جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
باربیکیو باغی

باربیکیو باغی

پخت و پز غذا در فضایی خارج محیط خانه تجربه لذت بخشی را برای هر فردی رقم میزند. اما اگر فرآیند کباب کردن با شعله زیاد یا زنگ زدگی اجزای باربیکیو باغی همراه باشد ، سرگرمی و سرگرمی به یک تجربه ناامید کننده تبدیل می شود.

باربیکیو باغیهنگام خرید باربیکیو خانگی ، نباید فقط به قیمت یا توصیه های دیگران توجه کنید. مهمترین چیز هنگام خرید ، سبک و نیازهای شماست.

به طور کلی انتخاب باربیکیو زغالی انعکاس فراتر از امور روزمره مانند گاز یا زغال است و در این مقاله به ویژگی هایی اشاره می کنیم که در فرایند انتخاب دستگاه کباب پز متناسب با نیاز شما بسیار موثر خواهد بود.

تفاوت کباب پز گازی و کبابی زغالی چیست؟

وقتی صحبت از مبارزه بین باربیکیو گازی و باربیکیو زغالی می شود ، جدا از سایر نکات جزئی ، نتیجه مشابهی را در این باربیکیو باغی می بینیم. گریلینگ کبابی است و مهم نیست منبع سوخت آن چیست.

اما انتخاب بین باربیکیو گازی  و باربیکیو زغالی کاملاً به ترجیح شما بستگی دارد. هدف ما در این مقاله معرفی ویژگی های باربیکیو های گروه انعکاس و بارز هر دو منبع سوخت پیشرو است.

کباب کردن غذا با استفاده از کوره گاز:

باربیکیو گازی برای پخت و پز به مخزن پروپان مایع یا خط گاز طبیعی نیاز دارد. میزان حرارت منتقل شده به غذا در این نوع کباب را می توان کنترل کرد. به این ترتیب می توان از حرارت زیاد برای برشته شدن و از حرارت کم برای پخت غیر مستقیم استفاده کرد. علاوه بر این ، مشعل های باربیکیو باغی زغالی با یک محافظ محافظ پوشانده شده اند تا از آسیب احتمالی آنها جلوگیری شود.

یکی از مزایای خرید باربیکیو گازی سهولت استفاده از آن است. روشن کردن این نوع گریل آسان است و برای تمیز کردن آن کافی است دستگاه را با درب بسته به مدت یک تا دو ساعت روشن بگذارید. در این حالت ، گرمای تولید شده بقایای مواد غذایی داخل دستگاه را به خاکستر تبدیل می کند و سپس دستگاه با یک برس ساده به طور کامل تمیز می شود.

در مورد لوازم خانگی ، خرید باربیکیو خانگی  قطعاً یک گزینه خواهد بود. این نوع باربیکیو زغالی مجهز به مشعل مادون قرمز برای پخت دوار است و صفحات بکار رفته در آن حرارت را به سرعت به غذا منتقل می کند. از طرفی امروزه اکثر این نوع کباب پزها مجهز به مشعل های جانبی هستند.

کباب کردن غذا با استفاده از باربیکیو زغالی:

باربیکیو زغالی نیاز به احتراق دستی دارد که معمولاً با استفاده از مایعات قابل اشتعال انجام می شود. درست مانند باربیکیو گازی ، گرمای باربیکیو زغالی از طریق بشقاب به غذا منتقل می شود. این دما را می توان با تعداد زغال سنگ ، محل قرارگیری آنها و یا حتی مقدار هوای ورودی باربیکیو باغی تنظیم کرد.

مزیت اصلی خرید باربیکیو خانگی زغالی ، طعم دودی و دلپذیری است که به غذا ، به ویژه گوشت می افزاید. مزیتی که هرگز در کباب پز گازی یافت نمی شود.

قطعات باربیکیو زغالی بسیار کم تر از باربیکیو گازی است. این به دلیل زغالی بودن باربیکیو است و شما برای پخت و پز فقط به زغال نیاز دارید. از سوی دیگر ، بسیاری از مردم ترجیح می دهند از باربیکیو باغی زغالی به دلیل عدم اطمینان در مورد ایمنی مخزن پروپان یا اتصالات انتقال گاز استفاده کنند.

انواع صفحات برای پخت غذا روی کباب پز و تفاوت بین آنها

صفحات باربیکیو باغی به سه نوع آلومینیوم روکش دار ، چدن و ​​فولاد ضد زنگ تقسیم می شوند. هر یک از این صفحات دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. اما در نهایت این نیاز شماست که تعیین می کند کدام یک بهتر است.

صفحات آلومینیومی روکش دار رایج ترین بشقاب پخت در باربیکیو باغی هستند و قیمت مناسبی نیز دارند. این نوع بشقاب ها گرما را به خوبی به غذا منتقل می کنند. اما صفحات جلویی مقاومت کمتری نسبت به چدن یا فولاد ضد زنگ دارند. از این رو ، با گذشت زمان ، آنها احتمالاً پیچیده یا شکسته شده و لعاب خود را از دست می دهند.

ورق های چدنی باربیکیو باغی در چند سال گذشته رواج فزاینده ای یافته است. با این حال ، هدایت حرارتی این نوع صفحات کمتر از آلومینیوم روکش دار است. اما می تواند گرمای دریافتی را برای مدت طولانی به خوبی حفظ کند. مهمترین عیب صفحات چدنی مقاومت کم آنها در برابر شوک حرارتی است. به طوری که عامل جلو می تواند باعث ترک خوردن آن شود.

ادامه

بیشتر نوع های باربیکیو باغی متوسط ​​یا گران قیمت از صفحات فولادی ضد زنگ استفاده می کنند. این نوع کباب پز باربیکیو دوام بالایی دارد و رنگ روشن آن ظاهر غذا را بهتر جلوه می دهد. صفحات فولادی ضد زنگ مقاوم در برابر خوردگی هستند و به راحتی تمیز می شوند. اگرچه صفحات جلویی برای کباب کردن غذا عالی هستند ، اما رسانایی حرارتی آنها ضعیف تر از آلومینیوم روکش دار است و مانند چدن ، می توانند گرما را برای مدت طولانی حفظ نمی کند از سوی دیگر ، با گذشت زمان ، رنگ تغییر می کند و گودال هایی روی سطح کباب پز ایجاد می شود.

 چه اندازه ای نیاز دارم؟

عامل اصلی در انتخاب اندازه باربیکیو باغی ابعاد و اندازه محیط اطراف آن است. به طور کلی ، یک کباب معمولی با سه مشعل گاز نیاز به محیطی با ابعاد 11 تا 12 متر مربع دارد و نیازهای یک خانواده با جمعیت متوسط ​​را برطرف می کند. اما خانواده هایی با جمعیت زیاد به کباب پز با شش مشعل گاز احتیاج دارند و باید محیطی با ابعاد 14 تا 16 متر مربع را اختصاص دهند.

علاوه بر ابعاد محیط اطراف باربیکیو باغی ، باید به گرمای تولید شده توسط آن نیز توجه کنید. بنابراین ، بسیاری از تولید کنندگان توصیه می کنند که کباب باید 2 تا 3 متر از خانه و سایر اجزای قابل اشتعال فاصله داشته باشد.

با خرید نیم قفسه اضافی ، می توانید فضای پخت را تا 50 درصد افزایش دهید. همچنین می توانید از بشقاب اضافی کمی دورتر از حرارت مستقیم کباب استفاده کنید تا از آن برای نان تست و غذاهایی که نیاز به کمی حرارت دارند استفاده کنید.

پروپان مایع یا گاز طبیعی ، کدام بهتر است؟

پروپان مایع سالهاست که به عنوان استاندارد سوخت شناخته می شود. اما بسیاری از مردم ترجیح می دهند از خطوط گاز طبیعی برای باربیکیو باغی استفاده کنند. زیرا مهمترین مزیت این خطوط ثابت بودن آنهاست. از طرف دیگر ، مخازن پروپان مایع نیاز به نگهداری دارند و باید به صورت دوره ای تعویض شوند.

با این حال ، مخزن پروپان مایع مزایای خود را نیز دارد. نصب این نوع مخزن گاز آسان است و هزینه استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه تر از ایجاد خط گاز طبیعی برای باربیکیو باغی است. همچنین مخازن پروپان مایع با استفاده از استانداردهای روز تولید می شوند و با اکثر کوره ها سازگار هستند.

کوره ها معمولاً در دو نوع با منبع سوخت گاز طبیعی یا پروپان مایع سفارش داده می شوند. اما در موارد نادر ، برای تبدیل گاز به آنها از روش تبدیل سوخت استفاده می شود. این نوع از باربیکیو باغی نیاز به کیت های تبدیل دارند که باید جداگانه با هزینه اضافی خریداری شوند. علاوه بر این ، فرآیند تبدیل سوخت حتی با کیت های پیش رو بسیار دشوار خواهد بود.

تنوع در طرح و رنگ باربیکیو

در حالی که عملکرد باربیکیو باغی اولویت اصلی تولید کنندگان است. اما آنها سعی می کنند فضای بیرونی مشتریان خود را به کبابی زیبا و جذاب مجهز کنند. همچنین ، برای ساخت بدنه تعدادی دیگر از دستگاه های گریل ، به منظور ارائه ظاهری مدرن و پیشرفته ، سازندگان از تمام فولاد ضد زنگ استفاده می کنند.

تقریباً مانند سایر لوازم خانگی ، سالانه تعداد زیادی رنگ جدید به لیست رنگ کباب اضافه می شود. رنگهای سبز ، مسی ، آبی ، قرمز و برنز تنها چند نمونه از رنگهای مورد استفاده در کباب پز باربیکیو هستند که با ترکیب خطوط فولاد ضد زنگ تضاد چشمگیری را در طراحی محصول ایجاد می کنند.

باربیکیو باغیطراحی کباب پز چه تاثیری بر عملکرد آن دارد؟

مطمئناً همه کباب ها به یک شکل تهیه نمی شوند. شعله های کنترل نشده ، توزیع نامتعادل حرارت و درجه حرارت نامناسب حتی حرفه ای ترین فرآیند پخت را تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین ، نوع های دیگری از باربیکیو باغی وجود دارد که مشکلات نوع های دیگر را ندارند.

افزایش شعله و حرارت در قفسه بالای باربیکیو باغی باعث می شود که غذا شکسته شود و روی قفسه پایینی یا حتی مشعل ها بریزد. به طور کلی شعله زیاد می تواند خوب باشد. اما کنترل نکردن کباب پز باربیکیو قطعاً به غذا آسیب می رساند یا حتی در بدترین حالت باعث آتش گرفتن آنها می شود.

نکاتی برای کنترل و کاهش شعله در کباب پز:

از بریکت های سرامیکی در انتهای کباب پز و کمی بالاتر از کف فلزی برای جذب مایعات غذا قبل از احتراق استفاده کنید.

توجه: بریکت ها باید به طور منظم تعویض شوند تا عملکرد خود را حفظ کنند. در صورت تعویض دیر هنگام ، بریکت ها نیز آتش می گیرند.

به محل خروجی مشعل  باربیکوی باغی توجه کنید. قرار دادن خروجی مشعل در کناره های کباب پز باربیکیو  ، شعله ور شدن غذا را کاهش می دهد.

نکاتی که به توزیع مناسب گرما در کباب پز کمک می کند:

محافظ فلزی مشعل در توزیع یکنواخت گرما مثر است.

کوره های DCS دارای میله های سرامیکی هستند که در انتهای کباب پز باربیکیو قرار دارند تا به توزیع مناسب گرما و جلوگیری از اشتعال غذا کمک کنند.

نکات دیگر برای توزیع ایده آل حرارت در کباب پز:

یکی انواع باربیکیو باغی از مشعل های BTU استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، ماهی را در وسط بشقاب کباب قرار دهید و مشعل وسط را خاموش کنید. سپس مشعل سمت چپ را روی شعله کم و مشعل سمت راست را روی شعله زیاد قرار دهید. در این حالت ، گرما به درستی به غذا منتقل می شود و طعم آن را افزایش می دهد.

نحوه خرید

هیچ معامله ای به اندازه خرید باربیکیو خانگی برای باغ ، ویلا یا بالکن در فضای باز ضروری نیست. خرید باربیکیو خانگی می تواند دوره های شما را لذت بخش تر و گرم تر کند و لحظات شما رنگ و بویی متفاوت به خود بگیرد.

اما خرید باربیکیو باغی چندان دشوار نخواهد بود ، فقط کافی است اطلاعاتی در مورد نیازها ، امکانات و فضای باغ یا ویلای خود داشته باشید تا مدل مناسب را انتخاب کنید. ما در مقاله راهنمای خرید کباب تمام نکاتی را که هنگام خرید کباب با آن مواجه خواهید شد ذکر کرده ایم و با مطالعه این مقاله با تنوع کباب پز باربیکیو شگفت انگیز و نحوه عملکرد آن آشنا می شوید. اکنون وقت آن است که مطالب فوق را خلاصه کنیم. شروع کنید.

باربیکیو خانگی آجری یکی از ابزارهایی است که برای کسانی دنبال سرگرمی هستند بسیار مفید است. قبل از ساخت اجاق گاز ، آمریکایی ها ابتدا به کباب پز آجری علاقه مند شدند. با کمک کباب پز آجری ، می توانید برای تعداد زیادی از مردم غذا را با سرعت یکسان تهیه و بپزید. زیرا معمولاً این کباب پز فضای بیشتری نسبت به اجاق گازهای معمولی یا منقل دارد.

تاریخچه کباب پز آجری

باربیکیو آجری یکی از ابزارهایی است که برای کسانی که قصد سپری کردن اوقات فراغت خود را دارند بسیار مفید است. قبل از ساخت باربیکیو باغی در فضای باز ، آمریکایی ها ابتدا به باربیکیو خانگی آجری علاقه مند شدند. لذت آشپزی در تعطیلات ، داشتن مهمانی در فضای باز و حتی حیاط با مهمانان چیزی بود که به راحتی نمی توان از آن گذشت و بسیاری از افراد هنگام طراحی دکوراسیون منزل خود ، کباب پز آجری می سازند یا می خرند. آنها برنامه ریزی کردند و این دستگاه به جزء دائمی ویلاها و حیاط تبدیل شد.

مزایای کباب پز آجری

در حالی که می توانید باربیکیو باغی معمولی را برای پخت و پز خریداری کنید ، مخصوصاً برای مهمانی های بیرون از منزل ، همیشه چیزی در مورد کباب پز آجری وجود دارد. این سازه ها چشم انداز جالبی به بالکن ، حیاط یا حیاط شما می بخشند و یک نقطه تجمع ایجاد می کنند که می توانید از آنها برای جمع آوری دوستان ، خانواده و کنار یکدیگر استفاده کنید. با کمک کباب آجری همچنین می توانید برای تعداد زیادی از مردم غذا را با سرعت مساوی تهیه و بپزید.

زیرا معمولاً این باربیکیو خانگی فضای بیشتری نسبت به اجاق گازهای معمولی یا منقل دارد. از طرف دیگر ، کباب پز آجری در برابر شرایط مختلف آب و هوایی بسیار مقاوم است ، نیازی به تا شدن و جابجایی بعد از اتمام کار ندارد و نسبت به اجاق های آشپزخانه از جنس استنلس استیل احساس صمیمیت بیشتری به شما می دهد.

 آشنایی با ساختار کباب پز آجری

میله های آهنی کبابی:  این میله های باربیکیو باغی را می توان با آهن های زاویه دار یا لبه های آجری محافظت و پشتیبانی کرد.

نحوه نگهداری کباب پز آجری

پس از هر بار استفاده ، خاکستر سرد باربیکیو خانگی را بردارید و تمیز کنید تا از ورود گرد و غبار و دود به فضا و ایجاد بو و طعم نامطبوع در غذایی که بعدا می پزید جلوگیری کنید.

انواع کباب پز سنگی چیست؟

در حیاط یک باربیکیو خانگی سنگی وجود دارد که مورد نیاز هر خانه است که هم کاربردی و هم بسیار زیبا و شیک است.

کباب پز های سنگی در انواع مختلفی طراحی و به فروش میرسند. این نوع باربیکیو برای میتواند در فضایی نسبتا کم راه اندازی شود و همچنین هزینه بسیار کمی را برایتان داشته باشد.

یکی از دلایلی که باعث استفاده بیشتر از کباب آجری نسبت به سنگ های دیگر می شود قیمت مناسب آن و در عین حال زیبایی و شیک بودن آن است.

از انواع باربیکیو ها باربیکیو گابیون است که ممکن است سلیقه هر فردی نباشد و در عین حال هزینه نصب بسیار بالایی هم ندارد

هوا گرمتر می شود ، خورشید روشن تر می شود و همه شروع به گرم کردن چیزها برای فصل کباب می کنند. استفاده از گریل آشپزی را سرگرم کننده می کند. همچنین طعم بزرگ و شدیدی را به ارمغان می آورد که با استفاده از اجاق داخلی شما سخت است. کباب کردن سالم به معنای رعایت چند نکته مخصوص کباب کردن است. این راهنمای سریع می تواند به شما کمک کند تا بهترین انتخاب ها را انجام دهید تا بیشترین مزایا را بدست آورید.

مزایا و معایب کباب پز ذغالی:

طعم زیادی به غذا تزریق می کند

کباب پز زغالی از گاز داغتر می شود

هزینه کمتری برای خرید و معمولاً کوچکتر است

مسيره پاك كن

خطر آتش سوزی بیشتر است

مدت زمان بیشتری طول می کشد تا گرم شود

مزایا و معایب باربیکیو گازی:

پاک سازی راحت تر

کنترل بهتر دما حتی برای پخت و پز

جرقه زنی دکمه ای برای گرم شدن راحت تر

گران تر از اکثر مدل های زغال چوب

طعم دودی را به غذا تزریق نمی کند

واحدهای بزرگتر فضای بیشتری را روی عرشه ها اشغال می کنند

چه کسی بافت و طعم گوشت کباب باربیکیو زغالی را دوست ندارد؟ متأسفانه ، هنگام پختن گوشت در کوره ، چربی پایین می آید و دود مملو از مواد شیمیایی ایجاد می کند. همانطور که Bon Appetit اشاره می کند ، این خود حاوی ماده شیمیایی دیگری به نام آمین های هتروسیکلیک است. هر دو ماده با خطرات بالاتری از سرطان ارتباط دارند.

تحقیقات نشان می دهد که هرچه گوشت های خود را بیشتر کباب کنید ، خطر ابتلا به سرطان بیشتر است. با این حال ، کارشناسان تمایل دارند که همه چیز در حد اعتدال خوب باشد. به علاوه ، گام هایی وجود دارد که می توانید برای کاهش ریسک خود انجام دهید.

کباب کردن چربی را کاهش می دهد و به شما مواد مغذی می بخشد

فرقی نمی کند که برای پخت و پز از باربیکیو زغالی یا باربیکیو گازی استفاده کنید ، سلامت غذای شما بستگی به شما دارد. کباب کردن به طور طبیعی به شما امکان می دهد چربی کمتری بخورید. هنگام پخت و پز ، چربی اضافی از هر چیزی که کباب می کنید از طریق رنده ها پایین می آید. غذاهایی مانند سبزیجات و گوشت هنگام کباب کردن ویتامین ها ، مواد معدنی و مواد مغذی خود را بهتر حفظ می کنند. شما همچنین می توانید برخی از مواد شیمیایی مضر احتمالی را که در طول کباب شدن ایجاد می شود ، کاهش دهید.

فروش باربیکیو توسط شرکت انعکاس انجام میشود و امکان ارسال به سراسر کشور وجود دارد.

. به این معنا که این اصطلاح هر چیزی است که در فر پخته می شود ، به معنی “روش پخت” است. تفاوت روشنی بین گریل و کباب کردن وجود دارد. اگر گوشت را کباب می کنید ، به این معنی است که آن را روی حرارت مستقیم می پزید. این روش پخت سالم است زیرا به ندرت از روغن یا چربی استفاده می شود.

از طرف دیگر باربیکیو “فرایند یا روش بلند کردن دود هنگام پختن گوشت در دمای پایین به مدت طولانی است”. شما یک تکه بزرگ گوشت خام را برداشته و دود می کنید. در نهایت ، باربیکیو باغی یک وسیله آشپزی است که در خارج از خانه استفاده می شود و منبع گرمای آن چوب ، گاز یا ذغال است. اغلب یک پایه است و برای پخت غذا ، باید آن را روی یک توری فلزی قرار دهید.

باربیکیو باغیبرآورد هزینه ساخت و ساز

اساساً ، تا زمانی که در حال آشپزی با استفاده از آتش هستید ، در واقع در حال کباب کردن غذا هستید. تفاوت اصلی این است که شما ممکن است با منبع حرارتی مستقیم یا غیر مستقیم آشپزی کنید. گرمای مستقیم جایی است که منبع گرما نزدیک یا مستقیماً زیر غذایی است که می پزید. گرمای غیرمستقیم جایی است که منبع گرما از غذا جدا شده است. با این حال ، استفاده از BBQ طعمی متفاوت از سایر روشهای معمول پخت ایجاد می کند.

نوع کباب کردن می تواند تصمیم بزرگی برای خرید مدل مورد نظر شما باشد. انتخاب بین مدل های گاز و زغال ممکن است دشوار باشد زیرا مردم سنتی و کسانی که از فناوری گریزانند هنوز به ذغال سنگ اعتقاد دارند. با این حال ، هر یک از آنها مزایا و معایب متفاوتی دارند و هر دو به همان اندازه محبوب هستند.

لطفا مقاله ما در مورد آبنما و فواره های استخری ، سنگ های تزئینی محوطه سازی ، جداکننده باغچهه و نیز مقاله جامعه منتشر شده در سایت ویرگول را نیز مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button