جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بهترین پکیج دیواری کدام است؟

بهترین پکیج برقی

بهترین پکیج دیواری کدام است؟

شرکت انعکاس  با نام تجاری  گروه ماشین سازی انعکاس  به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان وعرضه کنندگان سیستم های حرارتی در سطح کشور با بهترین پکیج دیواری و همچنین ژنراتور، ماشین آلات و ادوات کشاورزی با دو دهه فعالیت ارزشمند و درخشان در بازارهای داخلی در خدمت هم میهنان می باشد. شما عزیزان برای خرید پکیج دیواری دربخش  مرکزی فروش ویژه محصولات ما در گروه صنعتی انعکاس می توانید با کارشناس های فنی مجرب در ساعات اداری متناسب با  نیاز سفارش خود را ثبت و یا جهت استعلام و مشاوره  بصورت آنلاین با ما تماس حاصل فرمایید.

بهترین پکیج دیواری

معرفی

پکیج  یکی از انواع سیستم های گرمایشی آب گرم مصرفی می باشد. از این نوع سیستم می توان در منازل و همچنین واحد های تجاری و اداری استفاده کرد.

یکی از بهترین پکیج دیواری ، مدل دیواری است. خوشبختانه  طراحی این مدل و همچنین خصوصیات های منحصر به فرد نسبت به سایر سیستم ها جایگاه خوبی در بازار ایران به خود اختصاص داده است.

جایگاه موتور خانه های مرکزی به دلیل مصرف سوخت بالا، سر و صدای بالا و همچنین هزینه تعمیر زیاد بین کاربران از دست رفته است. به همین جهت گوی رقابت این سیستم  را نسل های جدیدتر سیستم گرمایشی مانند پکیج های دیواری  ربودند. که باعث مستقل شدن سیستم گرمایشی هر واحد تجاری و اداری و منازل مسکونی شده اند. معمولا بهترین پکیج دیواری فضای کمتری را اشغال می کند.

با استفاده از پکیج  دیواری می توان در مصرف سوخت صرفه جویی کرده و به واسطه آن گرمای مطلوب و هزینه پایین تر را دریافت کرد. اجزای تشکیل دهنده مجموعا با وزن کمتر تولید و به راحتی روی دیوار منازل و واحد های تجاری نصب می شود. منبع انرژی این سیستم ها به صورت برقی و گازی است. یکی از اجزای مهم و کاربردی در این گونه سیستم های گرمایشی وجود سیرکوله می باشد. وظیفه این دستگاه تامین کردن آب مورد نیاز برای سیستم گرمایشی است.

ویژگی ها

اولویت طراحی بهترین پکیج دیواری ، گرمایش با گرم تر شدن آب مصرفی می باشد. به عبارتی بعد از باز شدن شیر آب گرم تمام توان پکیج صرف گرم تر کردن آب مصرفی می شود. ولو اینکه اگر آب گرم به صورت طولانی مدت باز باشد امکان سرد شدن رادیاتور ها خیلی بالاست. به همین دلیل بهتر است که در زمستان، شیر آب گرم به صورت طولانی باز نماند.

معمولا بهترین پکیج دیواری  به دلیل شکل ظاهری خوب و همچنین ابعاد کوچک در آشپزخانه منازل نصب می کنند. پکیج دیواری گازی به دلیل نداشتن  یک منبع ذخیره آب گرم، امکان گرم کردن سیستم گرمایش و همچنین تامین آب گرم را به طور همزمان ندارند. معمولا به آنها شوفاژ دیواری نیز می گویند.

ادامه

پکیج دیواری مجهز به دودکش بوده و این دود از طریق دودکش های معمولی و یا از طریق هواکش و یا فن پکیج به سمت بیرون می رود. جنس دودکش های بهترین پکیج دیواری از نوع دو جداره بوده که یکی برای بیرون راندن دود و دیگری برای مکش اکسیژن هنگام احتراق تولید می شوند. از مزایای این پکیج ها می توان به صرفه جویی در مصرف انرژی و پایین بودن هزینه تعمیرات، استفاده آسان و قابل دسترسی، قبل سفارش سازی، عدم نیاز به عایق، عدم اشغال فضای زیاد ، دوستدار طبیعت ، سرعت گرمایش بالا اشاره کرد. که معمولا این مزایا در قیمت بهترین پکیج دیواری هم تاثیر به سزایی دارد.

بهترین پکیج دیواری بر اساس عملکرد به دو دسته تابستانی و زمستانی تقسیم می شوند. در فصل گرما زمانی که رادیاتورها مورد استفاده قرار نمیگیرند. پکیج ها فقط وظیفه گرم کردن آب مصرفی را برعهده دارند. اما در فصل زمستان باید علاوه بر گرم کردن آب مصرفی باید سیستم گرمایشی محیط را نیز گرم تر کند. عملکرد پکیج دیواری گازی با باز نمودن شیر آب گرم مصرفی مشعل به صورت اتوماتیک روشن و به طور هم زمان با قطع شیر آب و بسته نمودن آب مشعل نیز خاموش می شود. وظیفه این عملیات بر عهده قسمت الکترونیکی پکیج می باشد.

توجه به نوع فن و خروجی آلاینده

دسته بندی بهترین پکیج دیواری از نظر تخلیه احتراقی نوع دیگری از تقسیم بندی پکیج هاست. در این قسمت پکیج ها بر اساس نوع خروج آلاینده از پکیج به دو دسته

الف) پکیج فن دار      ب) پکیج بدون فن دار

تقسیم بندی می شود. استفاده از بهترین پکیج دیواری فن دار به دلیل رضایت مندی مردم از عملکرد این نوع دستگاه بیشتر است.

در مقابل از بهترین پکیج دیواری بدون فن دار بیشتر استفاده نمی شود.

الف) پکیج فن دار

بهترین پکیج دیواری دارای یک فن هوا در بخش خروج گازهای احتراقی بوده که یا در فضاهای باز نصب باشد یا بخشی از مسیر منتهی به دودکش پکیج به صورت ورتیکال با طول بیش از سی سانتی متر باشد. به همین علت پکیج فن دار مجهز به دودکش دو جداره با قطر داخلی 6 سانتی متر و قطر خارجی آن 10 سانتی می باشد. دود ناشی از احتراق از طریق جداره داخلی به بیرون هدایت می شود. رعایت نکات ایمنی هنگام استفاده از دودکش این است که عملکرد دستگاه به منظور خروج دود و ایجاد هوای مصرفی در دستگاه به خوبی انجام شود.

پکیج فن دار  از انواع پکیج ها بر اساس نوع خروجی آلاینده است. پکیج فن دار بهترین پکیج دیواری است که توسط دودکش از جنس دو جداره هوای مورد نیاز سوخت را از فضای بیرون به وسیله فن به داخل محفظه کشانده و در مقابل گازهای حاصل از احتراق سوخت را به بیرون هدایت می کند. به همین علت دستگاه های فن دار باعث می شود دمای هوای داخل خانه مطلوب باشد.

ب) پکیج بدون فن دار

پکیج بدون فن به علت نداشتن ایجاد فضای آزاد در آپارتمان ها یا واحدهای اداری کمتر استفاده میشود بنابراین عرضه این محصول نیز خیلی کمتر است. این مدل بر اساس خروج آلاینده در بازار موجود است. این گونه پکیج های اکسیژن مورد نیاز برای احتراق سوخت را از هوای داخل خانه می گیرند و همچنین دودکشی برای خروج دود ناشی از احتراق به بیرون ندارند بنابراین مورد توجه کمتری قرار گرفته است. و جزو بهترین پکیج دیواری از نظر کارکرد نمی باشد.

 توجه به نوع مبدل حرارتی

وظیفه مبدل بهترین پکیج دیواری گرم کردن آب مصرفی و همچنین گرمایش واحدها می باشد. معمولا آب سرد از طریق لوله وارد پکیج شده و پس از عبور از سیستم مبدل های حرارتی گرم گشته و از طریق لوله های آب گرم به مصرف حمام و دستشویی و…  در نهایت از سیستم خارج می گردد. اما برای ایجاد گرمایش داخل محیط این آب در یک مدار بسته قرار دارد تا به صورت مداوم و همچنین چرخشی در کنار مبدل های حرارتی گرم تر گشته و توسط پمپ های پکیج به داخل شبکه های رادیاتور فرستاده شود. این عمل تا زمانی صورت میگرد که دمای حرارت هوای محیط به حد مطلوبی برسد.

بهترین برند پکیج دیواری بر اساس نوع گرمایشی که دارند به دو سیستم تک مبدل و دو مبدل تقسیم می شوند.

الف ) پکیج تک مبدلی               ب ) پکیج دو مبدلی

الف ) نوع تک مبدلی

پکیج های تک مبدلی تنها از یک مبدل برای ایجاد گرمایش محیط و گرم کردن آب مصرفی بهره می برند. تامین آب گرم و گرمایش محیط از عملیات گرم کردن آب توسط یک دیگ صورت می پذیرد. به طوری که پکیج بی ترمیک یک مبدل گرمایشی دوبل برای مدیریت گرمیش محیط و گرم کردن آب مصرفی دارد. این سیستم توسط یک سیلکتور و یک شیر به صورت سه راهی انجام می گردد.

این شیر سه راهی در بهترین پکیج دیواری تک مبدلی دو خروجی و یک ورودی دارد. آب شهری از ورودی وارد پکیج شده و از یک یا حتی دو خروجی به بیرون هدایت می شود. هنگامی که پکیج  گازی در مود زمستانی قرار می گیرد برای گرم کردن آب مصرفی خانگی از دو خروجی استفاده می شود. در این هنگام شیر به صورت سه طرفه همزمان پمپ گردشی آب سیستم گرمایش و هم مسیر گردشی در این سیسم را فعال می کند.

ب ) نوع دو مبدلی

ساختار این پکیج ها به صورت دو مبدل صفحه ای و اصلی طبقه بندی می شود. برای ایجاد گرمایش محیط در این پکیج از یک مبدل اصلی استفاده می شود. اما هنگامی که فرد شیر آب گرم را بازتر می کند همزمان پمپ آب گرم را در این مبدل گرم تر کرده و آن را به مبدل های صفحه ای می رساند. و بدین ترتیب گرمای آب مصرفی تامین می شود. عملکرد این مبدل در بهترین پکیج دیواری مانند یک مدار کوچکی است که هنگام روشن شدن دستگاه آب مصرفی گرم در مدار توسط مبدل صحفه ای گرم شود. سردی آب با باز کردن شیر در ورودی پکیج باعث می شود که آب از داخل مبدل صفحه ای به کندی عبور کرده تا گرم شود و سپس وارد لوله های آب گرم شود.

نوع سوخت

بهترین پکیج دیواری بر اساس نوع سوخت به چند دسته کلی تقسیم بندی می شود

1) پکیج گازی (  پکیج دیواری گازی   بدون صدا )

2) پکیج دیزلی ( نصب در انباری ها و واحدهای آپارتمانی )

3) پکیج دو گانه سوز ( نصب  در انباری بیرون از واحدهای تجاری و مونور خانه)

4) پکیج برقی (  دیواری بدون صدا )

معمولا از پکیج های دیزلی و دو گانه سوز  در ساختمان های حیاط دار و همچنین ویلاها و پنت هاوس ها استفاده می شود.

نوع تامین آب

این پکیج ها دارای حجم پایینی برای ایحاد آب گرم دارند. در مناطقی که آب دارای املاح زیاد باشد. از پکیج های مبدل صفحه ای استفاده نمی شود. البته دستگاه های رسوب گیر را می توان در مسیر آب نصب کرد تا این مشکل را حل کنند ولی این پکیج ها برای واحدهایی که املاح و سختی آب کمتر دارند مناسب است.

پکیج های مخزن دار نوعی از پکیج دیواری گازی گرمایشی هستند که به جای مبدل صفحه ای در آن ها یک مبدل ثانویه مخزن کوئل دار با قابلیت نگه داری مدت کوتاه آب گرم وجود دارد.

این پکیج ها همواره آب گرم واحد ها به صورت ذخیره شده به لطف مخزن خود دارند. لازم به ذکر است عملکرد این نوع پکیج ها مندد موتور خانه بوده و آب گرم مصرفی را بدون هیچ اختلاف دمایی تامین می کنند. پکیج های مخزن دار در مقابل رسوب گذاری آب های املاح دار نیز مقاوم هستند.

نوع جنس مبدل ها

از اجزای تشکیل یک مبدل حرارتی، تولید حرارت هنگام احتراق ناشی از سوخت است. که گرمای آن را به آب در حال گردش منتقل می کند. این قطعه یک عضو بسیار مهم در طراحی پکیج ها به شمار می رود. معمولا دیگ های بهترین پکیج دیواری دارای انواع مختلف از جنس ها هستند که به قرار زیر دسته بندی می شوند.

1) مبدل آلومینیوم

2)مبدل چدنی

3)مبدل استیل ضد زنگ

1) نوع جنس آلومینیوم

مبدل های حرارتی بهترین پکیج دیواری از جنس آلومینیوم به دلیل وزن سبک و ارزان نسبت به مبدل چدنی از راندمان خوبی برخوردار است. اما کمتر از این نوع مدل استفاده می شود. چرا که نسبت به مبدل های استیلی از راندمان خوبی برخوردار نیستند. همچنین هنگام اسیدشویی بیشتر دچار خورندگی می شوند. این مبدل ها نسبت ها سختی آب حساس بوده و در محیط هایی که املاح سنگین وجود دارد. به آسانی دچار رسوب گیری می شود.

2) نوع جنس چدنی

این مبدل های پکیج شوفاژ دارای وزن بیشتری بوده و مقاومت کافی در برابر آب های اسیدی ندارد. همچنین بازدهی حرارتی پایین تر نسبت به سایر مدل ها دارد.

معمولا مبدل های چدنی نسبتا ارزان هستند و به علت تغییرات دمایی خوبی که دارند. بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. این مبدل ها طول عمر زیاد تری نسبت به سایر رقبای خود دارد. این مبدل ها نسبت به رسوب گذاری حساس نبوده و سختی آب نیز تاثیر به سزایی در عملکرد آن ندارد. لازم به ذکر است اکثر پکیج های دو گانه سوز  دارای مخزن چدنی هستند.

 3) نوع جنس استیلی ضد زنگ

این نوع مبدل در بین  دو جنس قبل مورد ارزیابی قرار گرفته است. این مبدل  می تواند در سیستم چگالشی به وظیفه خود عمل کند. مبدل از جنس استیل علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی آب های اسیدی هنگام حرارت می تواند قسمت احتراق را نیز کنترل کند. پکیج دیواری گازی این مبدل نسب به مدل های دیگر بسیار سبکتر بوده ولی از نظر هزینه بسیار گرانتر از سایر مبدل ها می باشد. به همین دلیل در سیستم پکیج چگالشی خیلی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

پکیج دیواری نوع چگالشی

مدل بهترین پکیج دیواری به دلیل اینکه فضای کمی را از محیط اشغال می کند. قابل نصب در آشپزخانه نیز هست. بازدهی این پکیج بسیار بالا بوده و در حدود 94 درصد است. گرمای اب مصرفی از این پکیج حاصل گرمای احتراق می باشد. بدین صورت که دود ناشی از سوخت قبل از اینکه به بیرون هدایت شود حرارت حاصله باعث گرم تر شدن آب می شود. در آخر میتوان گفت که امروزه استفاده از آبگرمکن ها و موتور خانه ها جای خود را به پکیج داده اند.

پکیج شوفاژ در مدل های مختلفی نولید می شود. روز به روز نیز به مصرف کنندگان پکیج نیز اضافه می شوند. معمولا انواع مختلفی از پکیج ها برای ایجاد گرما در محیط و همچنین سیستم آب گرم مصرفی حمام و آشپزخانه و… دارای بالاترین بازدهی نسبت به سایر محصولات هستند.

توجه به این موضوع که پکیج ها و آبگرمکن ها هر دو از وسایل گرمایشی هستند که در تمامی واحدهای تجاری و مسکونی از آن استفاده می شود. اما یکی از مزیت های اصلی استفاده از پکیج دیواری گازی نسبت به سایر آبگرمکن ها عملکرد دوگانه آن است. که علاوه بر تامین آب گرم مصرفی، گرمایش سیستم را نیز تولید می کند. اما آبگرمکن تنها برای ایجاد آب گرم مصرفی در حمام و آشپزخانه و … کاربرد دارد. لازم به ذکر است که قدرت تولید گرما پکیج بسیار بالاتر از آبگرمکن است.

توجه به این نکته که تمامی بهترین پکیج دیواری بر اساس نوع عملکرد خود با یکدیگر تفاوت دارند. ولی می توان اذعان داشت که استفاده از پکیج ها دارای مزیت های زیادی می باشند. نگهداری و هزینه کمتر ایمنی و بازدهی بالا ، عدم اشغال فضای زیادتر ، سرویس و تعمیر راحت ، مجزا شدن واحدها برای گرمایش محیطی و آب مصرفی از مزایای استفاده از پکیج ها هستند.

ظرفیت های پکیج بر اساس توان

ظرفیت پکیج بر اساس میزان گرمایشی که دارند می توانند به صورت 24kw ، 28kw ، 30kw ، 35kwدر بازار ارائه شوند.

نوع جرقه زنی مستقل

بعضی از بهترین پکیج دیواری فن احتراق هوا دارند. به عبارتی هوای محیط را به داخل مکش میکنند. زمانی که شیر آب باز می شود به سنسور فشار آب که برد پکیج متصل است فرمان می دهد آب را گرم کند. در همین حین برد الکترونیکی گاز فعال می شود. قسمت جرقه زن روشن شده و هنگامی که سنسور مشعل فرمان روشن شدن شعله را دهد جرقه می زند. اما هنگامی که این فرمان به قسمت برد نرسد. برای جبوگیری از تجمع گاز در محیط ورود گاز قطع می شود.

نوع محفظه احتراق

بهترین پکیج دیواری را می توان بر اساس محفظه احتراق به چند دسته مختلف تقسیم بندی نمود

الف) پکیج دیواری گازی محفظه باز

ب) پکیج دیواری گازی محفظه بسته

الف) پکیج دیواری گازی محفظه باز

یکی از پکیج دیواری گازی که براساس نوع محفظه احتراق در بازار ایران موجود است. پکیج دیواری گازی محفظه باز می باشد. این پکیج ها معمولا اکسیژن مورد نیاز خود را برای احتراق سوخت از هوای داخل فضا مکش می کند. معمولا از این پکیج در پنت هاوس ها و یا آپارتمان های خیلی بزرگ که در آن مشکلی برای تامین اکسیژن پکیج دیواری گازی  نداشته باشند استفاده می گردد. لازم به ذکر است که این محیط ها نباید در مجاورت باد قرار گیرد. دودکش با قطر 15 سانتی متر و مکش بالا می توان پکیج را در هر قسمت نصب نمود.

ب) پکیج دیواری گازی محفظه بسته

این مدل معمولا در ساختمانهایی که متراژ و مساحت  فضای باز آنها پایین هست استفاده می گردد. این نوع پکیج های گازهای حاصل از احتراق را توسط فن به بیرون هدایت می کند. معمولا از پکیج دیواری گازی در بالکن ها یا تراس ها استفاده می شود که از نظر دودکش و گازهای ناشی از سوخت و احتراق پکیج مشکلی نداشته باشند.

نوع انتخاب پکیج

بر اساس مساحت خانه

انتخاب پکیج گازی باید متناسب با فضاهای مفید خانه باشد. برای خانه هایی که مساحت  زیر بنای خانه آنها 150 یا کمتر از 150 متر مربع می باشد. بهترین پکیج دیواری برای این متراژ پکیج با قدرت 26000 وات می باشد.

اما خانه هایی که مساحت زیر بنای آنها بین 240 تا 400 متر مربع می باشد. بهترین پکیج دیواری برای این مساحت پکیج با قدرت 35000 وات گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

اما مبنای ظرفیت بهترین پکیج دیواری علاوه بر متراژ خانه  باید متناسب با دانسیته هوا ، ارتفاع از سطح دریا آن محل نیز باشد

بر اساس خدمات پس از فروش

تهیه بهترین پکیج دیواری از یک شرکت معتبر که توان خدمات پس از فروش را دارد. یک مزیت عالی به شمار می آید. شرکت ماشین سازی انعکاس با تکیه بر فناوری روز دنیا و تولید انواع پکیج ها خدمات پس از فروش حرفه ای ارائه می نماید. پکیج های تولیدی با گارانتی و قطعات از شرکت های ایتالیایی به بازار عرضه می شود.

امروزه شرکت ها و تولیدی های بسیار توانمند در داخل کشور برای تولید و همچنین صادرات بهترین پکیج دیواری با هم به رقابت می پردازند. گروه ماشین سازی انعکاس به عنوان اولین تولید کننده پکیج های برقی در ایران  و صادر کننده محصولات ذی نفع به کشورهای همسایه مفتخر است تمام حصولات خود را بدون واسطه با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات ما در وبلاگ ویرگول مراجعه فرمایید.

قیمت محصول

قیمت انواع پکیج دیواری و قیمت پکیج شوفاژ با توجه به تنوع محصول و همچنین بهترین مارک پکیج دیواری  و برندها در بازار ایران متفاوت بوده و ارائه لیست قیمت پکیج علی الخصوص قیمت پکیج 24000 و یا قیمت پکیج 24 هزار، قیمت پکیج دومبدل  در سایت گروه ماشین سازی انعکاس قابل مشاهده است. معمولا بهترین برند پکیج دیواری در بازار ایران از نظر کیفیت محصول در رده بالا قرار دارند. شما مشتریان عزیز علاوه بر این که جهت استعلام از قیمت انواع پکیج دیواری، قیمت پکیج شوفاژ و پکیج قیمت  از سایت ، گروه ماشین سازی انعکاس میتوانید سفارشات خود را بخش مرکز فروش ثبت نمایید.  همچنین جهت مشاوره درباره محصولات  به صورت رایگان در ساعات اداری از 9 صبح تا 18 عصر بصورت آنلاین تماس حاصل بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button