جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بهترین یخساز قالبی

بهترین یخساز قالبی

بهترین یخساز قالبی

بهترین یخساز قالبی انعکاس چه نوع مدلی است؟ برای دریافت پاسخ این سؤال توصیه می‌کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در مطلب حاضر تصمیم داریم توضیحاتی اختصاصی درباره ساختار و طراحی، ظرفیت، ویژگی‌ها، اجزا، قابلیت، نحوه عملکرد، قیمت، نکات خرید بهترین یخسازهای قالبی بپردازیم. بر این اساس آگاهی از این اطلاعات می تواند تاثیرات مثبت و مطلوبی در انتخاب و خرید شما داشته باشد.

به طور کلی یخسازها در انواع و مدل های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. چرا که در این صورت قابلیت های استفاده آن‌ها در همه صنایع فراهم است. اما برای اینکه کارکردی منحصر به فرد و تخصصی داشته باشند باید در ساختار و ظرفیت و قابلیت های متنوع و ویژه‌ای طراحی شوند. در واقع، این موارد باعث تفاوت کیفیت، کاربرد و قیمت دستگاه‌ها می‌شود. حال جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین یخساز قالبی توصیه می‌شود تا پایان مطلب همراه ما باشید.

بهترین یخساز قالبی

یخساز قالبی

یخساز قالبی از جمله دستگاه های سرمایشی است که قابلیت تولید یخ به صورت قالبی را دارد.  این نوع دستگاه هم در ساختار ثابت و هم متحرک طراحی می‌شود. بدین صورت که یخسازهای دارای ظرفیت و قابلیت بالا در ساختاری ثابت دارند و در کارخانه با محیط مورد نظر به صورت ثابت نصب می‌شوند. در حالی که یخسازهای با ظرفیت پایین از یک شاسی جهت حمل و جا به جایی آن ها برخوردار هستند. از این رو هر دو نوع بنا بر درخواست و نیاز مشتری پرفروش و کاربردی هستند.

سایز یخ های تولید شده توسط بهترین یخساز قالبی معمولاً ۱۵ در ۱۵ سانتی متر و وزن ۲۵ کیلو و ارتفاع ۱۱۰ سانتی متر است. این ابعاد و وزن در کارخانه و صنایع بزرگ مواد خوراکی بسیار پرکاربرد است.ظرفیت یخسازهای قالبی نیز بین ۴۰ قالب ۲۵ کیلویی تا ۶۰۰۰ قالب ۲۵ کیلویی (یک تن تا صد و پنجاه تن تولید روزانه) در روز است.

ویژگی های بهترین یخساز قالبی

بهترین یخساز قالبی به تناسب قابلیت های استانداردی که دارد از ویژگی های قابل توجهی برخوردار است برخی از مهم ترین آن ها موارد زیر است:

 • راندمان بالا در عین حال مصرف انرژی بسیار پایین،
 • تولید میزان یخ مورد نیاز در هر ۲۴ ساعت،‌
 • تخلیه و انتقال اتوماتیک یخ ها به مخزن ذخیره،
 • دارای ترموستات،‌
 • بدنه و مخزن از جنس ورق گالوانیزه مقاوم،
 • تولید یخ در سایزهای مختلف،
 • دارای نشان استاندارد داخلی و بین المللی
 • ساختار و شکل مناسب و حرفه ای
 • تابلوها و کابل های برق با کیفیت نوین و به روز
 • عدم کاربرد قالب های فلزی به جهت جلوگیری از زنگ زدگی
 • دیرتر آب شدن یخ ها به دلیل مقاوم بالای قطعات به کار رفته در یخساز قالبی
 • یخ های استاندارد و کاملاً بهداشتی به دلیل تصفیه آب
 • استفاده از قالب های ضدزنگ و اکسیداسیون
 • کاهش هزینه های تولید و ابعاد به جهت حذف برخی قطعات
 • قابلیت نصب و جا به جایی راحت
 • سیستم یکپارچه و استاندارد.

اجزا بهترین یخساز قالبی

یخساز قالبی از جمله ماشین آلات و دستگاه هایی است که از قطعات و اجزای بسیار حساس و کاربردی تشکیل شده است. هر یک از این قطعات با نحوه فعالیت خود نقش قابل توجهی در بازدهی و عملکرد مطلوب دستگاه خواهند داشت. مهم ترین تجهیزات بهترین یخساز قالبی عبارت اند از:

کمپرسور برودتی یکی از کاربردی ترین قطعات بهترین یخساز قالبی

از جمله مهم ترین بخش های بهترین یخساز قالبی کمپرسور برودتی است که تاثیرات قابل توجهی در کارکرد آن دارند. کمپرسورهای برودتی در برندها و مدل های مختلفی وجود دارند که بنا بر ظرفیت دستگاه و متناسب با بودجه و درخواست مشتری انتخاب می‌شود.

کمپرسورهای برودتی به طور کلی در دو نوع رفت و برگشتی (سیلندر پیستونی) پیچشی (اسکرو) تولید می‌شوند ضمن اینکه متناسب با ظرفیت دستگاه می تواند از نوع فریونی یا آمونیاکی باشد. برخی از معروف ترین برندهای معروف کمپرسور موجود در بازار بیتزر، بوک آلما و گراسو هلند است.

کندانسور

کندانسور یکی دیگر از قطعات مهم و تأثیرگذار بهترین یخساز قالبی است. این قطعه نیز متناسب با ساختار و محل نصب خود، نقش مهمی در بهبود و افزایش راندمان یخساز قالبی دارد. به عبارت دیگر، کندانسور وظیفه انتقال گرمای قالب ها و موتور به خارج و تأمین دمای لازم جهت خنک سازی مخزن را به عهده دارد. کندانسورها نیز دارای انواع مختلفی اعم از هوایی، آبی،‌ تبخیری اتمسفریک هستند که نوع آن ها متناسب با بیشینه دما و رطوبت هر محیط و نوع گاز (آمونیاک یا فریون) انتخاب می‌شوند.

اپراتور

اپراتور نیز همچون سایر تجهیزات بهترین یخساز قالبی با کارکرد خود، تأثیر قابل توجهی در نحوه عملکرد یخساز دارد. بنابراین باید به گونه‌ای طراحی شود که در نهایت مبرد به راحتی بتواند در شیرآلات آن جریان پیدا کند و به عبارتی، فرایند تبخیر و کاهش دمای آب نمک و خنک سازی محیط دستگاه به راحتی انجام گیرد.

در حقیقت چگونگی کارکرد اجزای اوپراتور در کاهش زمان سیکل دهی یخ، آب نمک و همینطور طول عمر و راندمان یخساز نقش حائز اهمیتی دارد. اپراتورهای ساخته شده توسط کارخانه بزرگ انعکاس معمولاً در دو نوع آمونیاکی از جنس شیرآلات فولاد و آلیاژ و فریونی از جنس شیرآلات مسی هستند که متناسب با ظرفیت و موقعیت بهره برداری دستگاه در مدل های مختلف تعبیه شده اند.

پمپ ها

از دیگر اجزای پرکاربرد یخسازهای قالبی پمپ نام دارد که وظیفه انتقال آب به قالب ها در مخزن را به عهده دارند. پمپ های آب مخصوص یخساز قالبی در نوع هستند که معروف ترین برندهای آن موتوژن و الکتروژن است. کاربرد نوع پمپ آب نیز بنا بر نظر مشتری در یخساز تعبیه می‌شود.

 

تابلو برق

این قطعه نیز از مهم ترین اجزای بهترین یخساز قالبی است که در کنار سایر قطعات باعث بهبود و افزایش عملکرد یخساز می شود. تابلو برق تولید شده توسط شرکت انعکاس به جهت به روزترین تکنولوژی و فناوری و همچنین استانداردهای جهانی از کیفیت و اصالت بالایی برخوردار است. 

قالب ها

یکی از اساسی ترین ملزومات بهترین یخساز قالبی، قالب های آن می‌باشد که می تواند به صورت سفارشی نیز طراحی شوند. در واقع، ابعاد قالب های رایج یخسازهای قالبی ۲۵ کیلوگرم است اما در فروشگاه انعکاس این امکان فراهم است که بنا بر شرایط کاری و متناسب با نیاز خود قالب هایی بین ۵ تا ۵۰ کیلوگرم سفارش دهید. البته توجه به این نکته فراموش نشود که هر چقدر قالب ها بزرگ تر باشد، زمان بیشتری نیز برای فرایند یخسازی و به عبارتی، یخ سازی کامل نیاز خواهد بود.

برای مثالی سیکل یخ دهی برای قالب های ۱۰ کیلوگرمی ۵.۵ ساعت در حالی که برای ۲۵ کیلوگرمی ۸ ساعت است. بنابراین در زمان خرید بهترین یخساز قالبی این مورد را نیز در نظر داشته باشید. جنس قالب های یخساز قالبی نیز معمولاً از ورق گالوانیزه مقاوم یا استیل استنلس نگیر ۳۰۴ است که باعث طول عمر و مقاومت آن در برابر پوسیدگی، خوردگی، زنگ زدگی می شود. ضخامت قالب ها نیز بین ۱.۲۵ تا ۲ است.

وان

وان یخساز از دیگر اجزای مهم بهترین یخساز قالبی است که بر اساس میزان جانمایی و آبگیری قالب ها طراحی می‌شود. در صورتی که یخساز برای محیطی صنعتی در نظر گرفته شود با توجه به ثابت بودن یخساز قالبی لازم است که در محل نصب، جوشکاری و مونتاژ شود. جنس وان معمولاً از ورق فولادی آلیاژي است.

چگونگی عملکرد دستگاه یخساز قالبی

کلیه مدل های یخساز قالبی دارای یک مخزن براین (آب نمک) هستند از این رو با اتصال شیرآلات دستگاه به آب شهری، آب وارد قالب های درون مخزن می‌شود و سپس به واسطه سیستم سرمایشی دستگاه دمای مخزن براین به ۱۰- تا ۱۵- درجه سانتی گراد می‌رسد.

مرحله بعد، آب نمک از طریق آجیتاتور (همزن) به حالت چرخشی به دور قالب ها جریان می‌باشد و در نتیجه این فرایند، آب درون قالب‌ها با دمای ۵- تا ۸- درجه سانتی گراد به یخ تبدیل می‌شود. بعد از فرایند یخسازی و تبدیل آب به یخ جامد قالب های یخ درون مخزن به واسطه اوپراتور و کمک جرثقیل تعبیه شده درون دستگاه از مخزن براین جدا و تخلیه سازی می‌شود. یخ‌های تولید شده علاوه بر مصرف روزانه قابلیت بسته بندی و نگهداری در مخزن ذخیره را یخساز را نیز دارد.

طراحی یخساز قالبی

دستگاه های سرمایشی از جمله بهترین یخسازهای قالبی به دلیل ساختار سنگین و قطعات زیاد و کاربردی که دارند. همچنین به جهت بهره برداری حساس و مهمشان، لازم است که با دقت و حساسیت زیادی طراحی شوند. از این رو کارخانه انعکاس با بهره گیری از دانش تیم مهندسی خود و به کارگیری فناوری نوین همواره سعی می‌کند تولیداتی منحصر به فرد و استاندارد را داشته باشد.

بهترین یخساز قالبی

البته فراموش نشود که یخسازهای قالبی بنا بر شرایط و پروژه مربوطه طراحی می‌شوند از این رو ابعاد، وزن، جنس، ظرفیت، نوع کمپرسور، ضخامت قالب های یخ، طراحی تابلو برق، کویل اوپراتور، تعین زمان هر شیفت کاری و غیره یک یخساز قالبی می تواند با مدل دیگر متفاوت باشد. بر این اساس، کادر فنی فروشگاه انعکاس سعی می‌کنند که هر پروژه بهترین یخساز قالبی را متناسب با شرایط جغرافیایی، نیازهای تخصصی کسب و کار مربوطه با دقت و حساسیت بالایی انجام دهند.

بهترین یخساز قالبی

بهترین یخساز قالبی یخسازی استاندارد و متناسب با ظرفیت و قابلیت های تعیین شده خود است که بتواند به صورت کامل میزان یخ مورد نیاز روزانه شما را تولید کند. همچنین دارای حجم و مشخصات فنی مطابق با شرایط کاریتان باشد. در نظر داشته باشید که یخسازهای قالبی باید به تناسب محیط شما اعم از گرم،‌ خشک‌ و مرطوب انتخاب شوند. بر این اساس،‌ هنگام خرید حتماً از مشاوره های رایگان مهندسین انعکاس بهره مند شوید تا در نهایت انتخابی مطمئن و متناسب را تجربه کنید.

کاربردهای بهترین یخساز قالبی

استفاده از یخ و نگهداری و خنک سازی مواد غذایی به واسطه یخ از دیرباز تا کنون رایج بوده است. از این رو یخسازهای قالبی به طور کلی در همه کسب و کارها متناسب با ظرفیت ها و قابلیت خود مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از مهم ترین کاربردهای بهترین یخساز قالبی مواردی نظیر صنایع شیلات، لبنی، مواد غذایی، پروژه های عمرانی و بتن سازی، صنایع حمل و نقل، صنایع تهویه  و آیس بانک، تولید و فروش یخ بهداشتی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت بهترین یخساز قالبی

قیمت یخساز قالبی تحت عوامل زیاد است از این جهت نمی‌‌توان آن به طور ثابت بیان کرد. البته قیمت و مشخصات مدل های مختلف بهترین یخساز قالبی در بخش محصولات انعکاس برای یک بازه موقت موجود است. اما در نظر داشته باشید که عواملی نظیر جنس،‌ مدل، توان خنک سازی، الکتروموتور، قطعات به کار رفته، طراحی و ساختار، ظرفیت و مهم تر از همه شرایط اقتصادی تأثیر قابل توجهی در متغیر بودن قیمت یخسازهای قالبی دارد. با این حال، در صورت نیاز می توانید یخساز مورد نظر خود را از طریق فروشگاه انعکاس سفارش دهید.

انعکاس یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان داخلی است که در تمام سال های فعالیت خود همواره تلاش کرده است با بهره گیری از دانش مجرب ترین مهندسین و کاربرد به روزترین فناوری و تکنولوژی محصولاتی با کیفیت و استاندارد را تولید کند. ضمن اینکه در سال های اخیر نیز جهت دسترسی مستقیم و بدون واسطه مشتریان کلیه وسایل سرمایشی خود از جمله بهترین یخسازهای قالبی خود را در بستر اینترنت و به روش آنلاین عرضه می‌کند.

نکات قابل توجه هنگام خرید بهترین یخساز قالبی

اگر می‌خواهید یک دستگاه کاربردی و تخصصی برای کسب و کار خود تهیه کنید بهترین روش این است که قبل از اقدام ابتدا تحقیقات لازم را درباره فروشگاه مورد نظر داشته باشید. چرا که یخسازهای غیراستاندارد زیادی در قالب جنس اصلی توسط افراد سودجو به فروش می‌رسد. بنابراین برای جلوگیری از متحمل شدن هزینه های سنگین لازم است که از میزان اعتبار مرکز خرید مربوطه مطمئن باشید.

علاوه بر این، هنگام خرید هم مواردی نظیر جنس، برند، ظرفیت، میزان تولید روزانه خود و تقاضای مشتریان، حجم مخزن ذخیره دستگاه و سایر موارد را حتماً در نظر داشته باشید. البته یکی از مزایای خرید بهترین یخساز قالبی از فروشگاه انعکاس امکان مشاوره رایگان از کارشناسان است که در نهایت انتخابی متناسب و مختص کار شما را به دنبال خواهد داشت.

کلام آخر

تمام نکات و توضیحات کلیدی درباره بهترین یخساز قالبی در مطلب حاضر ارائه شد. از این رو حتماً هنگام خرید آن ها را مدنظر قرار دهید. همچنین لازم به ذکر است که فروشگاه انعکاس جهت جلب رضایت و اطمینان خود از یخساز قالبی از فروشگاه شرایطی همچون خدمات پس از فروش ده ساله،‌ بررسی مشخصات و مقایسه قیمت محصولات و دریافت راهنمایی های لازم قبل از ثبت سفارش، گارانتی سالانه و متناسب را در نظر گرفته است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقلات ما در وبسایت ویرگول سر بزنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button