهم در حوزه گرمایش آب استخر است که به منظور حفظ دمای مناسب آب استخر استفاده می شود اما همیشه این سؤال مطرح است که پکیج استخری یا موتورخانه استخر؟ کدام یک گزینه بهتری است؟. تاریخچه تولید این پکیج ها به عنوان یک فناوری گرمایش خاص به دهه های گذشته بازمی گردد. در گذشته نه چندان دور موتورخانه ها به عنوان اصلی ترین روش گرمایش محیط و آب گرم در مجتمع های بزرگ مسکونی، اداری و تجاری شناخته می شد و برای گرم کردن آب استخر نیز از این روش استفاده می شد. اما به مرور با پیشرفت تکنولوژی این پکیج های حرارتی گرمایش استخر بودند که به خوبی توانستند گرمایش آب گرم و محیط را در مجتمع های بزرگ و کوچک اداری و تاری و استخرهای خانگی و عمومی بر عهده گرفتند.

پکیج استخری یا موتور خانه؟

چرا دیگر از موتورخانه برای گرم کردن استخر استفاده نمی شود؟

استفاده از موتورخانه ها به عنوان منبع گرمایش برای استخرها به دلیل چندین دلیل کاهش یافته است:

 • موتورخانه ها به طور کلی مصرف سوخت بالایی داشته و هزینه های اقتصادی و زیست محیطی افزایش به همراه دارند. در مقابل، روش های دیگری مانند استفاده از پمپ های حرارتی، سیستم  گرمایش استخر هوشمند توانایی بهینه سازی مصرف انرژی را و کاهش هزینه های جاری را برای صاحبین استخرها به ارمغان می آورد.
 • موتورخانه ها معمولاً صدا و لرزش های زیادی تولید می کنند که ممکن است بر روی راحتی کاربران و حتی همسایگان تأثیر بگذارد. سیستم گرمایش استخر برای استخرها با کمترین نوسانات و صداهای مزاحم طراحی شده اند.
 • موتورخانه ها نیاز به نگهداری دقیق و مرتب دارند. این نیاز به نگهداری ممکن است برای برخی افراد زحمت آور باشد و هزینه های تعمیر و نگهداری آن ها نیز ممکن است افزایش یابد.
 • هزینه های تعمیر و نگهداری در سیستم موتورخانه بسیار بالا است. شاید در نگاه اول خرید موتورخانه مقرون به صرفه به نظر می رسد؛ اما در طولانی مدت شاهد بالا بودن هزینه های استفاده از آن خواهید بود.
 • قیمت پکیج استخری نسبت به موتورخانه بالا است اما در طولانی مدت شاهد صرفه جویی در هزینه ها خواهد بود چرا که تکنولوژی های جدید از دانش روز دنیا برخوردار هستند.

چرا پکیج استخری را پیشنهاد می دهیم؟

در واقع موضوع اصلی این مطلب پکیج استخری یا موتور خانه؟ است. از این رو بعد از بررسی ایرادات موتورخانه بد نیست نگاهی به مزایای گرمکن استخر انعکاس بی اندازیم و دلیل برتری آن را بررسی کنیم. از جمله مزایای این محصول به موارد زیر می توان اشاره داشت.

 1. در ساخت سیستم گرمایشی استخر از تکنولوژی های پیشرفته تری استفاده می شود تا کارایی بالاتری به همراه داشته باشد.
 2. پکیج  گرمایشی استخر بهره وری انرژی بیشتری دارد. این به معنای مصرف کمتر سوخت و کاهش هزینه های عملیاتی است.
 3. گرمایش استخر با پکیج به طور کلی نسبت به سیستم های موتورخانه ای نیاز به نگهداری و تعمیرات کمتری دارند.

پکیج تصفیه و گرمایش استخر از تکنولوژی های جدید و قابل ارتقاء بهره می برد. از جمله این امکانات به موارد زیر می توان اشاره داشت:

 • مبدل صفحه ای استیل وارداتی از نوع 304
 • بدنه فولادی 6 میلی متری
 • انتخاب تمامی لوله های به کار رفته اعم از لوله آتشخوار و لوله های کوره از نوع مانیسمان 6 میلی متری
 • تعبیه منبع انبساط دستگاه با ظرفیت 24 تا 50 لیتر
 • مشعل از برند ایران رادیاتور
 • امکان استفاده از گاز، گازوئیل یا به صورت دوگانه سوز
 • مبدل حرارتی این دستگاه از 36 فوت تا 220 فوت
 • استفاده از یک بافل به ازای هر 7 سانتی متر
 • طراحی به شکل سه پاسه با راندمان 93%
 • استفاده از عایق حرارتی پلیمری به منظور پیشگیری از هدر رفت انرژی
 • استفاده از تابلوی برق از برند LC کره
 • دارای ریموت کنترل
 • تابلوی برق کاملاً مکانیزه
 • قابلیت نصب نرم افزار در گوشی اندروید و IOS و کنترل از راه دور پکیج استخری
 • استفاده از شیرآلات استاندارد
 • دارای ترموستات از برند هانیول

انواع پکیج استخری

حال که در پاسخ به سؤال پکیج استخری یا موتور خانه؟ به قطع می توان گفت پکیج استخری گزینه ایده ال است بد نیست نگاهی به انواع گرم کن استخر نیز بی اندازیم. به صورت کلی پکیج های انعکاس بر اساس ظرفیت دستگاه و میزان کارایی آن دسته بندی می شود. برای مثال پکیج استخری تک کاره انعکاس توانایی گرم کردن یک استخر یا جکوزی را دارد حال آنکه مدل های دو، سه یا چهار کاره آن این توانایی را دارند که به صورت همزمان دو تا چهار محیط را گرم نگه دارند.

در مورد ظرفیت نیز هر چه ابعاد استخر شما بزرگتر باشد، شما باید پکیج استخری با ظرفیت بزرگتر را انتخاب کنید. در انتخاب نوع پکیج استخری می توانید از مشاوره رایگان همکاران ما در انعکاس استفاده کنید. پکیج ها بر اساس میزان کارایی به چهار دسته تقسیم می شود:

پکیج استخری تک کاره

این پکیج تنها توانایی گرم کردن یک استخر یا یک جکوزی را دارد. انتخاب ظرفیت پکیج بسته به بزرگی استخر دارد اما از این محصول نمی توان انتظار داشت که به صورت همزمان آب استخر و جکوزی را گرم کند. با این حال این محصول به عنوان یک پکیج استخری کوچک بهترین گزینه برای استخرهای خانگی است. تفاوتی ندارد که استخر شما روباز است یا سرپوشیده با کمک گرمایش استخر روباز می توانید آب گرم مورد نیاز آن را تأمین کنید. در ضمن این محصول گزینه مناسبی برای واحدهای تجاری و اداری بزرگ، کارگاه و کارخانه های بزرگ و کوچک است. آب گرم مورد نیاز این واحدها توسط این پکیج ها تأمین خواهد شد.

پکیج استخری دوکاره

اگر به دنبال یک محصول مناسب جهت گرم کردن آب استخر و جکوزی یا آب استخر و محیط و … هستید؛ باید یک مدل پکیج استخری دوکاره تهیه نمایید. این محصول توانایی گرم کردن آب دو محیط مختلف را دارد. تفاوتی ندارد که وسعت استخر شما چه اندازه است این پکیج در ظرفیت های مختلف تولید می شود و شما با کمک مشاوران کمپانی انعکاس می توانید بهترین گزینه را انتخاب کرده و به کمک مهندسین این کمپانی نصب کنید.

از این محصول برای تأمین آب گرم و گرم کردن محیط واحدهای تجاری، اداری، کارگاه ها، هتل ها و کارخانه ها مناسب است. اصولاً در این واحدها آب گرم جهت استفاده در دوش های حمام، آب گرم مورد نیاز جهت تولید محصولات و … نیاز است و یک پکیج استخر دوکاره می تواند از عهده این کار بر بیاد.

پکیج استخر سه کاره

اما یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما، پکیج گرمایشی استخر سه کاره است. اگر مالک یک هتل بزرگ، کارگاه یا کارخانه هستید و یا مالک یک مجموعه بزرگ استخر هستید می توانید از یک پکیج استخری سه کاره کمک بگیرید. این محصول توانایی گرم کردن آب گرم استخر، آب گرم مورد نیاز برای حمام هتل ها، کارخانه ها و مراکز تجاری و اداری را فراهم می کند. از این مدل پکیج برای گرم کردن محیط نیز استفاده می شود و انتخاب ظرفیت گرمایش استخر با پکیج نیز با توجه به وسعت مرکز امکان پذیر خواهد بود. قیمت پکیج گرمایشی استخر سه کاری با توجه به ظرفیت آن متفاوت خواهد بود.

بدیهی است که قیمت تاسیسات استخر خانگی نسبت به مدل هایی که برای استخرهای بزرگ و عمومی طراحی شده اند کمتر است.

پکیج استخر چهار کاره

اما بزرگترین نوع پکیج استخری مربوط می شود به مدل چهار کاره. این محصول توانایی گرم کردن آب با چهار منظور متفاوت را دارد. ظرفیت این محصول نیز در مدل های مختلف طراحی شده است و هر چه شما از پکیج انتظار بیشتری داشته باشید، باید ظرفیت بزرگتری را انتخاب کنید. این پکیج توانایی این را دارد که آب گرم استخر را فراهم کند، آب دوش ها و جکوزی و سونا را تأمین نماید و در ادامه هوای گرم را نیز فراهم کند. در مورد هتل ها، کارخانه ها و کارگاه ها و مراکز مسکونی، اداری و تجاری و … نیز می توان گفت که تمامی نیازهای آن ها تأمین خواهد شد. البته باید با دقت ظرفیت گرمایشی سیستم گرمایشی را تخمین بزنید. برای این کار می توانید از همکاران ما در بخش مشاوره کمپانی انعکاس کمک بگیرید.

قیمت پکیج استخری چهار کاره از همه مدل های دیگر بیشتر است و از طرفی ظرفیت این پکیج ها هستند که قیمت آن را تعیین می کند.

چرا پکیج استخری انعکاس؟

با توجه به مطالبی که در این متن گفته شد می توان نتیجه گرفت که انتخاب بین پکیج استخری یا موتور خانه؟ بهترین گزینه پکیج استخری است. بد نیست بدانید که تولیدکننده بهترین انواع پکیج استخری در ایران انعکاس است. انعکاس تجربه سال ها تولید تجهیزات حرارتی و برودتی را به خدمت گرفته است و امروز پکیج های استخری بسیار مجهزی را روانه بازار نموده است. از جمله ویژگی هایی که مهندسین کمپانی انعکاس در محصولات خود تعبیه نموده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در پکیج های استخری این تعداد پمپ های لئو است که تعیین کننده کارایی پکیج هستند. به عنوان مثال پکیج استخری سه کاره دارای سه پمپ لئو است که جریان آب گرم و سرد را کنترل می کند. در ورودی از یک سنسور استفاده می شود تا میزان گرمی و سردی آب را اندازه گیری کرده و در صورت نیاز حرارت مشعل را تنظیم نماید.

در پکیج تصفیه و گرمایش استخر نه تنها آب به حرارت مورد نظر می رسد بلکه سنسورها جهت تصفیه آب نیز در آن تعبیه شده است. این سنسورها میزان آلودگی آب را تشخیص می دهند و با استفاده از تدابیر اتخاذ شده، آبی کاملاً تصفیه شده در استخر به جریان می افتد. در ضمن تمامی مراحل انجام شده توسط دستگاه کاملاً تحت نظر سنسورها تعقیب می شود و از این رو با کمترین خطای انسانی روبرو خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button