جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بهترین یخساز پودری

بهترین یخساز پودری چیست

بهترین یخساز پودری

بهترین یخساز پودری  انعکاس , یخسازی است که از قابلیت و ظرفیت های استانداردی برخوردار باشد. به عبارت دیگر، یخسازهای پودری عمده کارکردشان در کارگاه‌های تولیدی و صنایع بزرگ است. از این رو باید ساختار، طراحی و قابلیت های خاصی داشته باشند تا در نهایت بتوانند کیفیت و بازدهی مطلوب و مورد نیاز را ارائه دهند. حال در این مطلب طراحی،‌ قابلیت، اجزا، نحوه فعالیت، قیمت، نکات خرید و ویژگی های بهترین یخساز پودری را به صورت کامل شرح خواهیم داد. بر این اساس، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

بهترین یخساز پودری

بهترین یخ ساز های پودری

یخساز پودری جزء دستگاه های پرکاربرد و منحصر به فرد در صنایع مختلف است. که به جهت مکانیزم خاص و تیغه های قدرتمند می تواند. آب خالص در کمترین زمان به یخ های کاملاً پودر شده تبدیل کند. استفاده از یخ‌های پودری در انواع نوشیدنی ها به دلیل ذوب شدن سریع، باعث زودتر خنک شدن نوشیدنی ها می شود. از این رو در اغلب کافه‌ها، رستوران ها، کترینگ، هتل‌ها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از دیگر مزایای بهترین یخساز پودری این است که در ظرفیت ها و ابعاد متنوعی تولید می‌شود از این رو قابلیت کاربرد در کسب و کارهای متعددی را دارد. ضمن اینکه بدنه دستگاه و جداره های داخلی آن از جنس مقاوم و ضد زنگ است که همین ویژگی باعث طول عمر دستگاه می‌شود.

مدل‌های مختلف این دستگاه از سیستم تصفیه آب و سیستم الکترونیکی خودکار برخوردار است که تاثیر قابل توجهی در بهبود و افزایش راندمان کاری دستگان دارند. البته در ادامه به خصوصیات و قابلیت بیشتری از بهترین یخساز پودری اشاره خواهیم کرد.

اگر چه کلیه مدل‌های یخساز پودری عملیاتی مشابه دارند؛ اما به لحاظ پودر کردن یخ متناسب با شرایط و نیاز کار مربوطه متفاوت هستند که همین امر باعث متغیر بودن ساختار تیغه آن ها خواهد بود. برخی از یخسازهای پودری دارای تیغه های یخ شکن و کاملاً بزرگ هستند و بعضی دیگر به تناسب محل مورد استفاده خود، از تیغه های کوچک برخوردار هستند هر دو جهت خرد کردن و تبدیل توده یخ به رشته های پودری اما در سایز متفاوت به کار می‌روند.

انواع بهترین یخساز پودری

یخسازهای پودری به تناسب سایز، ابعاد، ظرفیت، قابلیت، نوع قطعات در مدل های متنوعی طراحی می‌شوند. به عبارت دیگر، بهترین یخساز پودری در سه نوع بزرگ، کوچک و صنعتی موجود هستند که مدل کوچک آن دارای ابعاد و حجم کمی است از این رو قابلیت های آن نیز کمتر است. این مدل معمولا متحرک (کاربرد شاسی جهت جا به جایی) است. بنابراین برای استفاده در رستوران ها، کافه‌ها، فست فودها بسیار کاربردی است. به دلیل اینکه فضای کمی را اشغال می‌کند امکان بهره بردن جهت مصارف خانگی و محیط های کوچک را نیز دارد.

اما مدل بزرگ و صنعتی بهترین یخساز پودری دارای ساختاری بزرگ و نسبتاً سنگین است. ظرفیت این مدل ها نیز بسیار بالا است. بنابراین می توان از قابلیت‌های آن ها در صنایع شیلات و بازار ماهی فروشان (جهت تازه نگه داشتن و خنک سازی و جلوگیری از فاسد شدن صیدها)، صنایع داروسازی، تولید مواد شیمیایی، پخت نان و شیرینی (خنک کردن و حفظ دمای خمیرها) بهره برد.

حال، جهت آشنایی بیشتر با قابلیت های بهترین یخساز پودری برای نمونه به بررسی دو مدل از آن می‌پردازیم:

یخساز پودری ۵۰ کیلوگرمی

این مدل یخساز همانطور که از نامش پیدا است از ظرفیتی ۵۰ کیلوگرمی برخوردار است. یعنی قادر در مدت ۲۴ ساعت (یک شبانه روز) ۵۰ کیلوگرم یخ در رشته های نازک تولید کند. کلیه مدل های یخساز پودری از جمله مدل ۵۰ کیلویی دارای سیستم سیگنال فلوتری است.

بدین صورت که به محض تکمیل ظرفیت مخزن یخ، سیگنالی به موتور ارسال می‌شود که به دنبال آن یخساز بلافاصله به صورت اتومات خاموش یا به حالت آماده به کار در می‌آید. این ویژگی باعث کاهش قابل توجهی در مصرف برق و انرژی می‌شود. از مشخصات فنی بهترین یخساز پودری ۵۰ کیلوگرمی می توان ۶۰ کیلو وزن، ابعاد ۸۵ در ۵۵ سانتی متر قدرت موتور ۳.۱ اسب بخار و قابلیت ذخیره سازی بین ۲۰ تا ۲۵ کیلو یخ را نام برد.

یخساز پودری ۱۰۰ کیلوگرمی

این مدل یخساز نیز متناسب با ظرفیت تعیین شده. از قابلیت های مثبت و متفاوتی برخوردار است. در واقع، ابعاد، نوع قطعات، توان خنک سازی، ساختار، پمپ و الکتروموتور آن نیز مطابق با این ظرفیت تعبیه خواهد شد. سیستم سیگنال فلوتری نیز در این مدل قرار گرفته است. که به محض پر شدن مخزن یخ، به طور خودکار جهت خاموشی موقت دستگاه و برداشت یخ سیگنال را به موتور می‌فرستد.

این مدل یخساز هم متناسب با ظرفیت خود قادر است که طول شبانه رو با راندمان عالی و صرف انرژی بسیار پایین صد کیلوگرم یخ خالص و کاملاً بهداشتی و پودر شده را تولید کند. مخزن ذخیره یخ آن نیز قابلیت نگهداری و ذخیره ۳۵ الی ۴۰ کیلوگرم یخ را دارد. این مدل از بهترین یخساز پودری نیز دارای وزنی ۶۴.۵ کیلوگرم، ابعاد طول و عرض ۵۵ در ۵۵ و ارتفاع ۱۱۰ سانتی متر، ۲.۱ قدرت کمپرسور است.

ویژگی های یخساز پودری

یخساز پودری در مدل های متنوعی طراحی و تولید می‌شود اما با توجه کارکرد تقریباً یکسانی که دارند از ویژگی های مشابه ای نیز برخوردار هستند برخی از آن عبارت اند از:

 • کنترلگر آب ورودی

از مزیت های بهترین یخساز پودری، مجهز بودن به سیستم اندازه گیری و کنترل سطح آب ورود به مخزن دستگاه است. کاربرد این سیستم باعث می‌شود که در صورت عدم ورود به مخزن یخساز به صورت خودکار خاموش شود تا در نهایت هیچ گونه صدمه ای به دیگر قطعات مهم یخساز وارد نشود.

 • انبار و ذخیرسازی یخ های پودری

در صورت نیاز روزانه زیاد قابلیت استفاده از مخازن مخصوص جهت ذخیره بخش قابل توجهی از یخ‌ها در یخسازهای پودری وجود دارد. کافی است از طریق فروشگاه انعکاس سفارش خود را ثبت کنید تا مخزن متناسب ظرفیت یخسازتان در کمترین زمان طراحی تولید شود.

بهترین یخساز پودریکاهش مصرف برق و انرژی

از دیگر ویژگی های بهترین یخساز پودری، راندمان بالا و در عین حال کاهش قابل توجه مصرف انرژی برق است. مدل های مختلف این یخساز با وجود قابلیت های اتومات و تنظیم و کنترل علاوه بر عملکرد سریع و قدرتمند از مصرف بی رویه آب و برق هم جلوگیری می‌کند.

 • وجود فیلتر آب

قطعاً بهره بردن از یک یخ بهداشتی و استاندارد نقش مهمی در سلامت افراد دارد. انواع مختلف بهترین یخساز پودری انعکاس با بهره گیری از فناوری نوین و تعبیه سیستم تصفیه کن خودکار، قابلیت تولید یخ های پودری کاملاً شفاف و بهداشتی را دارد. وجود صافی یا فیلتر در این یخسازها به صورت کاملاً دقیق تمام آلاینده ها و رسوبات موجود در آب را می‌گیرد.

 • نصب و جا به جایی راحت

تعدادی از یخسازهای پودری سنگین وزن هستند که در این صورت لازم است در محیطی ثابت نصب شوند که فرایند نصب آن بسیار راحت است ضمن اینکه هم زمان خرید و هم هنگام نصب توضیحات به صورت تئوری و عملی ارائه می‌شود. برخی دیگر از یخسازهای پودری که سایز و ابعاد کوچکی دارند نیازمند استفاده از شاسی هستند که در این حالت نیز می‌توانید به راحتی آن ها را جا به جا کنید. لازم به ذکر است که تمام نکات مهم در دفترچه راهنمایی. یخساز نیز به طور جامع درج شده است.

اجزا بهترین یخساز پودری

قطعات زیادی. در بهترین یخساز پودری به کار رفته است. که هر کدام بنا بر محل نصب خود کارایی لازم و مهمی دارند. به گونه ای که کوچک نقص در عملکرد یکی، توقف فعالیت دیگری را به دنبال خواهد داشت. تجهیزات جانبی بهترین یخساز پودری موارد زیر است:

الکتروموتور و الکتروگیربکس که نقش بسیار مهمی در حمل و انتقال انرژی دارند.

کندانسور یخساز که گازهای تبرید را به دمای مناسب می‌رساند که در نهایت ناشی از سرمای لازم به مایع تبدیل می‌شود.

کویل مسی و کمپرسور؛ کویل مسی قطعه ای است که گازهای مبرد به آن تزریق در نتیجه نگهداری می‌شود. کمپرسور نیز از قطعات اساسی و مهم یخساز است چرا که گاز تبرید (فریون یا آمونیاک) ‌را به سمت کندانسور و اپراتورها هدایت می‌کند. شایان توجه است که هر چه ظرفیت یخساز پودری بیشتر باشد،‌ توان کمپرسور نیز باید افزایش یابد.

بدنه داخلی و بیرونی؛ بدنه داخلی تمام یخسازهای پودری غالباً از جنس استیل استنلس ۳۰۴ یا ۳۱۶ که ضداکسیداسیون است. کاربرد این جنس باعث مقاومت بدنه در برابر رطوبت، زنگ زدگی و پوسیدگی نیز می‌شود. بدنه داخلی نیز از جنس ورق گالوانیزه آبکاری شده آلومینیوم است که قابلیت نیز خاصیت ضد زنگ و خوردگی دارد.

مخزن ذخیره یخ؛ از دیگر قطعات کاربردی بهترین یخساز پودری، برخوردار بودن از مخزن ذخیره یخ است که باعث جلوگیری ایجاد توده یخ ضخیم و ناکارآمد می‌شود. ضمن اینکه برای مدت زمانی مطلوب یخ های مورد نیاز شما را در دمایی استاندارد نگهداری می‌کند.

شیرآلات تنظیم و ورود آب و سیستم پالایش و رسوب گیر املاح و آلودگی های آب.

مزایای یخساز پودری

بهره بردن از بهترین یخساز پودری به جهت برخوردار بودن از قابلیت های منحصر به فرد ذکر شده،‌ به طور حتم مزایای زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت. برخی از بارزترین آن ها عبارت اند از:

 • سیستم قوی و قدرتمند جهت تولید یخ به صورت مستمر
 • طول عمر مفید و کارایی طولانی مدت به دلیل برخوردار بودن از بدنه و ساختار فوق العاده مقاوم و ضد پوسیدگی
 • تولید یخ های پودری شفاف، فاقد چسبندگی، بهداشتی به جهت برخوردار بودن از سیستم تبرید استاندارد و تصفیه آب خودکار
 • راندمان عالی و سریع در حین مصرف انرژی بسیار پایین
 • قابلیت سطح تماس بیشتر نسبت به سایر مدل های یخساز (پولکی،‌ قالبی)
 • عایق بندی محکم و مقاوم تمام جداره های داخلی
 • نگهداری و خنک سازی انواع مواد فاسد شدنی اعم از خمیر‌ها، مواد غذایی و بهداشتی در دمایی بسیار عالی و مطلوب.

کاربردهای بهترین یخساز پودری

مدل های متنوع بهترین یخساز پودری را می توانید در کسب و کارهای مرتبط مختلفی به کار ببرید. از جمله:

 • برای ارائه خدمات غذایی و نوشیدنی به پرسنل در کارخانه های بزرگ
 • کشتارگاه ها، شرکت های تولید فرآورده های پروتئینی همچون کالباس و سوسیس
 • صنایع شیلات و لنج های ماهیگیری
 • شرکت های تولید مواد شیمیایی یا داروسازی
 • هتل ها‌، رستوران‌ ها، کافه ‌ها، تولیدکننده مواد خوراکی گوشتی و سایر مواد فاسد شدنی.

قیمت بهترین یخساز پودری

قیمت بهترین یخساز پودری از آنجا که این دستگاه ساختار و وزن نسبتاً سنگینی دارد. و به عبارتی غالباً در فضاهای تولیدی و صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد هزینه تقریباً زیادی دارد. با این حال نمی‌توان قیمت آن را برای بازه طولانی ثابت بیان کرد. چرا که این گونه وسایل،‌ به دلیل کاربرد قطعات، جنس، فناوری، قابلیت، ظرفیت و طراحی پرهزینه‌، به شدت تحت تاثیر شرایط اقتصادی داخلی و نوسانات بازار ارز و دلار هستند.

بر این اساس، همواره دچار کم و زیاد قیمت می‌شوند. ضمن اینکه اگر دستگاه مورد نظر نیز وارداتی باشد طبیعتاً هزینه و محدودیت های بیشتری خواهد داشت. با این وجود، جهت کسب اطلاعات اجمالی و کلی مشخصات و قیمت بهترین یخساز پودری می توانید به بخش محصولات انعکاس مراجعه کنید. همچنین خرید از فروشگاه انعکاس در کمال اطمینان به صورت آنلاین خواهد بود که مهم ترین مزیت آن صرفه جویی در هزینه و وقت و همین طور دسترسی سریع و بدون واسطه به محصول مورد نظرتان است.

نکات خرید بهترین یخساز پودری

کلیه دستگاه و ماشین آلات صنعتی و سنگین نظیر انواع یخسازهای پودری از آنجا که از ساختار و هزینه نسبتاً بالایی برخوردار هستند. لازم است که با دقت و حساسیت فراوان انتخاب شوند. برای تحقق این هدف اولین قدم آگاهی و شناخت قبلی درباره میزان اعتبار فروشگاه مورد نظر، قطعات، جنس ساختار و بدنه، برند، ظرفیت، توان خنک سازی، میزان تولید و تقاضای روزانه، مقدار حجم مخزن ذخیره مورد نیاز و غیره است.

از این جهت پیش از اقدام تمام این موارد مدنظر قرار دهید. البته در صورت خرید بهترین یخساز پودری از فروشگاه انعکاس امکان بهره مندی از مشاوره تیم کارشناسی به صورت رایگان نیز فراهم است که همین امر، مزیت یک انتخاب تخصصی و بهینه را برای شما به دنبال خواهد داشت.

کلام آخر

مواردی که درباره بهترین یخساز پودری در این مقاله ارائه شد بسیار کاربردی هستند. بنابراین بهتر است که هنگام خرید آن ها را مورد توجه قرار دهید. علاوه بر این جهت تهیه بهترین یخساز پودری از فروشگاه انعکاس می توانید از مزایایی همچون گارانتی متناسب و سالانه، خدمات پشتیبانی و پس از فروش، دریافت مشاوره های رایگان قبل از خرید از تیم مهندسی انعکاس و قیمت مستقیم و بدون واسطه بهره مند شوید.

برای کسب  اطلاعات بیشتر میتوانید به مقالات ما در وبسایت ویرگول مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button