جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

سردخانه ایسوزو

سردخانه ایسوزو

سردخانه ایسوزو چیست؟

وقتی صحبت از سردخانه ایسوزو می‌شود، منظور همان ماشین‌های نیمه سنگین و سردخانه صنعتی پرتابل در بازار هستند. استفاده از سردخانه ایسوزو موجب می‌گردد تا بتوانید محصولات مختلف را در داخل اتاقک یخچالی قرار دهید. امکان تنظیم میزان دما در داخل ماشین وجود دارد. به همین خاطر می‌توانید هر نوع ماده و محصولی را در این نوع سردخانه‌ها حمل کنید.

سردخانه ایسوزو

سردخانه ایسوزو از یک دستگاه به عنوان خنک کننده استفاده می‌کند به همین خاطر عنصر دی اکسید کربن برای مایع و عامل خنک کنندگی فضا استفاده می‌شود. از نظر ابعاد و ویژگی‌های دیگر، سردخانه ایسوزو مشابه با سردخانه کامیون است. جنس بدنه سردخانه ایسوزو درجه یک با فوم تزریقی پلی اورتان است.

میزان قطر پلی اورتان ۵۰ طانتی‌متر و قطر بدنه ۱۰ سانتی‌متر است. جنس ورقه‌های بخش داخل و خارج سردخانه از نوع آلوزینگ ۷ درصد می‌باشد. قسمت کف سردخانه ایسوزو با ریل آلومینیومی که دارای آلیاژ ۶۰ الی ۶۳ است، پوشانده می‌شود.

اطلاعات کلی محصول

بدنه اتاق سردخانه ایسوزو از تزریق فوم پلی اورتان تشکیل شده است. کف سردخانه از جنس ریل آلومینیوم بوده که امکان شستشو و انتقال هوا را دارد. جنس ورقه این محصولات از دو رنگ آلوژنیک است. ورق داخلی اتاق‌ها به صورت کرکره‌ای هستند و برای انتقال هوا به قسمت‌های داخلی اتاق آلومینیوم اختصاصی پوشش داده می‌شوند.

با کمک چسب سفید درزگیر پلی اورتان، تمامی درزهای کلاف داخلی و خارجی آب بندی شده است. چهارچوب دور درب اتاق‌ها و آبریزهایی که در داخل اتاقک‌ها وجود دارد، جنس استیل دارند. یراق آلات، قفل و لولای استفاده شده در این سردخانه‌ها جنس استیل دارند. اتاقک این محصول به درب دولنگه مجهز شده است که از قسمت پشت با لاستیک دو رنگ سه قلابه اختصاصی می‌شوند.

اجزای سردخانه ایسوزو

سردخانه ایسوزو مانند سایر سردخانه‌های دیگر نیاز به یک سری اجزا دارد تا بتواند عملکرد خوبی داشته باشد. از جمله اجزای سردخانه ایسوزو می‌توانیم به درب کابین، کمپرسور، اواپراتور اشاره کنیم. تجهیزات جانبی دیگری در این سردخانه‌ها وجود دارد که استفاده از آن‌ها کارایی سیستم را بالاتر خواهد برد.

شما بنا به نوع فضا و گنجایش ماشین ایسوزو می‌توانید اقدام به تهیه سردخانه مناسبی نمایید. در هنگام ساخت سردخانه ایسوزو کیفیت تولید اهمیت زیادی دارد. هرگونه بی‌دقتی انجام شده و عدم رعایت موارد استاندارد باعث می‌شود که عملکرد سردخانه کاهش یابد. در نتیجه سردخانه قادر به حفظ دما نبوده و نمی‌تواند کیفیت محصولات را نگهداری کند، بنابراین صاحبان کسب و کار دچار مشکلاتی خواهند شد.

پس هر چقدر در هنگام طراحی و ساخت سردخانه ایسوزو تمام مراحل استاندارد رعایت شود و سردخانه با کیفیتی تولید گردد، باعث افزایش طول عمر سردخانه می‌شود. در سردخانه ایسوزو نوع کندانسور و چیلرهای استفاده شده بسیار مهم است. همچنین باید دیواره‌های فلزی سردخانه عایق‌بندی مناسبی داشته باشند.

عایق بندی اصولی این سردخانه‌ها باعث می‌شود که میزان تبادل دمایی را کمتر مشاهده کنیم. بنابراین دما در حالت ثابت خود باقی می‌ماند. زمانی که کانتینرها طراحی دقیقی داشته باشند و از کمپرسورها با توان مناسب استفاده شود، می‌توان سردخانه مناسبی با توجه به نوع محصول تولید کرد. شرکت انعکاس می‌تواند در زمینه تولید نوع بهتری از سردخانه به شما خدمات و راهنمایی‌های موثری ارائه دهد.

نحوه عملکرد سردخانه ایسوزو

در هنگام ساخت سردخانه ماشین بخش اصلی وجود دارد و آن سیکل برودتی است. سیکل سردخانه‌ها با همدیگر شباهت‌های زیادی داشته و مشابه با یخچال‌های معمولی است. عملکرد این سیکل‌ها بر مبنای سیکل تبرید تراکمی طراحی می‌شود که وظیفه آن خنک‌سازی سردخانه‌ها می‌باشد.

سیکل سردخانه ایسوزو از دو بخش یونیت خارجی و یونیت داخلی تشکیل می‌شود. هر کدام از این دو آیتم‌ از قسمت‌های مختلفی تشکیل می‌شوند. در ادامه می‌خواهیم توضیحاتی مختصر از آن‌ها را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

یونیت خارجی

یونیت خارجی از دو بخش ساخته شده است که شامل کمپرسور و کندانسور است که هر کدام عملکردهای خاص خود را دارند.

الف_ کمپرسور: در حالت تراکمی کمپرسورها از مهمترین بخش‌ها محسوب می‌شوند. از داخل کمپرسور گاز مبرد حرکت خود را آغاز می‌کند. گاز مبرد در داخل کمپرسورها فشرده شده و در نتیجه دما و فشار آن بالا می‌رود. زمانی که از کمپرسور مناسبی استفاده کنید، در واقع یکی از اصول ساخت سردخانه را رعایت نموده‌اید.

ب_ کندانسور: گاز مبرد خارج شده از کمپرسور به طور مستقیم وارد کندانسور می‌شود. کندانسورهایی که در سردخانه ایسوزو نصب شده است، از نوع هوا خنک است. آن‌ها با یک فرآیند فشار ثابت کمک می‌کنند تا دمای گاز مبرد تا حد بسیار مناسبی کاهش پیدا کند.

سردخانه پرتابل ایسوزو

یونیت داخلی

یونیت داخلی نیز برای عملکرد بهتر سردخانه ایسوزو از اجزای ساخته شده است که به شرح زیر می‌باشد:

ج_ شیر فشارشکن: مبرد خارج شده از کندانسور دارای فشار بالایی است. به همین خاطر است که از یک شیر فشار شکن آن را عبور می‌دهند. انجام این کار باعث افت فشار ناگهانی مبرد می‌شود که در نتیجه آن، شرایط ترمودینامیکی ویژه‌ای حاکم خواهد شد. تحت این شرایط دمای تبخیر گاز فشار اتمسفری کمتر می‌شود. مبرد خارج شده از شیر فشار شکن مخلوطی از گاز و مایع اشباع می‌باشد.

د_ اواپراتور: اواپراتورها به صورت لوله‌های مارپیچی هستند که در داخل یونیت داخلی قرار می‌گیرند. نقش اصلی اواپراتورها در خنک کردن محیط سردخانه ایسوزو است. در این زمان مبرد جاری شده در داخل اواپراتور تمامی گرمای سردخانه را به خود جذب کرده و به حالت گازی در می‌آید. انجام این عمل باعث خنک شدن محیط سردخانه می‌گردد.

ساخت کانتینر سردخانه ایسوزو

قبل از ساخت کانتینر سردخانه ایسوزو باید طراحی کانتینر و یا همان اتاق سردخانه به صورت اصولی انجام بگیرد. سردخانه کانکسی بر روی ایسوزو سوار می‌شود و به عنوان مهمترین عامل ایجاد عایق در محیط و جلوگیری از آلودگی برای نگهداری محصولات غذایی و دارویی است. معمولاً در ساخت سردخانه کانتینری از ورقه‌های پلی اورتان ترکیب شده با ورقه‌های فولادی استفاده می‌کنند. دلیل استفاده کردن از ورقه پلی اورتان به عنوان یک عایق حرارتی است و دلیل استفاده کردن از ورقه‌های فولادی برای تضمین استحکام سردخانه می‌باشد.

در هنگام طراحی و ساخت کانتینری باید تمام ریزه کاری‌های مربوط به ساخت را رعایت کرد. در هنگام طراحی تنها عایق‌بندی ملاک نبوده، بلکه بخش اتاق سردخانه باید به گونه‌ای طراحی شود که کاربران بتوانند از آن استفاده بهتری داشته باشند. شرکت انعکاس با تجربه چندین ساله خود در این زمینه می‌تواند بهترین نوع از کانتینر سردخانه ایسوزو را طراحی کرده و برای شما اجرا کند.

سردخانه بالای صفر ماشینی

سردخانه بالای صفر ماشینی برای محصولاتی کاربرد دارد که نیاز به تازه ماندن و حفظ کیفیت در دماهای بالاتر از نقطه انجماد خود را دارند. عموماً دمایی که برای جلوگیری از فاسد شدن محصولات مورد نیاز است، بین ۱ تا ۴ درجه سانتیگراد بوده و عموماً برای خنک و تازه نگه داشتن محصولات و حفظ کیفیت و مانع از فاسد شدن آن‌ها است. این سردخانه‌ها می‌توانند محصولات را تا مدت ۱۵ روز با حفظ کیفیت نگهداری کنند.

سردخانه زیر صفر ماشینی

سردخانه زیر صفر ماشینی عمدتاً برای محصولاتی کاربرد دارد که جهت حفظ کیفیت و جلوگیری از فاسد شدن آن‌ها نیاز است که در دمای زیر صفر آن‌ها را نگهداری کنند. در این صورت است که می‌توان محصولات را در بازه زمانی طولانی مدت نگهداری کرد. عمدتاً دمای محصولات از منفی ۱۲ تا منفی ۲۳ درجه سانتی‌گراد است. این سردخانه‌ها می‌توانند کیفیت و تازگی محصولات را در مدت زمان طولانی و بیش از دو هفته نگهداری کنند.

حمل و نقل مواد غذایی با ایسوزو

زمانی که شما می‌خواهید برای حمل مواد غذایی فاسد شدنی از یک ماشین یخچال‌دار مناسبی استفاده کنید، توصیه ما استفاده از سردخانه ایسوزو است. حمل و نقل تمامی مواد از جمله مواد غذایی با سردخانه ایسوزو موجب می‌شود که ایمنی محصولات فراهم شده و با سرعت بیشتری انجام گیرد.

سردخانه ایسوزو برای انواع بار و مواد غذایی که به نگهداری خاصی نیاز دارند، استفاده می‌شود. اگر قصد حمل و نقل مواد غذایی با استفاده از سردخانه ایسوزو رو دارید، بهتر است که از طریق شرکت‌های معتبری اقدام نمایید که تجهیزات مناسبی عرضه می‌کنند. حتماً در هنگام خرید اتاق یخچال‌دار برای ماشین ایسوزو دقت کنید که جنس محکم و با کیفیتی داشته باشد.

کاربری سردخانه ایسوزو

مواد غذایی جز محصولاتی هستند که نسبت به دما حساسیت زیادی دارند و نیاز است که در دمای خاصی آن‌ها را نگهداری کنید تا سالم بمانند. به همین خاطر استفاده از سردخانه ایسوزو گزینه بسیار مناسبی است. سردخانه ایسوزو برای حمل و نقل انواع مختلفی از محصولات غذایی از جمله لبنیات، گوشت، مرغ، ماهی و سایر مواد غذایی می‌تواند مناسب باشد.

جدای از آن شما می‌توانید نمونه خون، کنسانتره و انواع واکسن‌ها را توسط این وسیله حمل کنید. ویژگی‌های سردخانه ایسوزو به گونه‌ای است که شرایط مناسب و امنی برای تمامی محصولات فراهم می‌آورد. شما می‌توانید از این سردخانه برای حمل درون شهری و برون شهری استفاده کنید.

ویژگی کاربری سردخانه ایسوزو

سردخانه ایسوزو همانند سایر سردخانه‌ها دارای یک سری ویژگی‌ها و مزایایی است که باعث شده توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده و جز اولویت‌های کاری آن‌ها قرار گیرد. یکی از مهمترین ویژگی‌های این محصول امکان تنظیم دمای محصول بنا به نوع محصول، دمای نگهداری شده و مسافت طی شده است.

این سرد کننده‌ها معمولاً از دستگاهی به عنوان عامل خنک کننده استفاده می‌کنند. مهمترین عاملی که در این زمینه می‌تواند به عنوان عامل خنک کننده استفاده شود، میزان دی اکسید کربن است. در واقع دی اکسید کربن اصلی‌ترین عامل خنک کننده در این سیستم‌ها به حساب می‌آید.

در ابتدا از سردخانه ایسوزو برای حمل مواد غذایی از جمله بستنی‌ها استفاده می‌کردند. امروزه نیز از این سردخانه‌ها برای حمل مواد غذایی دیگری چون سبزیجات، مرغ و گوشت و ماهی هم استفاده می‌کنند. با پیشرفت علم و دانش ماشین‌های یخچال‌دار مدرن‌تر و جدیدتر شده‌اند. این سردخانه‌ها روی شاسی قرار می‌گیرند و عایق‌بندی بسیار خوبی دارند. در ادامه بحث می‌خواهیم به ویژگی‌های دیگری راجع به این نوع محصول اشاره کنیم.

خصوصیات سردخانه ایسوزو

سردخانه ایسوزو به عنوان یک نوع منبع انرژی بسیار مهمی شناخته می‌شود. مایع خنک کننده موجود در این سیستم عملکرد خوبی داشته و سیستم روشنایی بسیار مطلوبی در آن نصب شده است. در محل بار سردخانه ایسوزو از عایق‌های انرژی استفاده می‌کنند که به آن ایزوله گفته می‌شود. در واقع اتاق‌های یخچالی ایسوزو به عنوان یک سری عایق‌های مناسب در برابر حرارت و ضربه هستند. از طرفی این اتاقک‌ها کاملاً ایزوله شده‌اند تا مانع از آلوده شدن مواد غذایی شوند.

یکی از مهمترین ویژگی حمل و نقل مواد غذایی با کمک سردخانه ایسوزو در این است که خیال شما از بابت بهداشت و پاکیزگی محصولات راحت خواهد بود. همانطوری که گفتیم این سردخانه‌ها ایزوله هستند، یعنی هیچگونه گرد و غبار و آلودگی به اتاق بارها وارد نمی‌شود. ایزوله بودن این اتاق‌ها باعث می‌شود که بتوانید از مواد غذایی به خوبی نگهداری کنید.

خنک کنندگی مناسب

سردخانه‌های ایسوزو باید بتوانند عمل خنک کنندگی مناسبی داشته باشند تا مواد غذایی و سایر محصولات در شرایط دمایی بهینه قرار بگیرند. به همین خاطر عامل خنک کنندگی این محصول در اولویت قرار دارد و بهتر است که از بهترین نوع آن‌ها استفاده شود. در سردخانه‌های ایسوزو قطعه‌ای وجود دارد که عمل خنک کنندگی را به عهده می‌گیرد. این قطعه فلزی از مواد خنک کننده پر می‌شود.

مواد خنک کننده وارد اتاق شده و در نتیجه اتاق ماشین با کاهش دما خنک خواهد شد. این موضوع برای تمامی مواد غذایی، دارویی و غیره اهمیت زیادی دارد. چون می‌توانند فرآیند خنک کنندگی مناسبی در آن‌ها ایجاد کرد، دما را تنظیم نمود و کیفیت این محصولات را حفظ کرد.

ابعاد سردخانه ایسوزو

سردخانه ایسوزو همانند سایر سردخانه‌ها در ابعاد مشخصی تولید می‌شود. این ابعاد صرفاً بدون در نظر گرفتن نوع سردخانه طراحی می‌گردد. ابعاد بیرونی سردخانه ایسوزو طول ۳۲۰۰ میلیمتر و عرض ۲۰۰۰ میلی‌متر را دارد. این ابعاد اندازه‌های بسیار مناسب و استانداردی هستند تا اتاقک سردخانه بتواند به خوبی بر روی شاسی قرار بگیرد. امکان نصب آن راحت بوده و عملیات حمل آن آسان‌تر باشد.

سیستم روشنایی

در سردخانه ایسوزو سیستم روشنایی وجود دارد که از آن برای بارگیری و تخلیه بار استفاده می‌کنند. این سیستم روشنایی در قسمت داخلی اتاقک یخچالی قرار می‌گیرد و از نظر کاربرد اهمیت بسیار زیادی دارد. در ماشین‌های ایسوزو جریان هوای خوبی وجود دارد و شما می‌توانید در اتاق‌های ماشین دمای خوبی را ایجاد کنید.

نظافت و تمیزی اتاقک

حمل مواد غذایی با کمک سردخانه ایسوزو دارایی ویژگی‌های بسیار زیادی است که از آن جمله می‌توانیم به تمیز کردن راحت اتاقک یخچالی اشاره کنیم. بعد از هر بار فرآیند بارگیری و تخلیه شما برای رعایت بهتر بهداشت می‌توانید اقدام به نظافت این اتاق‌ها کنید. در این صورت کف ماشین‌ها به خوبی شسته می‌شود تا تمام آلودگی‌ها از بین برود.

بهترین روش حمل مواد غذایی

شما اگر می‌خواهید با بهترین روش اقدام به حمل مواد غذایی نمایید، باید ویژگی‌های نگهداری مواد غذایی را بشناسید و بر اساس آن بهترین ماشین همراه را انتخاب کنید. خودروی انتخاب شده برای حمل و نگهداری مواد غذایی باید تمام ویژگی‌های استاندارد یک یخچال را داشته باشد. از بین انواع مختلف خودروهای یخچال‌دار می‌توانیم سردخانه ایسوزو را بهترین نوع آن‌ها معرفی کنیم.

اگر می‌خواهید که در این زمینه حمل مناسبی داشته باشید، باید به یک سری نکات توجه کنید که از آن جمله دمای اتاق یخچالی باید کاملاً تحت کنترل شما قرار بگیرد. از وارد شدن افراد متفرقه به اتاق یخچالی تا حد امکان جلوگیری کنید تا مانع از ورود آلودگی‌ها به محیط شوید. محفظه‌ای که حمل مواد غذایی را به عهده دارد، باید کاملا تمیز و عاری از میکروب باشد. سعی کنید از سردخانه ایسوزو برای مصارف متفرقه استفاده نکنید تا کارایی سیستم کاهش پیدا نکند.

سردخانه قابل حمل ایسوزو انعکاس

هزینه حمل و نقل محصولات با سردخانه ایسوزو

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به حمل و نقل مواد غذایی و سایر محصولات با استفاده از سردخانه ایسوزو را برآورد کنید، باید به یک سری فاکتورها دقت داشته باشید. عواملی چون نوع مواد غذایی، حجم بار، مسافت، ترافیک و غیره می‌توانند در تعیین هزینه‌ها اثر داشته باشند.

جمع‌بندی

سردخانه‌های مختلفی تولید شده‌اند که هر کدام از آنها کارایی مخصوص به خود را دارند. شرکت انعکاس به عنوان یکی از بزرگترین گروه ماشین سازی کشور فعالیت دارد. گروه ماشین‌سازی انعکاس تلاش دارد بهترین کیفیت از محصولات را با قیمت‌های مناسب برای مشتریان ارائه کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله منتشر شده ما را در سایت ویرگول مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button