جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

جداکننده باغچه انعکاس

جداکننده باغچه

جداکننده باغچه

بیشتر مناظر با طراحی خوب از مناطق مختلفی تشکیل شده اند که اهداف مختلفی را انجام می دهند، مانند یک قسمت نشیمن پوشیده از درخت انگور، یک باغ سبزی یا حاشیه گل. لبه های منظره به برجسته کردن هر یک از این فضاهای مجزا کمک می کند و در عین حال یک عنصر متحد کننده را به طراحی باغ شما می بخشد. جداکننده باغچه انعکاس می تواند نقش عملی نیز داشته باشد، مانند نگه داشتن مالچ در محل و جلوگیری از آسیب رساندن ماشین چمن زنی به گیاهان ارزشمند شما. بسته به اهداف زیبایی شناختی و کاربردی شما برای لبه، گزینه ها از یک ترانشه ساده تا سنگ فرش های سطح بالا و همه چیز در این بین متغیر است. ما به شما کمک می‌کنیم تا همه ملاحظات موجود را مرتب کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید. که کدام نوار جداکننده فضای سبز در باغ شما بهتر عمل می‌کند.

جداکننده باغچه

خرید نوار جداکننده باغچه یکی از ضروری ترین کارهاییست که باید برای نظم بیشتر در باغ خود انجام دهید. جهت استعلام قیمت نوار جداکننده فضای سبز با مشاورین فروش شرکت انعکاس تماس بگیرید.

استفاده از نوار جداکننده

جداکننده باغچه در محوطه سازی خطوط تمیز و واضحی را بین تخت ها و سایر قسمت ها ایجاد می کند. بین چمنزار و باغ مجاور آن بیشتر قابل مشاهده است، اما نوار جداکننده فضای سبز می‌تواند مرز گل، بستر درختچه، تک درخت یا انتقال از پاسیو به باغ اطراف را مشخص کند. بر خطوط تخت تأکید می کند و چشم را به نقطه کانونی بعدی باغ هدایت می کند.

از نقطه نظر عملی، نوار جداکننده باغچه به جلوگیری از خزش چمن به مناطق باغ اطراف کمک می کند.

گزینه‌های بلندتر جداکننده باغچه، مانند پرچین‌های کوتاه یا حصارهای کم، مانند. حصار باغ تزئینی، استفاده از جداکننده باغچه همچنین باعث می‌شود بازدیدکنندگان از مناطقی که نمی‌خواهید بروند، مانند تخت‌های کاشت، دور نگه دارند.

انواع لبه های منظره

طیف گسترده ای از مواد می توانند به عنوان جداکننده باغچه عمل کنند، بنابراین چیزی وجود دارد. که با عملکرد، سبک و هزینه ای که در نظر دارید، مطابقت داشته باشد.

مالچ: برای نگه داشتن یک تخت به شدت مالچ شده در جای خود، از جداکننده باغچه که حداقل 2 اینچ از سطح زمین (و 4 اینچ در زیر) امتداد داشته باشد، مانند نوار جداکننده باغچه طول 5.8 که در فروشگاه اینترنتی انعکاس موجود میباشد.

سبک های لبه های منظره

هنگام انتخاب سبک نوار جداکننده باغچه برای باغ خود، سایر مواد سخت در باغ را در نظر بگیرید. لبه‌بندی می‌تواند یک عامل متحدکننده قوی باشد، اما اگر مواد جدیدی را به طرح باغ معرفی کند، می‌تواند حواس‌پرتی را به همراه داشته باشد.

آجر، سنگ یا سنگفرش می توانند جداکننده باغچه را با پاسیو یا مسیر یکسان کنند. درختچه های کم ارتفاع می توانند در بسترهای کاشت ترکیب شوند تا ظاهری مشخص اما طبیعی داشته باشند. مواد غیرمنتظره مانند کاشی، شیشه یا لبه های منظره فلزی را می توان با مواد نوار جداکننده فضای سبز استاندارد استفاده کرد تا با سایر مناطق باغ مطابقت داشته باشد.

هزینه های لبه های منظره

هزینه ها به نوع و مقدار مواد نوار جداکننده فضای سبز بستگی دارد. سنگ های تغییر کاربری ممکن است رایگان باشند. کاشی یا آجر ممکن است بسیار گران باشد. قیمت نوار جداکننده فضای سبز با توجه به نوع مورد نظر شما متغییر میباشد.

اگر رویای شما یک ماده جداکننده باغچه گران قیمت است، در مورد استفاده کم از آن فکر کنید. استفاده از متریال  گران‌قیمت منظره را فقط در مناطقی که از نزدیک و اغلب دیده می‌شوند، مانند حیاط جلو، در نظر بگیرید، یا از آن به عنوان لهجه در نزدیکی نقاط کانونی باغ استفاده کنید. مواد مقرون به صرفه تر می توانند در جای دیگری از باغ زیبا و کاربردی باشند.

علاوه بر این، هزینه نصب را در طرح های نوار جداکننده فضای سبز خود لحاظ کنید. هزینه نصب مواد مختلف متفاوت است، همینطور سهولت نصب توسط خودتان. برخی از مواد نیاز به نصب حرفه ای یا ابزار خاصی دارند تا ظاهر دلخواه را به دست آورند. دیگران خود را به یک پروژه آسان که خودتان انجام دهید وام می دهند.

رنگ های لبه های منظره

رنگ نوار جداکننده باغچه تاثیر زیادی بر درک کلی باغ شما دارد. از لبه های منظره به رنگی استفاده کنید که مکمل شاخ و برگ و گل های اطراف باشد یا به وضوح با آن تضاد داشته باشد. در تنظیمات معمولی، با استفاده از گیاهانی با رنگ یا تن مشابه، نوار جداکننده فضای سبز را به تخت باغچه پیوند دهید. برای تخت ها و لبه های رسمی تر، از مواد یکنواخت مانند فولاد، چوب، آجر یا سنگ تراشی پیش ساخته استفاده کنید.

مواد

از خیابان بهبود خانه محلی خود بازدید کنید سنگ معدن و شما لبه های منظره ساخته شده از پلاستیک یا حتی فلز را خواهید یافت. شما همچنین می توانید لبه های خود را از مواد مختلفی مانند آجر، چوب یا سنگ بسازید. اما با آنچه می توانید بخرید احساس محدودیت نکنید. همچنین می‌توانید خلاق باشید و با استفاده از وسایل روزمره مانند شاخه‌ها یا شاخه‌های افتاده یا حتی بطری‌های آب میوه، نوار جداکننده باغچه خود را بسازید. هر نوع نوار جداکننده مزایای خود را دارد.

آجر: آجر شیک و بادوام، سبک های مختلفی دارد و ایده خوبی برای برای نوار جداکننده با ظاهری یکدست است.

پلاستیک: مقرون به صرفه و نصب آسان به دلیل انعطاف پذیری آن، لبه های پلاستیکی در انواع مختلفی وجود دارد. کمترین هزینه به نظر می رسد، بنابراین روی بهترین چیزی که می توانید سرمایه گذاری کنید.

چوب: مقرون به صرفه و آسان برای کار در خطوط مستقیم، چوب ظاهری غیررسمی و ارگانیک می بخشد. روی نوار جداکننده های چوبی برای ماندگاری حدود 10 سال حساب کنید.

سنگ: یکی از پرکاربردترین مواد لبه‌دار، سنگ جداکننده باغچه را می‌توان با دقت در ملات قرار داد تا ظاهری زیبا داشته باشد یا به‌طور معمولی برای ظاهری آرام قرار گیرد.

بررسی

نوار جداکننده باغچه با ایجاد خطوط زیبایی در طراحی‌های منظر تجاری و مسکونی به افزایش جذابیت مشاغل و خانه‌ها کمک می‌کند. این فضاهای زندگی در فضای باز را به مناطق جداگانه تقسیم می کند در حالی که مناظر سخت و نرم را با هم مرتبط می کند. نوار جداکننده می تواند به عنوان یک عنصر تزئینی عمل کند، مواد مختلفی را به داخل بکشد که عمق و بافت را اضافه می کند و همچنین گیاهان و ویژگی های فضای باز را برجسته می کند. نوار جداکننده باغچه با نگه‌داشتن مالچ در بستر گیاهان، ایجاد مانعی برای چمن و علف‌های هرز، و شامل مسیرهای ساخته‌شده از سنگریزه، شن یا سایر مواد سست، یک هدف کاربردی دارد. برخی از لبه‌های چمن حتی یک نوار جداکننده باغچه در اطراف لبه بستر گیاهان ایجاد می‌کنند تا به تسهیل تعمیر و نگهداری معمول چمن کمک کنند.

خرید نوار جداکننده باغچه به شما در نظم دادن به نقاط مختلف باغ ویلای شما کمک میکند

جداکننده باغچهنحوه نصب

اولین نوع از نوار جداکننده باغچه که برای محوطه سازی در نظر گرفته می شود شامل استفاده از لبه چمن برای اصلاح فیزیکی چمن و علف های هرز به دور از مناظر سخت مانند پیاده روها، راهروها و پاسیوها است. لبه چمن یا لبه چوبی با چرخاندن یک تیغه فولادی به داخل زمین کار می کند تا یک خط واضح و تمیز در اطراف محوطه های سخت، تخت های منظره و درختان مشخص کند. یک لبه چمن گردان خودکششی یک سرمایه گذاری عالی برای منظره پردازانی است که در مقیاس بزرگ لبه می زنند، در حالی که یک لبه چوبی دستی همان خطوط را فراهم می کند، فضای کمتری را اشغال می کند و قابلیت حمل و نقل بیشتری را ارائه می دهد.

علاوه بر جداکننده باغچه، محصولات لبه‌های آلومینیومی و پلاستیکی چمن برای کمک به ساده‌سازی تعمیر و نگهداری چمن با ایجاد یک مانع فیزیکی بین ویژگی‌های چمن و منظره مانند تخت‌های گل، مناظر سخت، مسیرها و درختان در دسترس هستند.

ادامه نحوه نصب

نصب جداکننده باغچه نیاز به کار بیشتر از قبل دارد، اما مزایای طولانی مدتی را ارائه می دهد که از لبه های دستی به تنهایی بیشتر است. برای نصب لبه های چمن، باید یک ترانشه حفر کنید، لبه های پلاستیکی را داخل ترانشه قرار دهید، خاک اطراف آن را دوباره پر کنید، و در فواصل منظم در اطراف نوار برای نگه داشتن آن پایه ها نصب کنید. قسمت زیرزمینی لبه از خزش ریشه های گیاه به داخل چمن جلوگیری می کند، در حالی که از رشد علف به داخل تخت گل جلوگیری می کند. قسمت بالایی یک لبه در اطراف تخت ایجاد می کند تا مالچ و خاک هنگام بارندگی به چمن ها سرازیر نشود.

گنجاندن سنگفرش های سخت به عنوان جداکننده باغچه، بافت را در طراحی شما به ارمغان می آورد و در عین حال فضاها را در یک منظره برجسته و تقسیم می کند. هنگام استفاده از سنگفرش برای ردیف کردن بسترها و مسیرهای گل، یک نوار چمن زنی ایجاد می کنید که نیاز به پیرایش را از بین می برد و مانور ماشین چمن زنی را در اطراف گل ها، بوته ها و درختان برای خدمه خود آسان می کند.

نکات ضروری

نوار  شامل سنگفرش یا مواد دیگری است که در سطح زمین، یا کمی بالاتر از زمین، در اطراف بستر گیاهان قرار می گیرند. سنگفرش‌های سخت نه تنها به خدمه شما کمک می‌کنند در زمان با ارزش خود صرفه‌جویی کنند، بلکه مانعی اضافی بین گیاهان و چمن‌ها ایجاد می‌کنند. سنگفرش های لبه های بتنی به خودی خود به جلوگیری از سرریز شدن مالچ و خاک به داخل چشم انداز کمک نمی کنند. بنابراین، بهتر است علاوه بر لبه های چمن، نوار چمن زنی نیز نصب شود.

به عنوان یک طراح منظر، شما تلاش می‌کنید تا طرح‌هایی ایجاد کنید که در طول زمان تحمل کنند، نیازها و خواسته‌های مشتریان خود را جلب کنند و مراحل نگهداری چمن را ساده‌تر کنند.

بهترین راه برای نصب

یک راه آسان و تاثیرگذار برای تازه کردن بستر یا مسیر کاشت خسته، نصب جداکننده باغچه است. این حاشیه‌های تزئینی در طیف وسیعی از قیمت‌ها و سبک‌های متنوعی عرضه می‌شوند: دست‌سازان می‌توانند از بین موادی مانند فلز، پلاستیک، چوب، کامپوزیت چوب، سنگ طبیعی و سنگ‌فرش انتخاب کنند. با مجموعه ای از مواد لبه در بازار، گزینه های زیادی می توانند با عملکرد و سبک مطابق با چشم انداز شما مطابقت داشته باشند.

لبه های منظره می تواند به تعریف بصری بستر کاشت شما کمک کند و چمن و مالچ را در مکان های مربوطه نگه دارد. استفاده از آن به‌عنوان حاشیه برای تخت‌خواب‌ها یا مناطق چمن‌زار، خط بصری تمیزی را ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که چمن‌ها و گیاهان کوتاه‌تر شوند. با لبه، می توانید منحنی ها یا خطوط مستقیم را برای نقاط کانونی و تکمیل طراحی گیاه اضافه کنید. به علاوه، نصب لبه‌های منظره یک پروژه DIY آسان است که به حداقل مواد و مهارت نیاز دارد.

ابزار و مواد

مرحله 1: یک متریال لبه دار را انتخاب کنید که هم کاربردی باشد و هم منظره را تکمیل کند.

جداکننده باغچه هم عملکردهای عملی و هم تزئینی را انجام می دهند. اگر برای تصمیم‌گیری به کمک نیاز دارید، این ایده‌های حاشیه چشم‌انداز را بررسی کنید. برای اطلاع از قیمت نوار جداکننده باغچه با کارشناسان فروش شرکت انعکاس تماس بگیرید.

شما همچنین می توانید از نبوغ خود بهره ببرید و مواد را برای حاشیه یا لبه یک عنصر منظره ایجاد کنید یا تغییر کاربری دهید. در اینجا نکاتی در مورد ساخت لبه های بتنی باغ آورده شده است. آیا تعداد زیادی بطری، میله های حصار، یا آجر در اطراف وجود دارد؟ آنها ممکن است به عنوان لبه کار کنند.

مرحله 2: قبل از نصب لبه های منظره، منطقه را آماده کنید.

با استفاده از شیلنگ باغچه ای، محیط منطقه ای را که می خواهید جداکننده باغچه شما در آن قرار گیرد مشخص کنید – در حالی که در حال تجسم لبه بستر یا مسیر کاشت خود هستید، انعطاف پذیر است و تنظیم آن آسان است. هنگامی که از چیدمان راضی بودید، در امتداد لبه شلنگ با اسپری رنگ ردیابی کنید. یا مرز خود را علامت بزنید و سپس فرم هایی بسازید تا تمام طول لبه های بتنی، منحنی ها و همه چیز را بریزید.

قبل از ایجاد علامت “دائمی” خود با اسپری رنگ، تصمیم بگیرید که کدام سمت نوارجداکننده فضای سبز را علامت گذاری می کنید تا زمانی که برای نصب مواد لبه می روید، سمت درست را ردیف کنید. با این کار از محاسبات اشتباه و نقض تصادفی یک تخت یا مسیر باغ جلوگیری می شود. زیرا 3 اینچ از مواد لبه اکنون در سمت اشتباه علامت قرار دارد!

مرحله 3: یک سنگر حفر کنید و کف آن را با ماسه پر کنید.

مهم است که به اندازه کافی حفاری کنید تا قسمت پایینی لبه کمی زیر زمین قرار گیرد تا ظاهری طبیعی تر و یک مجموعه محکم داشته باشد. برای جلوگیری از پخش شدن چمن در بستر، سنگر خود را درست زیر خط ریشه چمن حفر کنید.

هنگام استفاده از سنگفرش، آجر و مواد مشابه، کف سنگی را با یک بستر 1 اینچی ماسه پر کنید و آن را صاف و هموار کنید. تا آنجا که ممکن است سنگریزه یا سایر زباله ها را بردارید تا به حفظ سطح لبه کمک کرده و در زمان نصب صرفه جویی کنید.

مرحله 4: لبه ها را در جای خود قرار دهید.

لبه های خود را به خوبی در کنار یکدیگر در سنگر قرار دهید. مطمئن شوید که از نمایان‌ترین انتها یا گوشه فضا شروع می‌کنید. به‌طوری‌که اگر یک قطعه لبه نهایی باید متناسب با آن بریده شود، در کمترین میزان قابل توجهی از حیاط شما قرار گیرد. دستورالعمل های سازنده را برای بریدن نوار جداکننده فضای سبز در صورت لزوم دنبال کنید. اکثر سنگفرش ها و آجرها را می توان با یک اسکنه کوچک به تکه های کوچکتر تقسیم کرد. با خرید نوار جداکننده باغچه زیبایی باغ ویلای خود را دوچندان کنید.

با یک چکش یا چکش لاستیکی لبه ها را به طور یکنواخت در جای خود بکوبید. سنگفرش ها و آجرها را از جلو به عقب و از پهلو به پهلو تراز کنید. سپس به سرعت سطح هر سنگفرش جدید را با قطعه کنار آن بررسی کنید.

یا یک نقطه بلند را به پایین چکش کنید. حفظ سطح لبه ها در حین حرکت می تواند به جلوگیری از نصب مجدد کمک کند.

مرحله 5: کار را به پایان برسانید و تخت های مرتب باغچه خود را تحسین کنید.

برخی از مواد لبه ممکن است به ماسه یا خاک سبک دیگر برای پر کردن شکاف‌های بین قطعات نیاز داشته باشند. به آرامی شن ها را با یک درد قدیمی به داخل شکاف ها بمالید برس یا جارو دستی نرم. فضاهای خالی سنگر را با خاک یا مواد تثبیت کننده دیگر مانند مالچ یا شن پر کنید.

حالا بایستید و کارتان را تحسین کنید! نصب سنگ تزئینی، سیمان یا لبه های سنگ فرش در اطراف تخت های کاشت نه تنها چمن و مالچ شما را در جای خود نگه می دارد. بلکه به تخت شما ظاهری برجسته و مرتب می بخشد. سؤالات متداول درباره نصب نوار جداکننده

نصب نوار جداکننده باغچه آسان است که می تواند جذابیت و نظم زیادی را به منظره بیافزاید. هنوز سوالی دارید؟ برای اطلاعات بیشتر قسمت زیر را ببینید.

 چگونه بلوک های لبه های منظره را چید؟

بهترین راه برای نصب آجرها، بلوک‌ها و سنگفرش‌های جداکننده باغچه این است که مراحل بالا را دنبال کنید. برخی از سنگفرش ها جلوی بلندتر و پشتی کوتاه تری دارند.

جداکننده باغچه آیا لبه های منظره ضروری است؟

در برخی موارد، بله. اگر می خواهید از پخش شدن چمن در بستر گل جلوگیری کنید، از یک ترانشه عمیق تر از ریشه چمن یا نوار جداکننده استفاده کنید. اگر مسیر شن یا سنگ خرد شده را اضافه کنید، لبه ها از مخلوط شدن سنگ ها با خاک یا مالچ مجاور جلوگیری می کند. به طور خلاصه، جدا کردن عناصر با نوار جداکننده باغچه به منظره شما ظاهری منظم و حرفه‌ای می‌دهد، می‌تواند یک عنصر طراحی اضافه کند و حتی ممکن است ارزش خانه را افزایش دهد.

 چگونه یک ترانشه برای لبه های منظره حفر می کنید؟

در حین حفاری، خط رنگ اسپری را به طور مداوم دنبال کنید. برای مثال، اگر حفاری را از خط به سمت تخت باغچه شروع کنید. و بعداً به حفاری به طور مساوی در هر دو طرف خط بروید، ممکن است محل لبه های منظره خود را دور بریزید.

هنگامی که نکات و نکات مربوط به نصب جداکننده باغچه را درک کردید، انجام این پروژه در یک آخر هفته دشوار نیست.

جداکننده باغچه پلاستیکی یک راه ارزان و راحت برای جدا کردن چمن از تخت های گل و سایر مناطق باغ است. به نگهداری نسبتا کمی نیاز دارد و از نفوذ چمن به فضاهای غیر چمن جلوگیری می کند. با این حال، نصب نادرست لبه می تواند به همان اندازه که حل می کند، مشکلاتی را ایجاد کند. تکنیک اشتباه می تواند باعث مشکلات زهکشی، غرق شدن ریشه گیاهان و درختان بستر و ایجاد مناطق گل آلود و غیرجذاب در چشم انداز شود. بهترین راه برای اصلاح این مشکلات آب، برداشتن لبه و نصب مجدد آن با استفاده از روش صحیح است.

عمق ترانشه

جداکننده باغچه به سبک نواری باید در یک ترانشه در امتداد بیرون تخت باغ نصب شوند. هنگامی که ترانشه به اندازه کافی عمیق نیست، لبه اغلب از زمین خارج می شود و کارایی آن را کاهش می دهد و خطر نگهداری را ایجاد می کند. از یک بیل یا چرخاننده برای ایجاد یک سنگر با عمق حداقل 6 اینچ در تمام طول آن استفاده کنید. ممکن است لازم باشد در طول این فرآیند ریشه های درختان یا بوته ها را قطع کنید تا از بلندتر شدن قسمتی از لبه ها نسبت به بقیه جلوگیری کنید.

محل قرارگیری و اتصالات

لبه سیاه و پلاستیکی را در ترانشه قرار دهید تا لبه پایین لبه رو به تخت باغ باشد نه چمن. بسیاری از صاحبان خانه ها لبه های محوطه سازی خود را در جهت اشتباه نصب می کنند که می تواند منجر به جمع شدن آب و سایر مشکلات شود. اگر نیاز به نصب لبه در امتداد یک تخت باغ بزرگ دارید، ممکن است لازم باشد دو تکه لبه را با قطعات اتصال دهنده تجاری وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که هر تکه لبه دقیقاً در نیمه کانکتور قرار دارد تا از تناسب خوب و اتصال ایمن اطمینان حاصل کنید. اتصالات ضعیف می تواند باعث شود قطعات به طور غیر منتظره از هم جدا شوند و کارایی لبه را کاهش دهند.

پر کردن و تکمیل

پر کردن نامناسب ترانشه لبه با خاک مسئول بسیاری از مشکلات زهکشی چمن است. در حالت ایده آل، لبه را طوری تنظیم کنید که فقط نیم تا یک سوم لبه بالایی آن در بالای خط خاک در سمت چمن قابل مشاهده باشد. این آرایش به مواد کمک می کند تا به طور ایمن در زمین بنشینند و ظاهر لبه تخت را بهبود بخشند. همچنین مهم است که قبل از محکم کردن مواد با چوب و پر کردن بقیه ترانشه، خاک را زیر لب پایینی لبه فشار دهید. لبه را به سمت چمن ترانشه فشار دهید، همانطور که ترانشه را با خاک پر می کنید، خاک را در سمت تخت باغچه محکم ببندید تا در جای خود بماند. خاک سمت تخت باغچه لبه باید کمتر از خاک سمت چمن باشد تا خطر مشکلات زهکشی کاهش یابد.

جهت استعلام قیمت نوار جداکننده باغچه با شماره های قرار داده شده در انتهای سایت تماس بگیرید.

همچنین مقاله های باربیکیو باغی و سنگ های تزئینی و آبنمای استخری ، بهترین پوشش سقف شیبدار و انواع بتن آماده گروه ماشین سازی انعکاس و نیز مقاله منتشر شده در سایت ویرگول را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button