جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

طرز کار منبع کویلی

طرز کار منبع کویلی

منبع کویلی چه نوع محصولی است؟

 

منبع کویلی انعکاس از تجهیزات بسیار کاربردی است که امروز با طرز کار منبع کویلی آشنا خواهیم شد. برای تولید آب گرم یا منبع حرارتی مطمعا می توان از منابع کویلی استفاده کرد. منابع کویلی مصارف خانگی و صنعتی دارند و در ساختمان‌های بزرگ صنعتی و تجاری از آنها استفاده می‌کنند. به طور کلی منبع کویلی از یک مخزن استوانه‌ای شکل تشکیل شده است. از اجزای دیگر این منبع لوله‌های مسی و یا همان کویل هستند.

 

طرز کار منبع کویلی

 

طراحی و تولید منبع کویلی بر اساس نیاز مشتریان، محل نصب و ابعاد محل می باشد. کسی که اقدام به خرید و یا سفارش منبع کویلی می‌کند باید به یک سری موارد دقت داشته باشد تا بتواند محصولی مناسب تهیه کند. هنگام نصب منبع کویلی نیز باید یک سری نکاتی در نظر گرفته شود تا با روش اصولی و مناسب اقدام به نصب آن نمود. استفاده از منبع کویلی مزایای زیادی دارد که می‌توانیم به طور کلی به تامین آب گرم برای ساختمان‌های بزرگ اشاره کنیم. انواع مختلفی از منبع کویلی در بازار وجود دارد که یک نوع از آنها منبع کویلی ایستاده و افقی است.

شرکت تولیدی انعکاس به عنوان مرجع بزرگی در حوزه تولید انواع ماشین آلات و تجهیزات فعالیت دارد. شما می‌توانید این محصولات را به راحتی از طریق وب سایت اینترنتی این شرکت تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید. در ادامه بحث توضیحات لازم در ارتباط با محصول و طرز کار آن را ارائه خواهیم داد. پس لطفاً تا انتهای مطلب ما را همراهی بفرمایید.

 

طراحی و ساخت و طرز کار منبع کویلی

 

ساخت هر نوع محصولی باید مطابق با استانداردهای لازم انجام بگیرد تا بتواند کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد. رعایت اصول مهندسی، طراحی استاندارد و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته می‌تواند به شما کمک کند تا محصولات متناسبی تولید کنید. از محصولات پرتقاضایی که می‌توانیم در بازار به آن اشاره کنیم منبع کویلی است. منابع کویلی برای تولید آب گرم ساختمان‌های مسکونی و صنعتی اهمیت زیادی دارند. در تولید منبع کویلی باید استانداردهای لازم رعایت شود تا بتواند کارکرد خوبی داشته باشد.

هنگام طراحی و ساخت منبع کویلی بر اساس پارامترهای مختلفی اقدام به تولید این محصولات می‌کنند. پارامترهایی که در طراحی این محصول می‌توانند تاثیرگذاری زیادی داشته باشد نوع محل مورد استفاده از آن است. همین موضوع باعث شده که منبع کویلی در انواع استوانه‌ای و یا افقی طراحی شوند. ویژگی‌های مورد نیاز منبع کویلی باعث شده که برخی از طراحی‌ها و امکانات خاصی بر روی آنها قرار داده شود. جنس بدنه منبع کویلی نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

طراحی جنس بدنه

 

هنگام طراحی جنس و بدنه بر اساس شرایط آب و هوایی منطقه و نوع انرژی مصرفی اقدام به ساخت آن می‌کنند. برای طرز کار منبع کویلی به عنوان مثال منبع کویلی مناسب برای تامین آب گرم مصرفی و بهداشتی بهتر است از نوع دوجداره باشد. اصولاً این نوع از منبع کویلی برای ساختمان‌های مسکونی استفاده می‌شود و طراحی متناسب با این ساختمان‌ها را باید داشته باشد. منبع کویلی به عنوان یک عامل مهم برای ایجاد گرما جهت افزایش دمای آن است. ساختار و جنس بدنه منبع کویلی به گونه‌ای است که در فشارهای بالا دچار شکستگی نخواهد شد. به طور کلی درجه حرارت کویل‌ها ۳۵۰ درجه فارنهایت است و ضخامت مورد نیاز برای لوله‌های مسی باید بر اساس این مقدار درجه تعیین شود. جنس بدنه منبع کویلی به گونه‌ای است که تاثیری بر کیفیت آب درون مخزن نخواهد داشت.

 

طرز کار منبع کویلی

 

اجزای منبع کویل‌دار

 

منبع کویل‌دار محصولی است که از اجزای مختلفی ساخته شده که در طرز کار منبع کویلی هر یک از این اجزا کاربردهای خود را دارند و در طرز کار مخزن می‌توانند نقش بسیار مهمی داشته باشند. در ادامه بحث می‌خواهیم در ارتباط با هر کدام از اجزای منبع کویل‌دار مطالبی را بیان کنیم. در حالت کلی منبع کویل دار دارای دو قسمت ورودی و دو قسمت خروجی است. ورودی‌های منبع کویل‌دار تشکیل شده از یک قسمت ورودی از آب سرد به درون مخزن کویلی، یک ورودی دیگر سیال گرم کننده به درون کویل است. خروجی‌های مخزن‌ دارای یک مدل محتوای آب گرم است که از مخزن کویل خارج می‌شود و خروجی دیگر سیالی است که بعد از انجام تبادل حرارتی به آب دوباره به داخل مخزن از کویل خارج می‌شود.

بدنه منبع کویل‌دار

 

بدنه منبع کویلی به عنوان قسمت اصلی بدنه در واقع پوششی است که تمام اجزای منبع کویل‌دار را در خود احاطه کرده است. جنس بدنه از ورق گالوانیزه بوده که در ضخامت‌های معینی ساخته می‌شود. معمولاً ضخامت بدنه‌ها بر اساس میزان فشاری است که کویل در هنگام کار آن را تحمل می‌کند. جز مهم دیگری که در منبع کویلی وجود دارد کویل است. در این سیستم‌ها برای انتقال حرارت از کویل‌ها استفاده می‌کنند. جنس کویل‌ها از مس بوده که ضریب انتقال گرمای بالایی دارند. دریچه بازدید قسمتی در بدنه منبع کویل است که با قسمت کویل‌دار در تراز می‌باشد. استفاده از دریچه بازدید برای بررسی داخل منبع و بازدید از کویل و انجام عملیات تعمیر استفاده می‌شود. قسمت دیگر از اجزای بدنه کویل لوله‌های ارتباطی است.

لوله‌های ارتباطی منبع کوئلی

 

لوله‌های ارتباطی به عنوان لوله‌های آب سرد و گرم بهداشتی و لوله‌های گرمایشی یا همان کویل هستند. درون منبع کویل‌ها قطعه پیچ‌دار به نام بوشن وجود دارد. بوشن‌ها در دو حالت پلاستیکی و فلزی ساخته می‌شوند. وظیفه بوشن ها اتصال دو لوله ارتباطی به همدیگر است. به وسیله بوشن‌ها می‌توانیم انواع مختلف از سنسورها را به منابع کویل‌دار وصل کنیم. سنسور دما جز دیگری از اجزای درون منبع کویلی است. وظیفه سنسور دما آن است که اگر درجه حرارت منبع از حد معین بالا رفت آن را قطع کرده و مانع از انفجار آن شود. شیر تخلیه برای تخلیه کردن آب درون منبع در هنگام تعمیر و یا تعویض می باشد. جز مهم دیگر درون منبع کویل‌دار گیج فشار است. با استفاده از گیج فشار می‌توانید فشار درون سیستم را بررسی کرده و از کارکرد درست آن اطمینان حاصل کنید.

 

طرز کار منبع کویلی‌

 

منبع کویلی که به عنوان یک نوع مبدل حرارتی عمل می‌کند برای گرم کردن آب گرم مصرفی استفاده می‌شود. منبع کویلی از تجهیزات مهم موتورخانه‌ها محسوب می‌شود. در منبع کویل‌دار کویل از جنس مس وجود دارد. درون کویل‌ها و یا لوله‌های مسی سیال خروجی و یا همان آب بخار جریان پیدا می‌کند. آب بخار شده از بویلر و یا همان دیگ به کمک پمپ‌ها به سمت لوله‌های مسی در جریان است. منبع کویلی همانند یک مبدل حرارتی و مشابه با آبگرمکن‌های خانگی است.

خاصیت ترموسیفون درون منبع موجب می‌شود که آب گرم در قسمت بالای منبع قرار بگیرد. نتیجه کار آن است که خروج آب گرم به راحتی انجام خواهد گرفت. در قسمت بالای دیگ یک لوله همراه پمپ مستقیم به کویل‌ها وصل می‌شود. وظیفه لوله ارسال آب گرم و یا بخار از بویلر به سمت منبع است. در مسیر لوله برگشت یک پمپ وجود دارد که به جریان یافتن آن کمک می‌کند. حتماً این سوال برای شما پیش آمده است که چرا آب گرم مصرفی دوباره به درون دستگاه برمی‌گردد؟ پاسخ این سوال بسیار آسان است.

 

تفاوت منبع کویلی با آبگرمکن‌ها

 

آبگرمکن‌های خانگی برای گرمایش از شعله استفاده می‌کنند، اما در منابع کویلی برای گرمایش از آب استفاده می‌شود. لوله‌های مسی درون منبع کویلی نصب می‌شوند که با آب سرد موجود در درون منبع تماس مستقیمی دارند. فرآیند گرم شدن آب سرد به صورت غیر مستقیم انجام می‌گیرد. لوله‌های ورودی که حاوی آب شهری هستند از قسمت پایین وارد منابع کویل‌دار خواهند شد. این آب جریان یافته بعد از تماس با منبع کویل‌دار افزایش حرارت پیدا کرده و به سمت بالای منبع حرکت می‌کند. از قسمت بالای منبع آب گرم از سیستم خارج شده و برای مصرف ارسال می‌شود.

 

طریقه نصب منبع کوئلی‌

 

نحوه نصب منبع کویلی بسیار مناسب است و شما باید در هنگام نصب اصول لازم را رعایت کنید.

  • قبل از نصب حتماً دقت کنید که منبع کویل‌دار به صورت تراز نصب شود. ظرفیت منبع کویل‌دار به ازای هر واحد مسکونی ۱۵۰ لیتر به طور میانگین است. شما بر اساس محل و ظرفیت منطقه نوع مناسبی از منابع کویلی را باید خریداری کنید. وجود دو جز برای منبع کویل دار بسیار اهمیت دارد که آن شیر اطمینان و شیر تخلیه است.
  • دمای شیر اطمینان باید کاملاً تنظیم شده و روی ۹۵ درجه سانتیگراد نصب شود. تنظیم دما باعث می‌شود که هنگام بالا رفتن دما، از ترکیدگی منبع جلوگیری کند. برای منبع کویل‌دار توصیه می‌شود که از پمپ سیرکولاسیون جداگانه‌ای استفاده کنند. پمپ سیرکولاسیون نباید با دیاتورها یا فنکویل‌ها مشترک باشد. جدا بودن آنها باعث کاهش مصرف موتورخانه خواهد شد.
  • حتماً هنگام نصب دقت داشته باشید که منبع کویلی عایق‌دار باشد. نصب لوله‌ها و اتصالات باید در حالت کاملاً آزاد بوده و هیچ فشاری بر روی آنها اعمال نشود. اعمال فشار روی لوله‌ها و اتصالات باعث شکستگی و کاهش عمر مفید آنها خواهد شد. زمانی که میزان مصرف بالای ۱۰۰۰ لیتر باشد بهتر است به جای منبع کویل‌دار از منبع دوجداره استفاده شود.

 

نکات لازم در نصب منبع کویلی و طرز کار منبع کویلی

 

عموماً منبع کویلی در مکان‌هایی نصب می‌شود که مصرف آب آنها بسیار زیاد است. طولانی بودن مسیر لوله کشی باعث می‌شود که هنگام باز کردن شیر آب در ابتدا آب سرد خارج شده و بعد از مدتی آب گرم می‌‌‌آید. انجام این کار باعث هدر رفت آب زیادی می‌شود، به همین دلیل به آخرین استفاده کننده آب گرم یک انشعاب وصل می‌شود که همراه آن یک پمپ سیرکولاسیون آب گرم وجود دارد. پمپ سیرکولاسیون آب گرم همیشه در حال گردش است، زمانی که شیر آب گرم را باز می‌کنیم بلافاصله آب گرم به دست ما می‌رسد.

 

خرید منبع کوئل‌دار

 

استفاده از منبع کویل‌دار برای ساختمان‌های بزرگ بسیار مناسب است. کسانی که اقدام به خرید این محصول می‌کنند باید در ابتدا نسبت به آن اطلاعات کافی داشته باشند. شناخت و آگاهی درست در ارتباط با این محصول باعث می‌شود که عملکرد بهتری داشته و بتواند نیازهای شما را رفع کند. کارشناسان شرکت انعکاس در ارتباط با این محصول می‌توانند تمامی اطلاعات لازم را به شما ارائه دهند. اما در این مطلب به شما مواردی از خرید منبع کویل‌دار و راهنمای خرید مناسب را ارائه خواهیم داد.

شما در هنگام خرید باید در ابتدا ظرفیت مکان مورد استفاده را در نظر بگیرید. منبع کویل‌دار دارای ظرفیت‌های خاصی هستند که بر اساس آن می‌توانید محصولی متناسب با نیاز خود خریداری کنید. اگر لازم است می‌توانید محصولی متناسب با نیاز خود را سفارش دهید تا برایتان تولید نمایند. اما انجام این کار را به شرکت‌های حرفه‌ای بسپارید که با استانداردهای خاصی اقدام به تولید این محصولات می‌کنند.

 

طرز کار منبع کویلی

 

نکات لازم در خرید منبع کوئلی

 

هنگام خرید تمامی اجزا و قطعات منبع کویل‌دار را بررسی کنید تا سالم بوده و هیچگونه ایرادی نداشته باشند. حتماً در هنگام خرید از مراکز مربوطه بخواهید نصاب‌های ماهر معرفی کنند تا به کمک آنها اقدام به نصب این محصولات کنید. و با طرز کار منبع کویلی توسط کارشناسان آن مجموعه آشنا شوند و بعد اقدام به خرید منابع کویل دار می‌تواند به صورت حضوری و یا غیر حضوری انجام بگیرد. شما می‌توانید به صورت حضوری اقدام به خرید کنید که در این صورت لازم است به مراکز مربوطه مراجعه کنید. خرید حضوری مشکلات و مسائل مربوط به خود را دارد که مهمترین آن مسئله جابجایی است.

فرض کنید شما در مسافتی دورتر از شرکت سازنده این محصولات هستید، اگر بخواهید به صورت حضوری به این مکان مراجعه کنید این کار برای شما هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و جابجایی را دارد. جدا از آنکه در وقت شما بسیار اتلاف خواهد شد، بهترین گزینه برای این افراد خرید به صورت آنلاین و غیر حضوری است.

 

خرید آنلاین منبع کویلی

 

برای خرید آنلاینو آشنایی با طرز کار منبع کویلی شما باید با دقت بیشتری عمل کنید تا از مراکز مورد اعتماد محصولات را تهیه کنید. شرکت‌های مختلفی در زمینه ساخت و عرضه منبع کویل‌دار فعالیت می‌کنند. اما آیا تمامی این شرکت‌ها این محصولات را با کیفیت‌های بالا و استانداردهای لازم می‌سازند؟ آیا تمامی اجزا از مواد با کیفیت ساخته شده و مونتاژ مناسبی دارند؟ تمامی اینها مسائلی هستند که باید در نظر بگیرید تا بتوانید محصولی متناسب با نیاز خود را خریداری کنید.

اگر بخواهیم به شما یک مجموعه مورد اعتماد در زمینه تولید و عرضه منبع کویل دار را معرفی کنیم آن شرکت انعکاس است. در طی چندین سال است که شرکت انعکاس محصولات خود را به مشتریان عرضه می‌کند و جز برندهای معروف و مورد اعتماد در بازار است. شرکت انعکاس شرایطی فراهم کرده تا بتوانید در بازه زمانی کوتاه جنس مد نظر خود را خریداری کنید.

شما می‌توانید با اعتماد کامل نسبت به خرید اقدام نمایید، زیرا مشتریان زیادی به این مجموعه اعتماد کرده و و مشتریان ثابت این مجموعه هستند که نشان از اعتماد آنها به شرکت ما است. از طرفی شرکت انعکاس می‌تواند گارانتی معتبری برای محصولات شما ارائه دهد. جنبه مثبت دیگر این شرکت ارائه اطلاعات و راهنمایی‌های لازم و پشتیبانی رایگان است که موجب می‌شود چنانچه در زمینه این محصولات مشکلی داشتید با کارشناسان ما مطرح کنید.

 

قیمت منبع کویل‌دار

 

منبع کویل‌دار جز سیستم‌های بسیار مهم برای ایجاد گرمایش لازم در آبرسانی ساختمان‌ها است. قیمت منبع کویل‌دار در بازار مقدار ثابت و یکسانی نیست. عوامل و فاکتورهای متعددی وجود دارند که می‌تواند بر قیمت این محصول در بازار تاثیرگذار باشد. اگر می‌خواهید منبع کویل‌دار را با قیمت‌های مناسب تهیه کنید توصیه می‌کنیم که به صورت مستقیم از تولید کننده اقدام به خرید نمایید. وجود واسطه‌ها باعث می‌شود که قیمت محصولات افزایش پیدا کند.

شما از طریق شرکت انعکاس می‌توانید این محصولات را با کیفیت‌های بالا و با قیمت‌های مناسب تهیه کنید. روش ثبت سفارش محصولات در فروشگاه اینترنتی ما بسیار آسان است. شما می‌توانید در بازه زمانی کوتاه محصولاتی با کیفیت بالا و با قیمت‌های مناسب خریداری کنید. همواره سعی کرده‌ایم که قیمت منبع کویل دار در فروشگاه ما کمتر تحت تاثیر نوسانات بازار قرار بگیرد. شما این محصولات را می‌توانید از طریق شرکت ما با قیمت‌های پایین‌تری نسبت به سایر مراکز تهیه کنید. این در حالیست که محصولات ما دارای گارانتی معتبر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات ماشین سازی انعکاس در وبلاگ ویرگول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button