جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بهترین هیتر تابشی چیست؟

بهترین هیتر تابشی

بهترین هیترتابشی چیست؟

 

هیتر تابشی انعکاس به عنوان یک وسیله گرمایشی است که فرایند تابش گرما را بر عهده دارد. در این نوع سیستم گرمایشی، انرژی برق و یا گاز، از طریق یک محفظه احتراق در هیتر، به انرژی گرمایی تبدیل می گردد. انرژی گرمایی تولید شده توسط رفلکتور هیتر به سمت سطوح پخش می شود. در نتیجه موجب گرمایش سطوح مد نظر خواهد شد.
انواع مختلفی از بهترین هیتر تابشی توسط شرکت ها تولید شده و به بازار عرضه می گردد. اما مشتریان همواره به دنبال خرید محصولی با کیفیت بالا هستند. برای خرید بهترین هیتر تابشی، لازم است به یک سری نکات دقت شود. در نتیجه بتوان انتخاب مناسب با نیاز خود را داشت.

 

بهترین هیتر تابشی

انواع بهترین هیتر تابشی

 

هیترهای تابشی محصولاتی هستند که امروزه در صنایع گوناگون کاربردهای متنوعی دارند. این محصولات در انواع مختلفی تولید شده اند. در نتیجه متناسب با محل و نیازهای مختلف بتوان از آنها استفاده کرد. اما اگر بخواهیم بهترین و پرطرفدارترین نوع از هیترهای تابشی را معرفی کنیم، آنها شامل:

 

هیتر تابشی لوله ای

 

بهترین هیتر تابشی لوله ای نوعی از سیستم های گرمایشی از سقف است. این سیستم از طریق ساطع کردن گرما موجب افزایش دمای محیط می شود. این محصول خود در انواع مختلفی وجود دارد. منبع تغذیه این سیستم، برق و یا گاز شهری است که می تواند آنها را به انرژی گرمایی تبدیل نماید. گرمای حاصل در درون لوله ها به گردش در می آید و سپس شروع به چرخش می کند. در نتیجه این فرایند، به جای آنکه حرارت انتشار یابد، به سمت محیط منعکس و تابیده می شود.
به طور کلی، اجزای سازنده این سیستم شامل یک مشعل مخصوص، لوله هایی با ضریب تابش بالا، و یک رفلکتور است. استفاده کردن از بهترین هیتر تابشی در صنایع گوناگونی کاربرد دارد. بدین طریق می توان در فضاهایی با وسعت بالاتر نیز به راحتی گرمای مورد نیاز را تامین نمود.
امواج حرارتی تولید شده توسط این نوع هیتر ها پس از برخورد با اجسام، انرژی گرمایی خود را آزاد می کند. بنابراین می توان حتی در فضاهای باز نیز از این سیستم استفاده نمود.
این هیتر ها خود در انواع مختلفی از مدل ها وجود دارند. هر کدام بازده گرمایی متفاوتی داشته و کارایی های خاص خود را دارا هستند. در حالت کلی بهترین هیتر تابشی لوله ای خود در دو نوع سری U و سری L تولید شده اند. سری U از این مدل ها برای گرمایش فضاهایی با وسعت بالا و یا ارتفاع سقف زیاد مناسب است. اما سری L از این هیتر ها برای گرمایش فضاهایی با ارتفاع سقف کم همانند گلخانه ها و مرغداری ها مناسب است.

 

هیتر تابشی کوچک

 

تولید کنندگان بهترین هیتر تابشی، سعی داشته اند آنها را در انواع مختلفی از مدل ها و اندازه ها تولید نمایند. در نتیجه هر شخصی بتواند بنا به نوع نیاز خود از آنها استفاده نماید. از جمله هیتر های تابشی موجود در بازار، نوع هیتر تابشی کوچک است. این نوع هیتر ها برای فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند و از قیمت های خوبی برخوردار می باشند. جدا از کوچک بودن اندازه، قدرت عملکرد خوبی داشته و میزان انرژی مصرفی آنها کم است، به همین خاطر خرید این نوع هیتر ها برای محیط ها و فضاهایی با وسعت کم می تواند مناسب باشد.
این نوع هیتر ها خود در انواع مدل هایی چون مدل LT، مدل پرشده نورانی، هیتر تابشی قابل حمل، هیتر برقی و یونیت هیتر در بازار موجود هستند. هر کدام از مدل های ذکر شده، دارای مزایایی هستند که مشتری باید بتواند برحسب نیاز خود و فضای مورد استفاده، آنها را تهیه نماید.
در ادامه در مورد مشخصات هر کدام از هیتر تابشی کوچک با شما بحث خواهیم کرد:

 

هیتر تابشی کوچک مدل LT

 

این نوع از هیتر ها یکی از بهترین هیتر تابشی هستند که دارای مشعل مبدل دار ترموستاتیک هستند. در نتیجه استفاده از این نوع هیتر ها موجب صرفه جویی ۳۰ تا ۴۰ درصدی در مصرف انرژی خواهد شد. می توان از این نوع هیتر ها در سالن هایی با هر نوع فضا استفاده کرد.

هیتر تابشی مدل پر شدت نورانی
این مدل از هیترها، برای فضاهایی با سقف های بلند مناسب هستند. آنها با ایجاد گرمایش نقطه ای در مکان هایی که نیاز به گرمای مشخصی دارید، می توانند عملکرد خوبی داشته باشند. این نوع هیتر ها در مقایسه با سایر تجهیزات گرمایشی از جمله بخاری های فضایی تابشی، بخاری های مادون قرمز می تواند به عنوان گزینه مناسبی معرفی شود.

 

هیتر تابشی قابل حمل

 

تعداد این نوع از هیتر های تولید شده بسیار زیاد است. در نتیجه شما در هر تعدادی که نیاز داشته باشید می توانید آنها را تهیه کنید. این نوع هیتر ها برای استفاده کردن در فضاهای کوچک، گزینه بسیار مناسبی هستند.

 

هیتر برقی

 

دسته دیگر از بهترین هیتر تابشی با ابعاد کوچک، هیترهای برقی هستند. این نوع هیترهای الکتریکی قادر هستند گرمایش قابل توجهی تولید نمایند. طراحی این محصولات به گونه ای است که انرژی الکتریکی از منبع ورودی وارد دستگاه می شود. سپس در اثر فعل و انفعالات انجام شده در داخل دستگاه، انرژی الکتریکی به انرژی گرمایشی تبدیل می شود. می توان از این انرژی گرمایشی برای گرم کردن فضا استفاده نمود.

بهترین گرماتاب چیست

هیتر یونیت

 

هیتر یونیت ها به عنوان یک نوع سیستم های گرمایشی هستند. این محصول از اجزای مختلفی تشکیل می شود. این نوع هیتر ها در انواع مختلفی وجود دارند و کاربردهای آنها بسیار زیاد است. همچنین این دستگاه دارای مزایا و معایبی است که شما با در نظر گرفتن آن می توانید جنس مد نظر خود را انتخاب کنید.

 

هیتر تابشی گلخانه ای

 

هیتر های تابشی در انواع مختلفی تولید شده اند که هر کدام کارایی های خاص خود را دارند. از متداول ترین نوع بهترین هیتر تابشی موجود در بازار، هیتر تابشی گلخانه است. این نوع هیتر ها جز سیستم های گرمایشی دما متوسط محسوب می شوند. می توان از آنها برای ایجاد گرمای لازم در محیط هایی با سقف های بلند استفاده نمود.

عملکرد هیتر تابشی گلخانه ای

 

بهترین هیتر تابشی گلخانه دارای عملکرد خاصی است. در این سیستم در ابتدا گاز مایع وارد مشعل می شود. سپس به درون لوله ها جریان می یابد. در این زمان درجه حرارت لوله ها تا حدود ۳۰۰ درجه افزایش می یابد. برای حرکت دادن گرما در طول مسیر از یک فن استفاده می کنند. این فن با قدرت مکش خود موجب هدایت گرما به سمت محل تابش دستگاه می گردد. گرمای تولید شده نیز با استفاده از صفحه های منعکس کننده به سمت پایین هدایت می گردد و در نتیجه موجب گرم شدن محیط مقابل دستگاه می گردد.
همانطوری که در بالا ذکر کردیم، این دستگاه همانند بخاری های برقی موجب گرم کردن محیط مقابل دستگاه می شود. یعنی توانایی افزایش دما در محیط اطراف دستگاه را ندارد. اما در حالت کلی هیتر تابشی گلخانه از نظر بازدهی بالا ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی، یکی از مناسب ترین نوع دستگاه ها هستند.
این نوع هیترهای تابشی معمولا در ارتفاع بین ۴ تا ۱۲ متر از سطح زمین نصب می شوند. بهترین هیتر تابشی بنابر ظرفیتی که دارند، سطح مورد نظر را گرم می کنند. به همین خاطر نیاز به گرمای زیاد برای افزایش دما در هوا نیست. در نتیجه لازم نیست انرژی زیادی را مصرف کند.

 

هیتر تابشی گرماتاب

 

هیتر تابشی گرماتاب به عنوان یکی از مناسب ترین و کم هزینه ترین نوع از سیستم های گرمایشی تولید شده است. این سیستم جهت گرمایش کلیه فضاها از ارتفاع ۳ متر به بالا و حتی فضاهای باز کاربرد دارد.
تولید کنندگان هیتر تابشی گرماتاب، با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان، سعی دارند محصولی با کیفیت بالاتر را تولید نمایند. این سیستم ها در مدل های UT، خطی SL هستند. هر کدام از این مدل ها با داشتن ظرفیت های ویژه، ابعاد متفاوت و میزان مصرف انرژی مختلف، برای محیط های متنوعی کاربرد دارند که در زیر به آنها اشاره خواهیم داشت:

 

هیتر تابشی گرماتاب UT

 

این نوع از هیتر تابشی اکثرا برای فضاهایی با ارتفاع بلند استفاذه می گردد. زیرا توان تابشی آن زیاد است. ابعاد دستگاه در چندین نمونه مختلف بوده و در ظرفیت های حرارتی بین ۲۲ تا ۵۰ کیلو وات است. میزان برق مصرفی این محصول بین ۴۰ الی ۱۰۰ وات می باشد.

 

هیتر تابشی مدل خطی SL

 

این نوع از هیتر ها برای فضاهایی با ارتفاع کم مناسب هستند. طول این مدل بلند بوده و بین ۸ تا ۱۲ متر می باشد. ظرفیت حرارتی آن بین ۲۲ تا ۴۰ کیلو وات است. میزان برق مصرفی آن مشابه با مدل UT بوده و بین ۴۰ تا ۱۰۰ وات است.

 

هیتر تابشی سقفی

 

یکی از محبوب ترین و پرکاربردی ترین نوع هیترهای تابشی، مدل سقفی از این محصولات است. هیتر تابشی سقفی در انواع خانگی و صنعتی تولید شده اند. به همین خاطر در ابعاد مختلفی هستند. این نوع هیتر ها قادر به تولید گرمایش کوتاه مدت و بلند مدت هستند. به همین خاطر می توان برای گرمایش بسیاری از فضاهای بزرگ و کوچک از آنها استفاده کرد.
هیترهای تابشی سقفی بر اساس انواعی که دارند کاربردهای آنها نیز مختلف است. به طور کلی این هیتر ها در مکان های زیر مورد استفاده هستند:

  • رستوران ها
  • فضاهای باز
  • ویلاها
  • گلخانه ها
  • سالن های مرغداری
  • سالن های ورزشی
  • سوله های صنعتی

هر کدام از محل های ذکر شده نیازمند نوع خاصی از هیترهای سقفی با ابعاد ویژه ای هستند.

 

هیتر تابشی سقفی گازی

 

یک نوع برتر از هیتر های سقفی نوع گازی از آنها است. این نوع هیتر ها دارای اجزای مختلفی هستند که شامل: مشعل، لوله گرماتاب، فن مکنده و منعکس کننده هستند. در این نوع از هیتر ها تولید گرما به کمک یک مشعل صورت می گیرد. گرمای تولید شده از طریق لوله های تابشی منتقل شده و موجب گرم شدن لوله ها می گردد. در زمانی که لوله ها به اندازه کافی گرم شدند، تابش گرما به شکل پرتوهای الکترومغناطیسی صورت می گیرد.

بهترین هیتر تابشی چیست

خرید بهترین هیتر تابشی

 

تمامی مشتریان به دنبال خرید محصولاتی درجه یک هستند. اما قبل از خرید هر محصولی، لازم است در ابتدا شناختی از آن داشته باشید. شناخت صحیح و دقت خوب، می تواند منجر به انتخاب جنس مناسبی گردد.
برای داشتن اطلاعات لازم در ارتباط با خرید بهترین هیتر تابشی، توصیه می شود در ابتدا کاتالوگ های مربوط به محصولات را مطالعه نمایید. شما نیز می توانید به وب سایت های شرکت های تولید کننده هیترهای تابشی مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید. شما برای راحتی کار می توانید با تماس مستقیم با کارشناسان شرکت ما، تمامی اطلاعات و راهنمایی های لازم را کسب کنید.
در صورت داشتن شناخت کافی از محصول می توان جنس مناسبی تهیه کرد. اما این تنها کافی نیست، زیرا باید از محیط خود و نیازهای آن نیز شناخت خوبی داشته باشید. زیرا هر فضا و هر کاری، نیازمند نوع خاصی از هیتر ها است. با دانستن این موارد و تلفیق آن می تواند محصول خوبی خریداری کرد.

 

قیمت بهترین هیتر تابشی

 

هیترهای تابشی در انواع مختلفی از مدل ها، ابعاد، ظرفیت و … هستند. بدیهی است که دارای قیمت های مختلفی باشند. به طور کلی عوامل متعددی وجود دارد که قیمت بهترین هیتر تابشی در بازار را تعیین می کند. شما با مدیریت مناسب می توانید محصولاتی با قیمت های مناسب و کیفیت خوب خریداری کنید.
در ابتدا لازم است به نوع برند محصول توجه کنید، شرکت های متعددی در کشور وجود دارد که اقدام به تولید هیتر های تابشی می کنند، اما آن چیزی که اهمیت دارد، تهیه محصول از بهترین برند است.
در این راستا شرکت ماشین سازی انعکاس توانسته است بهترین نوع از هیتر ها را تولید کرده و وارد بازار کند. این محصولات از نظر کیفیت، قدرت و کارایی محصول بی رقیب در بازار هستند. به همین دلیل می توانند گزینه خوبی معرفی شوند.
عامل مهم دیگری که هر مشتری باید در هنگام خرید هر محصولی بدان توجه داشته باشد خرید مستقیم و بدون واسطه است. شما با حذف کردن واسطه و با خرید مستقیم، می توانید محصولات با کیفیت بالاتر را با قیمت های مناسب تری خریداری کنید.
شرکت ما با فروش مستقیم محصولات و حذف واسطه، توانسته است محصولات را با قیمت های ارزان تری به دست مصرف کنندگان برساند. کافیست که با کارشناسان ما در تماس باشید تا به شما راهنمایی های لازم را ارائه کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات ما در وبسایت ویرگول مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button