جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بهترین کولتیواتور باغی

بهترین کولتیواتور باغی

بهترین کولتیواتور باغی

شرکت انعکاس با نام تجاریگروه ماشین سازی انعکاس  به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان وعرضه کنندگان در سطح کشور با محصولاتی نظیر بهترین تیلر کولتیواتور باغی،  ژنراتور، ماشین آلات و ادوات کشاورزی با دو دهه فعالیت ارزشمند و درخشان در بازارهای داخلی در خدمت هم میهنان می باشد. شما عزیزان دربخش  مرکزی فروش ویژه محصولات ما در گروه صنعتی انعکاس می توانید با کارشناس های مجرب در ساعات اداری متناسب با  نیاز سفارش خود را ثبت و یا جهت استعلام و مشاوره  بصورت آنلاین با ما تماس حاصل فرمایید.

بهترین کولتیواتور باغی

معرفی

عملیات مکانیکی که برای آماده کردن زمین برای کاشت گیاهان باغی یا زراعتی را عملیات خاک ورزی می گویند. به عبارتی برای نرم کردن خاک باغات برای رشد بهتر و همچنین استقرار و رشد ریشه ها از این روش استفاده می شود. امروزه با استفاده از ابزارهای مختلف می توان خاک را به روش های آسان نرم و ورز داد. به جرات می توان اذعان کرد که یکی از بهترین کولتیواتور باغی که برای یک کشاورز در باغات و زمین کشاورزی استفاده از ابزاری به نام کولتیواتور است. که لایه های سفت و سخت خاک را به خاک نرم و همچنین بستر خیلی مناسبی برای کاشت و رشد ریشه های گیاهان فراهم می نماید.

معمولا برای آماده سازی زمین های  تحت زراعت برای کشت گیاهان باغی یکی از عملیات های مهم در بحث کشاورزی استفاده از دستگاه کولتیواتور می باشد. عملکردی که باید خاک سطح زمین را نرمتر کرده و کمپوست و کودهای های حیوانی را به طور یکدست و یکنواخت در آن پخش کند. حتی این دستگاه تمام گیاهان زائد و هرز را  از بین می برد.

تفاوت  کولتیواتور با تیلر

حتی  بهترین کولتیواتور باغی  ها نیز از خانواده بزرگ تیلر ها می باشند که نسبت به تیلرها توان و ابعاد کوچکتری دارند. توجه به یکسان بودن عملکرد های تیلر با  بهترین کولتیواتور باغی به آنها  تیلر کولتیواتور نیز می گویند. برای فعالیت در زمین های کشاورزی خیلی خشک استفاده از دو نوع موتور بنزینی از 5 تا 9 اسب بخار و برای موتور گازوئیلی از 5 تا 12 اسب بخار تولید می شود.

محاسبات قدرت موتورها بر حسب اسب بخار یا کیلووات بیان می شود. معمولا یک اسب بخار معادل 746 وات می باشد. بنابراین برای تبدیل این که 5 تا 2 اسب  بخار به وات تبدیل شود باید این مقدار را در عدد 746 ضرب کنیم. یک نوع مدل از کولتیواتور ها هستند که  تراکتور با دو چرخ می باشد معمولا از این تیلر ها در شالیزار ها استفاده می شود. هرچند که تراکتور دو چرخ با تیلر مورد استفاده در شالیزار متفاوت است. چرخ های آنها بدون آنکه از هم جدا شوند. روی مجموعه ای از محور شافت و تیغه های پهن کلتیواتور به جای چرخ ها روی هم سوار هستند. این گونه اتصالات باعث سخت کار کردن کلتیواتور ها با تیلر ها به هم می شود. چون با لرزش های شدیدی روبرو خواهد بود.

تفاوت کولتیواتور با روتیواتور

یکی از تفاوت های عمده بهترین کولتیواتور باغی با این ابزار معمولا عملکرد مشابه  کولتیواتور با روتیواتور نسبت به هم هستند. اینکه حتی بهترین کولتیواتور باغی  برای آماده کردن خاک زمین کشاورزی و دستگاه روتیواتور را برای عملیات شخم زنی از هم جدا در نظر بگیریم. یک تفکر اشتباهی است.

در واقع ابزار روتیواتور ها از جمله ادوات الحاقی هستند که معمولا همراه کولتیواتور ها نصب می شوند. تفاوت عمده این دو در طراحی و نوع ساخت تیفه هایی است که برای نفوذ در دل خاک عملیات شخم زنی را انجام می دهد.

به طور معمول نوع طراحی تیغه ادوات الحاقی روتیواتور ها متناسب با انواع شخم زنی عرضه می شوند.

مطمئنا قیمت بهترین کولتیواتور باغی با توجه به نوع نیاز و هدف متغیر خواهد بود. اگر نوع نیاز بر حسب عملیات شخم زنی زمین های سفت در ابعاد بزرگتر باشد. نیاز به یک کولتیواتورخواهد بود. عملکرد یک دستگاه پر قدرت به تنهایی می تواند بر قیمت کولتیواتور تاثیر مستقیم داشته باشد.

از طرفی باید این را نیز در نظر بگیریم که استفاده از دستگاه های شخم زن بنزینی قادر هستند قدرت های خوبی را نیز از خود نشان دهند اما قدرت آنها نسبت به کولتیواتور های گازوییلی کمتر است. به همین علت این دستگاه ها گزینه مناسبی برای خاک ورزی خاک خواهد بود.

تیلر کشاورزی

مشخصات فنی

کولتیواتور ها به دو نوع بنزینی و دیزلی تقسیم بندی می شوند. به طور کلی در تمامی مراحل آماده سازی زمین تحت زراعت توجه به چندین مرحله زمین مناسب برای کشت گیاهان باغ  ضروری است. مرحله هایی که از شخم زدن اولیه خاک تا نرم کردن و همچنین غنی سازی با استفاده از کود و توزیع یکنواخت آن و در آخر حذف علف های هرز باید به آن توجه نمود.

کاربردهای متفاوتی از این ابزار در شخم زنی زمین های کشاورزی وجود دارد. یکی از دشوارترین عملیات های آن، آماده سازی  زمین تحت زراعت است. که این عملیات معمولا توسط کولتیواتور دیزلی میسر است. اما با کولتیواتور های بنزینی هم صورت می گیرد. اگر سطح زمین سفت یا در برخی مواقع سخت باشد غالبا برای عملیات های شخم زنی زمین های تحت زراعت از ابزاری بنام تیلر کولتیواتور استفاده می شود.

با استفاده از این ابزار کمپوست را در بطن خاک نرم شده توسط دستگاه به صورت یک دست پخش می کنند. بنابراین با زیر و رو کردن سطح اتواع گیاهان هرز ریشه کن می شوند. به طور کلی دستگاه های شخم زن دیزلی یا بنزینی با تیغه های تیز و یا سخت می توانند سطح زمین سخت را خراش داده و یا آن ها را از هم جدا کند. به طور کلی برای مخلوط کردن خاکی که در مراحل شخم زنی قرار دارد نیاز مبرم به استفاده از تیغه های پهن داریم که تا قادر باشند حجم زیادی از خاک را در گردش تیغه ها به همراه ورز دادن خاک به انجام برساند.

عملکرد کولتیواتور بنزینی

به طور کلی از اهداف مهم کولتیواتورها عملیات شخم زنی نمی باشد. چون تولید دستگاه روتیواتور  به راحتی می تواند سطح خاک را عملیات شخم زنی  انجام دهد. به طور معمول عملکرد تولیداتی از قبیل کولتیواتور و روتیواتور مشابه هم بوده ، تنها تفاوتی که میتوان به آنها قائل شد این است که طراحی تیغه ها و قدرت آنها با هم فرق دارد.

کولتیواتور های بنزینی میتوانند عملیات نرم کرد خاک را نیز انجام دهند. با این حال در حالت کلی روتیواتور ها مشابه کولتیواتور ها هستند که مدل تیغه های آن را با هم دیگر جایگزین کردند. به همین علت است که کولتیواتور بنزینی می تواند با نصب تیغه های بسیار قدرتمند و یا حتی کاربردی تر اهداف شخم زنی را به نحو احسن روی زمین های زراعی انجام دهد.

مراحلی که معمولا در قالب عملکردهای سبک کولتیواتور بنزینی به حساب می آیند به قرار زیر است

الف ) مخلوط کردن و سله کردن خاک

به طور کلی عملیات شخم زنی یکی از عملیات مهم در مراحل کاشت محصولاتی است. که معمولا قبل از کاشت گیاهان باید به طور اصولی و دقیق انچام پذیرد.

در طول عملیات شخم زنی تا هنگام بذر پاشی و در نهایت کاشت گیاه لازم است دوباره خاک را برای ایجاد یک فضای کلی نرم و همگن کرد. که این عمل به سله کشی خاک معروف است. معمولا عملیات شخم زنی کولتیواتور بنزینی با ابزار های تیغه ای و پر قدرتمند خود به راحتی می تواند این عملیات را انجام دهد.

ب ) مخلوط وهمگن سازی کود با خاک

از بارزترین  عملیات کشاورزی هنگام شخم زنی ، همگن سازی خاک با کود دهی به خاک است. تمرکز یک کود حیوانی یا شیمیایی در یک نقطه از زمین کشاورزی نمی تواند کامل نیاز های یک گیاه را تامین کند. بنابراین در آینده نه چندان دور به دلیل تمرکز کود و غلظت مواد معدنی و آلی در یک نقطه و مصرف بیش از حد گیاه باعث پوسیدگی آن خواهد شد. لازم به ذکر است برای ایجاد همگن سازی کود با خاک در سطح قابل قبول از بهترین کولتیواتور باغی به خصوص کولتیواتور بنزینی استفاده می شود.

ج ) نابودی و ریشه کن کردن تمام علف های هرز

یکی از معضلاتی که همیشه گریبان گیر کشاورزان بوده علف های هرز می باشند. گیاهان هرز می توانند در سطح  گسترده در زمین کشاورزی رشد نمایند. به خصوص اینکه اگر خاک زمین های تحت زراعت از قبل شخم و سپس همگن سازی کود و خاک در آن باشد.

در اصل تیغه های های پهن و پر قدرت کولتیواتور های گازوییلی یا کولتیواتور های بنزینی به آسانی می توانند. تمام گیاهان هرز را در سطح باغات به طور کامل ریشه کن کند.

تیلر کشاورزی

2-  عملکرد کولتیواتور گازوییلی

معمولا کولتیواتور دیزلی به نسب از مدل های بنزینی بزرگتر و قوی تر هستند. بنابراین قدرت مانور بیشتری برای زمین های تحت زراعت در ابعاد وسیع تر از خود نشان می دهند. حتی از آن ها در مدل های مختلف  در زمین های تحت زراعتی صیفی جات و شالیزار ها استفاده می کنند.

حفظ تعادل این کولتیواتور  به وسیله یک فرمان دستی با قابلیت چرخش در 360 درجه می باشد. از اجزای منحصر به فرد کولتیواتور دیزلی می توان به استفاده از استارت و هندل و همچنین باک در مدل های مختلف اشاره کرد. قیمت کولتیواتور دیزلی بر اساس محور شفت دستگاه، تعداد تیغه ها ، توان موتور، و ظاهر دستگاه و از همه مهمتر برند تولید کننده متفاوت می باشد.

جهت انتقال خاک و همچنین هوادهی مداوم خاک معمولا این دستگاه دارای 3 تیغه قدرتمند گالوانیزه می باشند. جنس این تیغه ها معمولا از فولاد ساخته می شوند تا هنگام خاک ورزی در اعماق خاک در اثر برخورد سنک شکسته نشوند.

معمولا از این دستگاه هنگامی استفاده می شود که بخواهیم قسمت هایی از خاک زیر درختان را که بدان به آن دسترسی نداریم جا به جا کنیم. کاربردهای گوناگونی از این دستگاه می توان نام برد.  که یکی از ان ها به وجین کردن یا از بین بردن علف های هرز اشاره کرد.

الف) خرد کردن لایه های سفت و سخت در دل خاک

استفاده کاربردی از کولتیواتور گازوییلی به عنوان یک دستگاه پر قدرت و توانمند که علاوه بر عملیات شخم زنی با استفاده از تیغه های که روی دستگاه سوار است. می تواند لایه های سخت را در عمق های خاک خرد و از هم جدا کند. عملکرد این دستگاه در آینده می تواند. باعث رشد و نمو سریع گیاه شود. و ریشه های گیاه به راحتی در اعماق زمین نفوذ کند.

ب) نرم  و زیر رو کردن خاک  بسیار سخت :

نرم کردن یا زیر و رو کردن خاک که باعث می شود ساختار سفت و سخت از بین رفته و ریشه گیاهان بتوانند به راحتی در آن نفوذ کنند. بهترین کولتیواتور باغی  گازوییلی به طوری تولید می شوند.  که علاوه بر شخم زنی پر قدرت ،خاک زیر و رو شده را تا حد امکان نرم تر و همگن تر کنند. لازم به ذکر است که مراحل نرم کردن خاک پس از انجام شخم زنی ، در مراحل خاک ورزی انجام می شود که این عمل را می توان حتی با کولتیوار های بنزینی که توان پایینی نسبت به کولتیواتور گازوئیلی دارند انجام داد.

ج )  شخم زنی

شخم زدن زمین های کشاورزی یکی از با اهمیت ترین و در عین حال یکی از طاقت فرساترین عملیات اولیه در بحث زراعت می باشد.  یکی از بارزترین  فعالیت ها در بحث مقدماتی مراحل کاشت محصولات باغی عمل شخم زنی است. معمولا برای زمین های کشاورزی با مساحت بیشتر استفاده از تراکتور گزینه بسیار مناسبی می باشد. اما برای زمین هایی که مساحت آنها کمتر می باشد.

انتخاب بهترین کولتیواتور ها

در حالت کلی  گزینش بهترین کولتیواتور باغی برای عملکرد شخم زدن ها  به عواملی چون خیش ها و انواع پمپ، ادواتی برای نهر کن ، نوع موتور استفاده شده در کولتیواتور، کاربری راحت دستگاه  بستگی دارد. توجه شود که بهترین کولتیواتور باغی نیز باید دارای گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشد. تولید این دستگاه ها معمولا با استانداردهای جهانی طراحی می شود.

گروه ماشین سازی انعکاس  پیشرو در ارائه خدمات و فروش  بهترین کولتیواتور باغی با برند های چینی و ایتالیایی می باشد که از برندهای بازر این مجموعه در دسته های چینی می توان به کولتیواتور های کاما (kama) ، آگرو (agro) ، لیفان (lifan) و

کولتیواتور با برندهای ایتالیایی تحت لیسانس شرکت های معتبری مانند گروه ماشین سازی انعکاس اقدام به عرضه این محصولات می نمایند. از برندهای موجود در این مجموعه می توان به کولتیواتورهای فراری ، BBS و BCS اشاره کرد. شما عزیزان می توانید جهت ثبت سفارش محصول و یا استعلام قیمت و همچنین مشاوره رایگان در طول ساعات اداری از ساعت 9 تا 18 بصورت آنلاین با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

کولتیواتور کاما (KAMA)

یکی از بهترین کولتیواتور باغی که معمولا با کیفیت ترین و محبوبت ترین برند چینی در ایران موجود است برند کاما نام دارد. کولتیواتور ها به دو نوع دیزلی و بنزینی دسته بندی می شود. نوع بنزینی آن در ابعاد کوچکتر با مساحت های چند هزار متر و معمولا تسمه ای و موتور های این کولتیواتور سبک تر و کم هزینه تر و مانور دهی زیادی در زمین های تحت زراعت دارند در شهرهای شمالی کشور مورد استفاده قرار می گیرد. اما در مقیاس های خیلی بزرگتر تا چند هکتاری از کولتیواتور های دیزلی و گیربکسی کاما استفاده می شود. این کولتیواتور ها بیشتر در زمین های سخت با انواع مختلفی از ادوات الحاقی استفاده می شود.

کولتیواتور آگرو (agro)

کولتیواتور باغی آگرو یک از بهترین کولتیواتور باغی در سطح بازار ایران می باشد. این محصول از برندهای چینی در بازار ایران است.   یکی از بهترین و دقیق ترین طراحی مهندسی قطعات و مونتاژ کردن تمامی اجزای مورد استفاده مانند استارت و باک و اگزوز و… این کولتیواتور را به یک دستگاه ایده آل تبدیل کرده است.

معمولا نحوه روشن شدن بهترین کولتیواتور باغی آگرو بصورت استارتی یا هندلی می باشد. استفاده از هندل برای روشن نمودن این دستگاه نیازمند یک نیروی ماهر در جهت روشن کردن به صورت هندلی هست. این مدل از دستگاه توانایی کار در زمین های سخت را نیز داراست. کیفیت تیغه های مورد استفاده و گیربکس و شافت و همچنین ادوات الحاقی در بالاترین حد خود از متریال ها تولید می شود. سادگی عملکرد این دستگاه در عملیات های سنگین شخم زنی و ایجاد نهر آب در مقایسه با مدل های دیگر و همچنین کاربری ساده از مزیت های این دستگاه به شمار می رود.

این دستگاه ها یکی از ادوات مهم در بخش های کشاورزی است که معمولا برای خاک ورزی قبل از بذرپاشی و کاشت محصولات انجام می شود. فاکتور های مهمی مانند نوع تیغه  و توان دستگاه می تواند.  در قیمت این محصولات تاثیر بسزایی داشته باشد.

تیلر کشاورزی

 کولتیواتور لیفان ( lifan )

این کولتیواتور با برند لیفان تولید کشور چین می باشد. یکی از بهترین کولتیواتور باغی به گونه ای است.  عملکرد کولتیواتور با برند لیفان مشابه تمام عملکردهای کولتیواتور در بازار ایران برای خاک ورزی زمین های تحت زراعت است.

اگر عملیات در سطح بسیار محدودی انجام شود گزینه مناسب استفاده از کولتیواتور لیفان می باشد. نوع بنزینی آن در اندازه یک موتور ماشینی است که دسته های فرمان آن نیز شبیه به یک موتور سیکلت می باشد. دسته های  این دستگاه  به گونه ای  که فرم اورگونامیک دستی برای آسایش و راحتی کاربر را فراهم می آورد. این گونه طراحی به کاربر اجازه می دهد تا در زمین های کوچک توانایی بالایی در کنترل و عملیات خاک ورزی را داشته باشد. برند لیفان یکی از تولیدات با کیفیت چینی در بازار ایران است.

کولتیواتور فراری (Ferrari)  و کولتیواتور BCS

امروزه استفاده از کولتیواتورهای پیشرفته با متد های جهانی یکی از ملزومات استفاده در کشاورزی مدرن است. بهترین کولتیواتور باغی ایتالیایی با برند فراری و BCS از نسل های پیشترفته هستند که قادرند چندین فعالیت متفاوت از قبیل شخم زنی تا حمل محصولات را انجام دهند. توجه  در ساخت  گیربکس های و جنس آنها از ویژگی های این دستگاه به شمار می رود. این کولتیواتور ها علاوه بر همگن سازی خاک در حذف علفهای هرز و پایش باغات کاربرد فراوانی دارند. سوختهای این مدل از دستگاه های ایتالیایی برای نوع گازوییلی 9 اسب بخار و برای کولتیواتور بنزینی 5.5 اسب بخار محاسبه می شود . ترمز و دیفر این مدل از برند ها به صورت مجزا از هم کار می کنند.

کولتیواتور BBS

این کولتیواتور هم مانند دو نوع قبلی خود از قطعه های ایتالیاست که مونتاز و راه اندازی آن در کشور عزیزمان ایران تحت لیسانس شرکت معتبر تولید می شود. که با افتخار گروه ماشین سازی انعکاس در جهت آسایش و رفاه حال مشتریان عزیز تمامی مراحل استعلام و مشاوره رایگان در طول ساعات ادارای را به شما عزیزان ارائه می نمایند. این کولتیواتور نیز دارای دو نوع مدل بنزینی و دیزلی بوده که برای ابعاد کوچکتر از دستگاه بنزینی و برای ابعاد بزرگتر از دیزل استفاده می شود. گیربکس های با کیفیت روغنی و توان موتور از 5 تا 12 اسب بخار و فرمان قابل تنظیم از مزیت های این دستگاه به شمار می رود.

قیمت محصول

معمولا بهترین کولتیواتور باغی  مدل های مختلفی دارد. قیمت بهترین کولتیواتور باغی بسته به نوع کولتیواتور با در نظر گرفتن  قدرت و توان  و همچنین  مقرون به صرفه بودن متفاوت هستند. در هر صورت قیمت  بهترین کولتیواتور باغی که می تواند زمین سفت را شخم کرده با قیمت کولتیواتور مشابه بازار  که تنها بر همگن سازی خاک را می تواند انجام دهد متفاوت هستند.  نوع  طراحی و جنس  تیغه ها در انتخاب و تعیین قیمت این گونه محصولات  کشاورزی از اهمیت به سزایی برخوردار است. معمولا دستگاه هایی که عملیات شخم زنی را با استفاده از تیغه هها بسیار برنده و نازک انجام می دهند. راندمان دستگاه جهت همگن سازی خاک بیشتر نخواهد بود. بنابراین قیمت کولتیواتور باغی  با شرایطی که دراین قبیل از محصولات وجود دارد. بر حسب نیاز مشتری در رنج قیمت های بالاتری قرار خواهد گرفت.

معمولا مقرون به صرفه ترین، و بهترین کولتیواتور باغی  در سطح بازار ایران از نظر کیفیت محصول در رده متوسط و بالا قرار دارند. علاوه بر این که جهت استعلام از قیمت انواع کولتیواتور باغی و یا قیمت کولتیواتور بنزینی، قیمت کولتیواتور دیزلی  ،قیمت تیلر،  و همچنین قیمت انواع کولتیواتور  و قیمت تیلر گازوییلی  از سایت های مختلف ، گروه ماشین سازی انعکاس مفتخر است شما کشاورزان و صنعتگران عزیز را متناسب با نیاز های خود در بخش مرکز فروش جهت استعلام قیمت و همچنین مشاوره رایگان در تمام سطوح در ساعات اداری بصورت آنلاین یاری نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله منتشر شده ما در سایت ویرگول را نیز مطالعه نمایید. پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین پمپ شناور آب را نیز در صورت علاقه بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button