جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

سنگ های تزئینی محوطه سازی

سنگ های تزئینی

سنگ های تزئینی

انتخاب سنگ های تزئینی برای شما می تواند چالش برانگیز باشد. شما باید چندین مورد مختلف را در نظر بگیرید ، از جمله عملکرد سنگ یا مواد برای انجام این کار ، توانایی آن در ایجاد یک فضای زیبا و هرگونه تأثیر منفی که ممکن است بر خاک یا گیاهان شما بگذارد.

همچنین باید در نظر بگیرید که آیا به بیش از یک نوع سنگ تزئینی نیاز دارید یا خیر. به عنوان مثال ، ممکن است متوجه شوید که سنگ مرمر خرد شده ای که می خواهید از آن استفاده کنید ممکن است برای پیاده روی شما مناسب باشد اما برای استفاده در تخت سنگ برای سرکوب علف های هرز کاملاً نامناسب است ، زیرا سطح pH خاک شما را تغییر می دهد.

جهت خرید سنگ تزئینی با کارشناسان فروش شرکت انعکاس تماس بگیرید.

سنگ های تزئینی

بنابراین ، قبل از سفارش سنگ های تزئینی ، ارزش آن را دارد که کمی وقت بگذارید تا در مورد جوانب مثبت و منفی محصولات مختلف تحقیق کنید. برای کمک به شروع ، در اینجا لیستی از بهترین سنگ رودخانه ای برای محوطه سازی ، و همچنین نحوه استفاده معمولی از آنها و مزایا و معایب هر یک ،در گروه انعکاس ارائه شده است.

1. سنگریزه ساحلی

سنگریزه های ساحل مانند صخره های رودخانه گرد و صاف هستند و معمولاً سیاه یا خاکستری تیره هستند. آنها اغلب به عنوان انواع سنگ های تزئینی در کاشت ظروف ، در اطراف گلها در بستر باغ و بین سنگها یا سنگهای بزرگتر استفاده می شوند.

در حالی که معمولاً در مغازه های لوازم باغی یافت می شوند ، گران هستند. به همین دلیل ، آنها معمولاً در کیسه های کوچک فروخته می شوند و اغلب برای پوشش مناطق بزرگ استفاده نمی شوند. البته استثنائاتی نیز در این زمینه وجود دارد و اگر پولی برای پس انداز داشته باشید ، می توانید از آنها استفاده کنید.

2. تخته سنگ

تخته سنگ ها و دیگر سنگ های تزئینی اغلب به عنوان سنگ های برجسته در باغ ها  برای محوطه سازی استفاده می شوند. هنگام استفاده در فضای مناسب می توانند بسیار چشمگیر باشند ، اما چند نکته مهم را باید به خاطر بسپارید.

در مرحله اول ، اگر در حال ساختن باغی با ظاهر طبیعی هستید . ممکن است ایده خوبی باشد که سنگ هایی را بومی منطقه تهیه کنید. همچنین مهم است که سنگ را روی زمین قرار دهید. در طبیعت ، سنگ ها معمولاً فقط روی زمین نمی نشینند. همچنین ممکن است بخواهید تخته سنگ هایی با اندازه های مختلف را در گروه ها قرار دهید ، زیرا یک تخته سنگی که به تنهایی نشسته است اغلب برجسته است و به نظر می رسد بی جا است.

در حالی که تخته سنگ ها می توانند یک افزودنی عالی برای انواع سنگ های رودخانه ای محوطه سازی شما باشند ، اما در هر باغی کار نمی کنند ، بنابراین باید برنامه داشته باشید. به یاد داشته باشید که تخته سنگ ها اغلب گران هستند و همچنین اجسام بزرگ و سنگینی هستند که نصب آنها می تواند مشکل باشد ، چیزی که می تواند هزینه آنها را بیشتر کند.

3. تراشه های آجری

این تراشه ها نوعی سنگ هستند که از خورد کردن آجر به دست می آیند.

از نظر فنی به شکل سنگ نیستند ، اما به همان روشی که از سنگ و شن استفاده می کنید ، می توانند به عنوان سنگ فرش استفاده شوند.

دو مزیت اصلی تراشه های آجری نسبت به سایر مصالح سنگی وجود دارد: قیمت سنگ تزئینی است.  اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه پروژه محوطه سازی خود هستید و مایل هستید کمی با چکش کار سختی انجام دهید ، ممکن است انواع سنگ تزئینی آجری مورد توجه قرار گیرد.

به همین ترتیب ، آجرها دارای طیف وسیعی از رنگ ها هستند که در بسیاری از سنگ های تزئینی طبیعی یافت نمی شوند ، و اگر می خواهید یک راهرو با رنگ آجر قرمز در دهه 1960 و یک مسیر آجری زرد دهه 70 میلادی داشته باشید ، استفاده از تراشه های آجری واقعی یکی از راه های اطمینان از این امر است.

با این حال ، توجه داشته باشید که سنگ های تزئینی آجری برای هر کار محوطه سازی مناسب نیستند ، و هنگامی که در مکان اشتباه استفاده می شوند ، می توانند بیش از ارزش خود دردسر ساز شوند. بنابراین ، این یکی از موادی است که باید با دقت در نظر بگیرید ، و اکثر چشم اندازهای حرفه ای پیشنهاد می کنند در صورت تمایل به خرید سنگ های طبیعی از اجتناب از آن خودداری کنید.

ادامه

تراشه های آجری برخلاف شن طبیعی ، اغلب دارای لبه های بسیار تیز هستند. در صورت استفاده از آنها در مسیرها و راههای پیاده روی ، آنها می توانند راه رفتن با پای برهنه را تا حدی خطرناک کنند ، مشکلی که در صورت داشتن حیوانات خانگی نیز ممکن است مشکل ساز شود. یکی دیگر از معایب قابل توجه تراشه های آجری نسبت به شن طبیعی این است که در آینده ، اگر می خواهید محوطه سازی خود را به روز کنید ، برداشتن تراشه های آجری شما دارای برچسب قیمت سنگینی است. این با بسیاری از سنگ های تزئینی طبیعی دیگر مخالف است ، که اغلب می توانید آنها را به فروش برسانید یا حداقل کسی را پیدا کنید که مایل است آنها را برای استفاده مجدد بدون هیچ هزینه ای از شما دور کند.

سنگ های تزئینی

4. سنگ گرانیت

یک سنگ فرش ایده آل برای پروژه هایی مانند کف سازی با سنگ است که باید مساحت وسیعی را پوشش دهند که در آن باید از گودال جلوگیری شود. با ظاهری نرم و طبیعی ، معمولاً در رنگ خاکستری روشن ظاهر می شود ، اما می توان آن را در رنگ های قهوه ای خاکستری یا برنزه هم یافت. که با باغی که نیاز به ظاهری طبیعی دارد به خوبی ترکیب شده است.

مانند بسیاری از سنگ های تزئینی ، باید چند اشکال را نیز در نظر داشته باشید.

قیمت سنگ تزئینی میتواند بر اساس نوع سنگ مورد نظر شما متغییر باشد و میتواند بر اساس ارزش سنگ افزایش یا کاهش پیدا کند.

5. گرانیت تجزیه شده

سنگ های تزئینی گرانیت تجزیه شده کمی شبیه به شن است اما بسیار ریزتر و تقریباً شنی است.

سنگ های تزئینی گرانیت تجزیه شده معمولاً برای پوشاندن مسیرها ، مسیرهای پیاده روی و سایر سطوح باز مانند حیاط استفاده می شود و می توان آن را به همان روشی که از مالچ چوبی استفاده می کنید ، در اطراف درختان و تخت های باغ قرار داد.

می توان آن را در طیف وسیعی از رنگهای مایل به قرمز مایل به قرمز تا قهوه ای نیز یافت.

گرانیت تجزیه شده به طور کلی در سه شکل مختلف موجود است: سست (طبیعی) ، تثبیت شده و با روکش رزین.

سنگ های تزئینی گرانیت تجزیه شده

سنگ های تزئینی گرانیت تجزیه شده سست هیچ چیزی به ترکیب سنگدانه اضافه نمی کند و به شکل طبیعی خود است. معمولاً در اطراف تخت باغ و درختان به همان روشی که از مالچ چوبی استفاده می شود و اغلب در اطراف محل بازی کودکان قرار می گیرد. در جاهایی که در هنگام بارندگی رواناب قابل توجهی وجود دارد ، ایده آل نیست ، زیرا ذرات گرانیت کوچک به راحتی قابل شستشو هستند.

گرانیت تجزیه شده تثبیت شده دارای یک محصول تثبیت کننده است که با سنگدانه گرانیت مخلوط شده است .

گرانیت تجزیه شده با روکش رزین گران ترین شکل گرانیت تجزیه شده است. همانطور که از نامش پیداست ، گرانیت تجزیه شده با روکش رزین دارای رزینی است که با سنگ گرانیت مخلوط شده است.

6. سنگ تزئینی

سنگ های تزئینی جایگزین فوق العاده ای برای سنگفرش های بتنی یا تجاری است. می توان از انواع سنگ های تزئینی برای ایجاد بسیاری از مناطق مختلف با سطح سخت ، از جمله مسیرهای پیاده روی ، حیاط و مسیرهای باغ استفاده کرد و به طور سنتی برای ساخت کاشی سقف ، دیوارها ، حصارها و حتی سنگ قبرها استفاده می شود.

سنگ پرچم مخصوص افرادی خواهد بود که می خواهند در محوطه خود ظاهر طبیعی و خاکی داشته باشند. در حالی که سنگ گل سرخ خود نوع خاصی از سنگ رسوبی است ، بسیاری از انواع دیگر سنگ های بزرگ را می توان به همان روش استفاده کرد . از جمله تخته سنگ ، سنگ آهک ، تراورتن ، ماسه سنگ و سنگ آبی.

در حالی که شکی نیست که سنگ چوبی جذاب است ، اما بسیار گران است. همچنین نصب بدون هزینه اضافی برای یک سنگ تراش یا یک محوطه ساز با تجربه دشوار است.  ، زیرا ترکیب سنگ های تزئینی طبیعی و اندازه ها و ضخامت های مختلف می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

7. سنگ گدازه

سنگ های تزئینی گدازه به معنای واقعی کلمه قطعات کوچک گدازه جامد از آتشفشان است. و اغلب به عنوان سنگ تزئینی جایگزین مالچ چوبی استفاده می شود. از آنجا که کاملاً شکننده است ، برای استفاده در مسیرهای پیاده روی یا حیاط مناسب نیست

برای رنگ و تعریف مسیر در اطراف سنگ پله های بزرگ بتنی یا سنگی.

سنگ های تزئینی

از انواع سنگ تزئینی سنگ گدازه است ، که عموماً در دو رنگ قرمز یا مشکی عرضه می شود ، همچنین به عنوان پوشش زمین برای فضاهای باز بزرگ که در غیر این صورت ممکن است چمن زار باشند ، مفید است. اگر از این روش استفاده شود ، مهم است که از منظره و لبه با کیفیت خوب استفاده کنید. که می تواند به ثابت ماندن سنگ گدازه کمک کند.

نکته مهمی که باید در مورد استفاده از سنگ گدازه و هر نوع سنگ کوچک دیگر به خاطر داشته باشید این است. که این سنگها می توانند برای حیوانات خانگی و کودکان خردسال خطر خفگی ایجاد کنند.

خرید سنگ تزئینی برای کسانی پیشنهاد میشود که به دنبال محوطه سازی در ویلای خود هستند.

8. تراشه های مرمر

سنگ مرمراز انواع سنگ تزئینی میباشد و  فقط محصولی برای میز آشپزخانه و حمام شما نیست – بلکه یک محصول منحصر به فرد و مفید در باغ است. بهترین سنگ مرمر به عنوان یک مالچ سنگی در اطراف گیاهان و باغ ها مفید هستند.

یکی از مزایای اصلی بهترین سنگ مرمر تنوع زیاد رنگ هایی است که می توان در آن یافت. همچنین محصولی زیبا است.

هنگام استفاده از سنگ مرمر به عنوان مالچ باید مراقبت کرد ، زیرا هم نور و هم گرما را بسیار منعکس می کند. به ویژه در مناطق گرم ، و این کار برای بسیاری از گیاهان بسیار زیاد است. سنگ مرمر همچنین یک سنگ قلیایی است و می تواند سطح pH خاک را تحت تأثیر قرار دهد. و باغی را برای گیاهانی که در خاک اسیدی رشد می کنند نامناسب کند.

نخود شن

شن نخود ، همانطور که از نامش پیداست .  نوعی شن میباشد که به اندازه نخود است . به طور کلی در چندین رنگ مختلف و انواع سنگ موجود است. ماسه نخود فرنگی اغلب به عنوان مالچ سنگی در باغها ، در مسیرهای پیاده روی و برای پر کردن فضاهای. بین سنگفرشها و سنگ پله ها استفاده می شود.

یکی از مزایای اصلی شن نخود این است که به طور کلی نسبت به سایر محصولات سنگی بسیار ارزان است. همچنین بسیار مقاوم است.

اشکال اصلی شن نخود این است که به شن و ماسه مداوم احتیاج دارد. زیرا هر بار که کسی روی آن راه می رود یا رانندگی می کند جابجا و جابجا می شود. همچنین دارای توانایی شگفت انگیزی است که هر بار که از روی آن عبور می کنید وارد کفش شوید. و این می تواند هم آزاردهنده باشد و هم ناراحت کننده. مانند سایر محصولات انواع سنگ های تزئینی کوچک ، شن نخود نیز می تواند خطر خفگی را به همراه داشته باشد و به همین دلیل ، ممکن است بهترین انتخاب انواع سنگ های تزئینی برای خانه ای با کودکان خردسال و/یا حیوانات خانگی نباشد.

سنگ های رودخانه

. سنگهای رودخانه در اندازه های مختلف هستند و می توانند به عنوان سنگهای برجسته بزرگ در حوضچه ها و نهرهای خشک مورد استفاده قرار گیرند . در حالی که سنگهای کوچکتر رودخانه می توانند فضاهای باقی مانده بین سنگ فرش ها. یا به عنوان مالچ سنگی در باغ ها را برای کف سازی با سنگ را پر کنند.

این سنگها از انواع سنگ تزئینی هستند که معمولاً در ترکیب رنگهای قهوه ای و خاکستری قرار می گیرند و استفاده از آنها می تواند احساس طبیعی هر منطقه منظره ای را افزایش دهد. سنگهای رودخانه از انواع سنگ های تزئینی است و همچنین محصول بسیار خوبی برای استفاده در مناطقی است که زهکشی مهم است ، زیرا مانع از رواناب یا تجمع آب در تخلیه نمی شوند.

مانند سایر سنگ های کوچک ، باید از سنگ های رودخانه در خانه هایی با سگ و/یا کودکان خردسال استفاده کرد . زیرا کوچکترین آنها می تواند خطرات خفگی را ایجاد کند.

یکی از راههای اصلی که می توانید باغ خود را برجسته کنید ، افزودن سنگ های تزئینی رودخانه ای به آن است. اما انواع مختلف زیادی برای انتخاب وجود دارد – بنابراین کدام یک برای شما بهتر است؟

سنگ های تزئینی

تراشه های تخته سنگ

اگر کنترل علفهای هرز در اولویت شماست-شاید به این دلیل . که شما یک باغ کم نگهداری می خواهید-پس خرد کردن تخته سنگ یک انتخاب عالی است. آنها به طور موثری به عنوان یک مالچ عمل می کنند ، گیاهان ناخواسته را در منبع سرکوب می کنند . در حالی که رطوبت را برای گل ها و درختچه هایی که می خواهید تشویق کنید حفظ می کنند. با این حال ، از آنجا که تخته سنگ دارای محتوای ارگانیک نیست ، به خوبی مالچ سنتی عمل نمی کند.

سنگ ریزه

سنگ های تزئینی در همه اشکال و اندازه ها وجود دارد و عملکردهای مختلفی دارد.

با این حال ، سنگ های تزئینی کوچکتر می توانند در زیر پا و زیر چرخ های خودرو نیز حرکت کنند . این بدان معناست که بعنوان پایه ای برای یک مسیر یا گذرگاه مناسب نیست. در این شرایط یک نوع سنگ بسیار مهمتر ، مانند تراش گرانیت ، انتخاب بهتری است ، زیرا سنگها بزرگتر و شکل نامنظم تری دارند.

سنگریزه و سنگ فرش

این سنگ های گرد دارای سطح صاف هستند که آنها را به یک افزودنی شیک و جذاب برای هر باغی تبدیل می کند. آنها را می توان به عنوان بخشی از کف سازی با سنگ یا به عنوان پر کننده در تخته های معمولی استفاده کرد.

از طریق کف سازی با سنگ ، سنگریزه ها و سنگ فرش ها نیز از گیاهان شما محافظت می کنند . زیرا مانع از راه رفتن افراد روی آنها می شود. حیوانات خانگی ، به ویژه گربه ها ، کمتر احتمال دارد آنها را حفر کرده یا از آنها به عنوان توالت استفاده کنند. تا با مالچ معمولی یا شن.

صخره ها و تخته سنگ های بزرگتر

سنگ های تزئینی و تخته سنگهای بزرگ برای بسیاری از باغبانان یک ترکیب بسیار متنوع و با دوام هستند. اگر متوجه شدید که قسمتی از باغ شما منطقه ای بدون رشد است ، شاید چون آفتاب زیادی نمی گیرد یا کیفیت خاک ضعیف است . چند سنگ یا تخته سنگ بزرگ بخرید و نقطه شروع یک سنگ را دارید.. سنگها در هر شرایط آب و هوایی زنده می مانند و همچنین به عنوان پناهگاه گیاهانی که در داخل و اطراف آنها معرفی می کنید عمل می کنند.

پیاده روها ، مسیرها ، حاشیه و سنگ پله ها

روش های زیادی برای ترکیب سنگ های تزئینی در مسیرهای شما وجود دارد. سنگ های شن خوب در رودخانه گزینه ای است. اگر سکوت را ترجیح می دهید ، سنگ چوبی یک گزینه عالی برای استفاده از سنگ فرش هایی با ظاهر طبیعی است که مراحل شما را در طول باغ راهنمایی می کند.

. آن لبه ها را با سنگ طبیعی یا سنگریزه های ساحلی بپوشانید تا ظاهری مرتب داشته باشید که گیاهان شما را به بهترین شکل نشان دهد و هنگام بارندگی گل را از بین ببرد.

استفاده از انواع سنگ تزئینی به عنوان مالچ مزایای زیادی دارد و دوام یکی از آنهاست: در حالی که مالچ خرده باید دو بار در سال تعویض شود ، انواع سنگ های تزئینی نیازی به جایگزینی ندارند و باید به این نکته توجه کنید که بهترین سنگ تزئینی تغییر رنگ نمی دهد یا از نظر ظاهری دچار تغییر نمی شوند. اگر انتظار دارید مالچ خاک شما را غنی کند ، فقط به یاد داشته باشید که برنامه کوددهی خود را کمی افزایش دهید تا این تغییر را جبران کند. گیاهان شما به همان اندازه شاد و عاری از علف های هرز خواهند بود.

تفاوت مالچ و سنگ

یکی از سخت ترین سوالاتی که هنگام محوطه سازی باید به آن پاسخ داد این است که آیا بهتر است از سنگ یا مالچ در اطراف خانه و باغ خود استفاده کنید. در حالی که مزایای آشکاری برای هر دو گزینه وجود دارد. مهم است که یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه اهداف و نیازهای شما را برآورده کند. در مجموع با در نظر گرفتن جوانب مثبت و منفی هر دو تصمیم ساده ای نیست. در این بخش از مقاله ، من مزایا و معایب هر یک را برجسته می کنم و این را به عهده خواننده می گذارم که در مورد انتخاب یکی یا هر دو برای چشم انداز خود ، انتخاب کند.

برای مبتدیان ، می توان گفت مالچ بیشتر در مالکین خانه استفاده می شود زیرا مقرون به صرفه تر است. مالچ ارگانیک می تواند تا 75 درصد کمتر از سنگ تزئینی هزینه داشته باشد. مالچ اغلب چیزی است که بسیاری از صاحبان خانه می توانند خود را با کمپوست یا مواد دیگر از حیاط خود بسازند که بسیار آسان تر از حفر سنگ های بزرگ و سپس تلاش برای خرد کردن آنها به قطعات کوچک است.

برای چه کسانی مناسب است؟

انواع سنگ تزئینی برای آن دسته از صاحبان خانه که به مدت طولانی فکر می کنند و به دنبال یک رویکرد تزئینی بیشتر هستند عالی است. سنگ تزئینی یا شن در اندازه ها ، اشکال و ترکیب رنگ های مختلف وجود دارد. استون همچنین سفارشی سازی بیشتری را ارائه می دهد زیرا دارای طیف وسیعی از ویژگی ها است که می توان آنها را با هم ترکیب کرد و منظره ای منحصر به فرد ایجاد کرد. می توانید لایه هایی از رنگ ها یا تغییرات اندازه های مختلف را برای ایجاد منظره ای بی نظیر و مطمئن ایجاد کنید که محله را تحت تأثیر قرار دهد. مالچ به دلیل ماهیت ارگانیک کمتر قابل تنظیم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله منتشر شده در سایت ویرگول را نیز مطالعه نمایید.

جهت استعلام قیمت سنگ تزئینی با مشاورین فروش شرکت انعکاس تماس بگیرید. همچنین مقاله های آبنما و فواره استخری و باربیکیو باغی ، جداکننده باغچهه ما را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button