جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بهترین یخساز حبه ای

بهترین یخساز حبه ای

بهترین یخساز حبه ای

 

بهترین یخساز حبه ای انعکاس، یخسازی است که مطابق قابلیت ها و ظرفیتی که در آن تعبیه شده است بتواند راندمان مطلوب و استانداردی داشته باشد. یخ سازها در محیط های صنعتی مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این رو باید به لحاظ کارایی و حجم، به گونه‌ ای طراحی شوند که در عین ارائه کاربرد مدنظر، در برابر آسیب های جانبی نظیر پوسیدگی، زنگ زدگی مقاوم باشند؛

یعنی دارای طول عمر و کارایی منحصر به فرد برای طولانی مدت باشند. با این اوصاف در مقاله حاضر قصد داریم ساختار، طراحی، عملکرد، کاربرد، ویژگی، اجزا، قیمت و نکات خرید بهترین یخساز حبه‌ای را با صورت کامل شرح دهیم تا در صورت لزوم، انتخابی آگاهانه و تخصصی داشته باشید؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بهترین یخساز حبه ای

طراحی یخساز حبه‌ای

 

یخساز حبه‌ای از جمله پرفروش‌ترین دستگاه های سرمایشی موجود در بازار هستند. این متناسب متنوع بودن محیط های کاربرد خود در ابعاد، سایز و ظرفیت های متعددی تولید می شود. به بیان دیگر می توان گفت به طور کلی در دو نوع کوچک و خانگی و صنعتی و بزرگ ساخته و عرضه می‌شوند.

یخسازهای دارای ساختار کوچک، ظرفیت تولید یخ روزانه آن ها غالباً بیشتر از ۵۰ کیلوگرم نیست و یخسازهای صنعتی نیز به صورت پیش فرض ظرفیت بین ۸۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم برایشان در نظر گرفته شده است. البته توجه داشته باشید که در صورت نیازمندی بیشتر می توانید ظرفیت مورد نظر خود را در فروشگاه انعکاس سفارش دهید.

مشخصات فنی یخساز حبه‌ای

 

یخسازهای حبه‌ای برای اینکه بتوانند در شرایط محیطی و آب و هوایی مختلف مورد استفاده قرار گیرند لازم است که از قابلیت ها و قطعات استاندارد و مرغوبی برخوردار باشند.

اساسی ترین مشخصات فنی مدل های مختلف بهترین یخساز حبه‌ای موارد زیر است:

بدنه بیرونی و داخلی

 

همانطور که می‌دانید یخساز از جمله دستگاه‌هایی که به تناسب عملکرد خود، همواره با رطوبت زیادی مواجه است. از طرف دیگر قیمت اغلب یخسازهای حبه‌ای سنگین و بالا است؛ بنابراین اگر مقاومت و پایداری لازم را نداشته باشد در کوتاه مدت، متحمل هزینه های ناشی از تعویض یا تعمیر خواهید شد.

بنابراین بدنه بیرونی یخسازهای حبه‌ای انعکاس معمولاً از جنس استیل استنلس نگیر و بدنه داخلی آن دارای جنس گالوانیزه مقاوم است. بر این اساس ضمن کارایی طولانی مدت، در برابر آسیب های جانبی نظیر زنگ زدگی، خوردگی و پوسیدگی مقاومت بسیار زیادی دارد.

موتور و فن بهترین یخساز حبه‌ای

 

الکتروموتور به کار رفته در مدل های مختلف یخساز حبه‌ای انعکاس از مرغوب ترین برندهای جهانی می باشد. که معروف ترین آن ها شامل کالترون، امبراکو، تکامسه می شود. البته توجه به این نکته فراموش نشود. که قدرت موتور تا حدود زیادی به ظرفیت تعریف شده برای یخساز بستگی دارد. به این صورت که هر چه ظرفیت یخساز بیشتر باشد قدرت موتور نیز زیادتر خواهد بود. فن مورد استفاده در کندانسور بهترین یخساز حبه‌ای از جنس برند معروف الکتروژن و اپراتورهای آن از نوع مسی می باشد.

 • پمپ آب

پمپ نیز یکی از قطعات مهم و کاربردی بهترین یخساز پودری است. چرا که وظیفه انتقال آب از به مخزن یخسازی را به عهده دارد. پمپ به کار رفته در مدل های مختلف یخسازهای پودری از برندهای معتبر و معروف ایرانی است.

مخزن ذخیره یخ

 

اگرچه شما یخ‌های تولید شده را به صورت روزانه مصرف می‌کنید اما گاهی ممکن است. بنا کاهش تقاضا، مقدار زیادی از یخ‌های حبه‌ای زیاد بیاید که در این صورت بهترین کار جهت جلوگیری از ذوب شدن یخ ها و مصرف انرژی دوباره (جهت تولید دوباره یخ) ذخیره یخ‌ها در دمایی مناسب و استاندارد است. برای تحقق این هدف نیازمند مخزن ذخیره یا به عبارتی سردخانه هستید که این قابلیت در یخسازهای حبه‌ای به تناسب ظرفیت یخساز در نظرگرفته شده است.

بدنه مخزن یخساز حبه‌ای نیز از جنس منوپلاستیک بهداشتی و استاندارد است که فارغ از خاصیت ضد زنگ زدگی، دمای لازم جهت خنک سازی یخ ها را برای طولانی مدت فراهم می‌کند. از آنجا که در این بخش عایق بندی از جنس فوم تزریقی وجود دارد، یخ‌های ذخیره به مدت ۲۴ ساعت سالم خواهد ماند. هر چند توجه به این نکته ضروری است که طولانی شدن فرایند نگهداری و ذخیره یخ تا حدود زیادی به دمای آب و هوای محیط مربوطه هم بستگی دارد.

برای مثال، قابلیت ذخیره یخ ها در محیط های سردسیر بیشتر از ۲۴ ساعت است. در انتهای بهترین یخسازهای حبه‌ای خروجی تعبیه شده است که با اتصال آن به فاضلاب آب های اضافی کف مخزن به راحتی خارج می‌شوند. تخلیه آب های باقی مانده کف دستگاه امری ضروری است چرا که فارغ از رعایت بهداشت، مانع از بوگرفتگی و ایجاد باکتری برای یخ های تولید می‌شود.

اجزای دستگاه حبه‌ای

 

بهترین یخساز حبه‌ای هم برای اینکه بتواند حرکت و عملکرد استانداردی داشته باشد باید متشکل از قطعات مربوطه باشد. از این رو کلیه مدل های مختلف یخسازهای حبه‌ای دارای اجزای تشکیل دهنده تقریباً مشابهی هستند که عبارت اند از موارد زیر:

 • موتور؛ کانون اصلی انتقال قدرت و انرژی جهت حرکت یخساز
 • کویل و شیارهای تهویه؛ کویل محل نگهداری گاز فریون و شیارهای تهویه نیز وظیفه خروج و ورود هوای گرم و سرد به داخل یخساز را دارند که به همین دلیل هم در قسمت تحتانی یخساز تعبیه شده‌اند.
 • شاسی و پایه ها؛ که معمولاً برای یخسازهای حبه‌ای نسبتاً کوچک جهت حمل و نقل راحت مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • شیرآلاتی مخصوص ورود آب و برق و همچنین ترموستات که وظیفه تنظیم و متعادل سازی دمای درون یخساز را دارد.
 • سنسور مخزن؛ که به نوعی هشدار محسوب می‌شود چرا که به محض پر شدن مخزن یخ، با ارسال سیگنالی به موتور باعث خاموش شدن اتومات یخساز می‌شود.
 • اوپراتور؛ کاربرد این قطعه در یخسازهای حبه‌ای بسیار مهم است. در حقیقت کارکرد آن باعث جذب گرمای تونل انجماد دمای آن را به صفر می‌رساند و در نتیجه باعث تبدیل آب به یخ می‌شود.

چگونگی عملکرد دستگاه یخساز حبه‌ای

 

ابتدا گاز فریون درون کویل ها تزریق و عملیات تبرید صورت می‌گیرد. همزمان آب مورد نیاز از طریق اتصالات مخصوص وارد مخزن می‌شود. سپس کمپرسور گاز مبرد را با فشار به کندانسور هدایت می‌کند که این فرایند باعث خنک سازی محیط دستگاه می‌شود.

 اوپراتورها نیز با جذب گرمای محیط. و رساندن تونل انجماد به صفر درجه، تبدیل آب به یخ جامد را به دنبال خواهند داشت. بعد از طی شدن این مراحل،‌ توده یخ آماده شده. توسط تیغه های مخصوص برش یخ آن به قطعات حبه‌ای و استاندارد تبدیل می‌کند. با اتمام برش، یخ‌ها از طریق تخلیه کن به صورت خودکار وارد مخزن ذخیره می‌شوند. و در حالت فعالیت، یخسار در حالت آماده به کار قرار می‌گیرد.

تفاوت یخساز حبه‌ای و پولکی

 

یخسازهای حبه‌ای و پولکی متناسب با ساختار و قابلیت‌هایشان دارای تفاوت و شباهت هایی با یکدیگر هستند. که همین دو ویژگی باعث تفاوت کاربرد و قیمت آن ها شده است. مهم‌ترین تفاوت و شباهت این دو یخساز پرکاربرد عبارت اند از:

از شباهت های یخساز قالب می توان به مواردی نظیر مشابه بودن اجزا و مکانیزم تشکیل دهنده. آن ها، تحت تاثیر بودن افزایش ابعاد به بالا بردن قطعی ظرفیت یخساز و کاربرد هر دو دستگاه در رستوران ها،‌ هتل ها و آبمیوه فروشی‌ها اشاره کرد.

تفاوت دو یخساز حبه‌ای و پولکی نیز موارد زیر است:

 • همچون تفاوت تیغه ها که در نهایت باعث تولید یخ های پولکی یا سکه‌ای و یخ های حبه‌ای و مکعبی شکل می‌شود.
 • کاربرد ظرفیت بالا در یخسازهای حبه‌ای بیشتر است در حالی که یخ‌های پولکی عمدتاً قابلیت تولید در ظرفیت های پایین را دارند. البته این بدان معنا نیست که نمی توان ظرفیت های بالا برای یخسازهای پولکی در نظر گرفت.
 • قطعاتی مانند کمپرسور، کندانسور، توان و برند به تناسب ابعاد و قابلیت های یخساز حبه‌ای با یخساز پولکی متفاوت است

ظرفیت بهترین یخساز حبه‌ای

بهترین یخساز حبه ای

یخسازهای حبه‌ای انعکاس به طور کلی ظرفیتی بین ۱۰ کیلوگرم تا ۱۰۰۰ کیلوگرم را به صورت پیش فرض دارند. اما اگر شرایط کار شما به گونه است به بیشتر این میزان ظرفیت احتیاج دارید، می توانید در این باره با تیم مهندسی انعکاس مشاوره لازم را داشته باشید. تا در نهایت ظرفیت مورد نیاز شما بر اساس استانداردهای تعیین شده تهیه شود.

اما لازم به ذکر است با افزایش ظرفیت دستگاه، ابعاد و ساختار و همینطور قدرت موتور و سایر قطعات نیز نیازمند افزایش خواهند بود که نتیجه این تغییرات افزایش قیمت و فضای نصب را به دنبال خواهد داشت.

مزایای بهترین یخساز حبه‌ای

 

بهره بردن از بهترین یخساز حبه‌ای هر چقدر هم که هزینه آن نسبتاً زیاد باشد ارزشمند است. چرا که با وجود قابلیت های استاندارد و ساختار و بدنه مقاوم، طول عمر مفید و کارایی منحصر به فردی را برای شما به همراه خواهد داشت.

جهت آگاهی بیشتر از مزایای بهترین یخساز حبه‌ای برخی از آن ها را در زیر به صورت اجمالی ارائه خواهیم کرد:

 • قابلیت طراحی و ساخت در ظرفیت های متنوع
 • عملکرد سریع و بالا با مصرف انرژی بسیار پایین
 • مجهز به سیستم اتومات خاموش و روشن کردن یخساز
 • دارای سطح سنج آب ورودی جهت جلوگیری از آسیب دیدگی قطعات مهم یخساز
 • طول عمر بالا به دلیل بدنه از جنس استیل ضد زنگ
 • تولید یخ‌های کاملاً بهداشتی، شفاف و استاندارد جهت برخوردار بودن از سیستم خودکار تصفیه آب.
 • توقف اتومات به محض پر یا تکمیل شدن مخزن یخ و آب
 • قابل کاربرد برای مصارف خانگی، رستوران ها،‌ هتل ها و کافی شاپ‌ها سایر مراکز تولیدی مواد خوراکی مرتبط با یخ حبه‌ای.
 • عدم ایجاد آلودگی و باکتری به دلیل کاربرد متریال از جنس ای بی اس در بدنه داخلی یخساز.
 • دیرتر آب شدن یخ ها و تولید در ظرفیت های بالا

کاربردهای بهترین یخساز حبه‌ای

 

یخسازهای پودری به موازات قابلیت و ظرفیت هایشان امکان استفاده در محیط های زیادی را دارند از جمله این فضاها عبارت اند از:

 • کافی شاپ ها و تالارهای پذیرایی؛ بهره بردن از یخ‌های حبه‌ای در انواع . نوشیدنی برای تالارهای پذیرایی، عروسی و کافه امری مهم و ضروری است.
 • رستوران و هتل های بزرگ؛ نیز جهت کاربرد یخ های حبه‌ای انواع نوشیدنی یا برخی از مواد غذایی از یخسازهای حبه‌ای به میزان قابل توجهی استفاده می‌کنند.
 • در پروژه های عمرانی و تولید انواع مصالح حاوی بتن؛ در واقع به جهت وا نرفتن و سفت شدن مصالح بتی لازم است که در ترکیب آن یخ مورد استفاده قرار گیرد.
 • در انواع فروشگاه عرضه مواد و خوراکی های فاسد شدنی نظیر ماهی، گوشت و غیره.
 • در آبمیوه فروشی ها، قهوه‌خانه سازمان های انتقال خون و اعضاء از دیگر کاربردهای بهترین یخساز حبه‌ای است.

قیمت بهترین یخساز حبه ای

 

قیمت بهترین یخساز حبه ای تحت تاثیر عوامل زیادی است از این رو نمی توان قیمت ثابت و مشخصی از آن ارائه کرد. البته در فروشگاه انعکاس، امکان بررسی مشخصات و قیمت انواع مدل های یخساز حبه ای به صورت موقت وجود دارد؛ اما از آنجا که برخی از قطعات یخسازها خارجی هستند به موازات نوسانات بازار ارز و دلار قیمت یخسازها نیز کم و زیاد می‌شود.

ضمن اینکه در چند سال اخیر، واردات دستگاه های یخساز صنعتی به شدت کاهش پیدا کرده است. علاوه بر این عوامل، مواردی دیگری همچون برند، کیفیت بدنه و قطعات، جنس، طول عمر، ظرفیت و اضافه کردن آپشن های درخواستی مشتریان و غیره تاثیرات قابل توجهی در متغیر بودن قیمت یخساز دارند.

نکات خرید بهترین یخساز حبه ای

 

اگر می خواهید خرید بهترین یخساز حبه ای مورد نظرتان با کیفیت و قیمت ایده الی همراه باشد. بهتر است که قبل از اقدام تمام شرایط کاری خود اعم از میزان تولید مواد روزانه، ظرفیت مورد نیاز، مقدار مواد قابل ذخیره و خنک سازی و تقاضای مشتریان به طور دقیق بررسی کنید.

ضمن اینکه هنگام خرید نیز مواردی همچون طول عمر و مقاومت، حجم، کارایی قطعات، ابعاد و توان مصرفی دستگاه را در نظر داشته باشید. البته در فروشگاه انعکاس شرایطی فراهم شده است که بر مبنای آن می‌توانید. قبل از ثبت سفارش جهت انتخاب بهتر و متناسب. از راهنمایی های تیم مهندسی مجموعه به صورت کاملاً رایگان بهره مند شوید.

کلام آخر

 

نکاتی که درباره بهترین یخساز حبه ای. در این مطلب ارائه شده است. می تواند تا حدود زیادی هنگام خرید کمک کننده باشد. از این رو حتماً آن را مدنظر داشته باشید. در صورت نیاز به هر یک از مدل های یخساز حبه ای کافی است آن را از بخش محصولات انعکاس سفارش دهید. لازم به ذکر است که خرید یخسازهای حبه ای با هر مدل و ظرفیتی با امتیازاتی نظیر خدمات پس از فروش به مدت ده سال، گارانتی متناسب و سالانه. قیمت مستقیم و بدون واسطه بررسی مشخصات و قیمت و دریافت مشاوره رایگان از مجرب ترین تیم کارشناسی قبل از خرید، برخوردار خواهید شد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات ما در سایت ویرگول سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button