جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بهترین یخ ساز پولکی

بهترین یخ ساز پولکی

بهترین یخ ساز پولکی

بهترین یخساز پولکی انعکاس : صنایع متعددی هستند که برحسب شرایط کار و تولیدات خود نیازمند بهره برداری از دستگاه های یخساز هستند. بنابراین یخسازهای که معمولاً در انواع، مدل و ظرفیت های مختلفی تولید می‌شوند؛ از جمله مهم ترین دستگاه های سرمایشی کاربردی در صنایع متنوعی نظیر کارخانجات تولید فراورده های لبنی، گوشتی، بتن سازی، صنایع شیلات، تولید مواد شیمیایی، مواد غذایی و غیره هستند.

در این میان، یخ ساز سکه ای یا پولکی به جهت تولید یخ های مسطح، باریک و مقطع در نگهداری و خنک سازی طولانی مدت (با دمای بالا) مواد مدنظر در این صنایع کاربرد و اهمیت فراوانی دارد. از این رو قصد داریم در ادامه به صورت جامع و اختصاصی به بررسی و توضیح بهترین یخساز پولکی بپردازیم تا در نهایت،‌ هنگام خرید، یک انتخاب آگاهانه و بهینه داشته باشید. بر این اساس پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

 

بهترین یخ ساز پولکی

دستگاه یخساز پولکی؟

دستگاه های یخ ساز پولکی از جمله ماشین های بسیار کاربردی در تولیدات مختلف هستند که متناسب با نیاز مشتری در ظرفیت های متعددی ساخته می‌شود. یکی از مزیت های مهمی که این مدل دستگاه را به بهترین یخساز پولکی تبدیل کرده است قابلیت تولید یخ های دارای فرم کاملاً کاربردی و در عین حال دیر ذوب شدن آن ها است.

ضمن اینکه ساختار و طراحی دستگاه به جهت استفاده از مواد و متریال مرغوب و مقاوم (استیل نگیر ۳۰۴) از طول عمر بسیار بالایی برخوردار است و به عبارتی برای طولانی مدت کارایی منحصر به فردی را ارائه خواهد کرد. از این رو برای بازارهای ماهی فروشی، شرکت های پروتئینی،‌ صنایع دارویی و کارگاه های تولیدی تقاضای زیادی دارد.

یخ ساز پولکی بنا بر درخواست و نیاز مشتری در ظرفیت ها و قابلیت های متنوعی ساخته می شود. اما با این حال کلیه مدل ها دارای سیکل تبرید تراکمی هستند که به اوپراتور متصل و در نهایت با کمک درام و تیغه، یخ های مورد نیاز را به راحتی تولید می کنند.

ویژگی های بهترین یخساز پولکی

بهترین یخ ساز پولکی متناسب با ظرفیت و قابلیت های تعبیه شده، دارای ویژگی هایی هستند که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

 • تولید یخ های با فرم و اندازه متناسب و غیرقابل چسبندگی
 • یخ های زیر ۸ درجه سانتی گراد با ضخامت ۴ تا ۵ میلی متر و طول ۳ سانت
 • یخ های بهداشتی، خشک و کاملاً تمیز
 • امکان نصب اوپراتور سفارشی
 • تیغه از جنس فولاد جهت تراش یخ در قالب سکه ای
 • اوپراتور مجهز به فلزات انتقال حرارت گرما
 • برخوردار از تسمه نقاله و انرژی مثبت
 • عدم نیاز به نیروی انسانی زیاد
 • مجهز به مخزن یخ و تخلیه کن
 • قادر به تولید به صورت آمونیاک یا فریون
 • کاربردی در صنایع دارای مواد فاسدشدنی
 • عدم نیاز به دستگاه یخ شکن و حوضچه و مایع آب نمک برای تولید یخ
 • کارکردی کاملاً خودکار و قابلیت نصب و جا به جایی راحت.

اجزای بهترین یخساز پولکی

تجهیزات مورد استفاده در یخ ساز پولکی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود. یکی ملزومات برودتی و دیگری قطعات مورد نیاز جهت تخلیه،‌ شکستن و نگهداری یخ ها است. موارد زیر از جمله اجزای برودتی بهترین یخساز پولکی هستند:

کنداسور

کنداسور یکی از ملزومات مهم و حائز اهمیت بهترین یخساز پولکی است که بنابر ساختار و موقعیت خود،‌ وظیفه دفع گرما و تأمین دمای خنک مورد نیاز دستگاه را به عهده دارد. به این صورت که به محض خروج گاز فشرده و متراکم مبرد از کمپرسور آن را خنک و به حالت مایع درمی‌آورد. کنداسورها در مدل های متعددی نظیر هوایی، آبی و تبخیری ساخته می شوند. که در دستگاه های یخساز مدل های آبی و هوایی بیشترین کاربرد را دارند. البته راندمان کنداسورهای هوایی و آبی در دستگاه های یخسازی پولکی متناسب با شرایط آب و هوایی متفاوت است.

کمپرسور

از جمله مهم‌ترین قطعه به کار رفته در یخسازهای پولکی کمپرسور است که در سیکل تبرید تراکمی یخساز قرار دارد و عملکرد آن باعث فشرده سازی و جریان مایع مبرد در سیکل تبرید می‌شود. یکی از عوامل نشان دهنده کیفیت بهترین یخساز پولکی،‌ مرغوبیت و طول عمر و کارایی این قطعه است.

درام یا اوپراتور

از دیگر قطعات مهم و حیاتی دستگاه های یخساز سکه ای درام یا اوپراتور است که محلی جهت تبدیل مایع مبرد به حالت گازی می‌باشد. ضمن اینکه در عین حال، گرمای مورد نیاز برای فرایند تبخیر و یخسازی را از محیط دریافت و با کاهش دمای آب روی سطح خود،‌ موجب ایجاد یک لایه نازک یخ می‌شود. از دیگر قطعات بهترین یخساز پولکی به صورت تیتروار موارد زیر است:

 • آب پاش و یخ خراش
 • موتور مخزن توزیع آب
 • شیرآلات انتقال و برگشت آب
 • مخزن جمع آوری یخ و خروجی یخ
 • لایه عایق و برخوردار از ورق استیل ضدزنگ و نگیر
 • دکمه و ملزومات مخصوص تنظیم و کنترل سرعت.

چگونگی عملکرد بهترین یخساز پولکی

فرایند یخسازی در بهترین یخساز پولکی بدین صورت است که ابتدا گاز فریون یا آمونیاک از طریق کمپرسورها در دستگاه جریان پیدا می‌کند. سپس آب مورد نیاز جهت یخسازی بخش پمپ‌های تعبیه شده در کنار یخساز به وسیله آبریزها بر روی سطح درام یا اوپراتور می ریزد. در این مرحله کندانسورها بنا بر ساختار خود‌ (هوایی یا آبی) سرمای درام را تأمین می کنند که در حین جذب گرما توسط مبرد درون درام باعث انجام فرانید یخسازی می شود.

بهترین یخ ساز پولکی

در واقع، عملیات جذب گرمای محیط و تبخیر آن توسط مبرد درون اوپراتور و تأمین هوای سرد به وسیله کندانسورها،‌ لایه نازکی از یخ بر روی سطح درام های ثابت یا متحرک ایجاد می‌شود که بعد از برخوردار شدن یخ به ضخامت مناسب، از طریق تیغه های نصب شده بر درام ‌ها به صورت سکه ای یا پرک برش داده و  مخزن مربوطه ذخیره می‌شود. یخ های ذخیره شده در مخزن تا زمان استفاده و نیاز شما در دمای بالای خنک سازی و نگهداری می‌شوند.

مزایای بهترین یخساز پولکی

استفاده از یک یخساز پولکی استاندارد و دارای طول عمر بالا،‌ مزیت های فراوانی را به لحاظ هزینه و قابلیت برای شما به دنبال خواهد داشت. برخی از کاربردی ترین مزایای بهترین یخساز پولکی شامل این موارد می‌شود:

 • تولیدهای یخ های بسیار خشک و با دما منفی ۸ درجه
 • ساختار و طراحی زیبا و کاملاً مناسب برای فضاهایی همچون کافه‌ها،‌ رستوران‌ها و هتل ها
 • متناسب با استاندارهای داخلی و بین المللی
 • دارای ضخامت و اندازه مناسب جهت تولید یخ های با فرم کاربردی
 • امکان حمل و نگهداری آسان
 • راندمان یخسازی با قدرت بالا در حین مصرف انرژی بسیار پایین
 • تولید یخ های بهداشتی و استاندارد.

انواع یخساز پولکی

دستگاه های یخساز پولکی به جهت کاربردهای متعددی که دارند‌. طور کلی در دو مدل تولید می‌شوند یخسازهای پولکی با درام ثابت و تیغه متحرک و یخسازهای پولکی با درام متحرک و تیغه ثابت که هر یک متناسب با قابلیت خود کارکردی منحصر به فرد دارند. کارایی یخسازهای دارای درام ثابت با تیغه متحرک بدین صورت است که هنگام جدا کردن یخ‌ها، اپراتور یا درام کاملاً ثابت می‌باشد و تیغه نصب شده در دستگاه به صورت دورانی لایه های نازک یخ را از سطح درام به شکل سکه یا پولک جدا می‌کند.

عملکرد درام های متحرک با تیغه ثابت برخلاف اوپراتور ثابت است. بدین شکل که تیغه مخصوص برش یخ ساختاری کاملاً ایستا دارد در حالی که اوپراتور با حرکت دورانی و چرخشی خود، باعث می شود که لایه یخ به سطح تیغه نزدیک و در نهایت در قالب پولک یا پرک برش داده شود. به لحاظ کیفیت هر دو نمونه معتبر و استاندارد هستند اما بنا بر درخواست و نیاز مشتری انتخاب می‌شوند.

ساختار و ابعاد یخ های پولکی

یخ های پولکی به لحاظ ابعاد معمولاً ۴۰ در ۴۰ با ضخامت ۱.۵ تا ۲.۵ تولید می‌شوند. اما از نظر ساختار متفاوت هستند. به عبارت دیگر، دو نوع فلس دار و دانه ای دارند که بنا بر نیاز و انتخاب مشتری عرضه می شوند. انواع یخسازهای خالص بیوفلیک غالباً کارایی، مقیاس و دوام قطعات یخ را مدنظر دارند. آب مورد نیاز این دستگاه ها نیز می تواند آب تصفیه شده دریا یا آب شیرین باشد.

کاربردهای بهترین یخساز پولکی

دستگاه های یخساز اعم از نوع قالبی، حبه ای و پولکی متناسب با ساختار و قابلیت های خود در کسب و کارهای مهم و زیادی بهره برداری می‌شوند. از جمله صنایع پرکاربرد بهترین یخسازهای پولکی موارد زیر است:

بازار صید و عرضه ماهی و سایر آبزیان

یکی از محیط های پرکاربرد یخ ساز پولکی بازار ماهی فروشان است که با استفاده از این دستگاه می توانند ماهیان را بلافاصله بعد از صید برای طولانی مدت تازه و سالم نگهدارند. بهره برداری از این دستگاه در صنعت ماهی و میگو بسیار حیاتی و مهم است چرا که علاوه بر کاهش دمای گوشت آبزیان در کمترین زمان، از فاسد شدن آن ها نیز جلوگیری می‌کند. همچنین جهت انتقال این فراورده به صورت کاملاً تازه و غیر منجمد به سراسر کشور کاملاً کاربردی و ضروری هستند.

صنعت بتن سازی، از دیگر مزیت های بهترین یخساز پولکی

از دیگر موارد کاربردی بهترین یخساز پولکی برای کارگاه های تولید مصالح و بتن است. به این صورت که جهت جلوگیری از تبخیر آب بتن و کاهش کیفیت آن مخصوصاً در فصل گرما، هنگام تولید بتن به آن یخ های پولکی اضافه می کنند.

صنایع مواد غذایی و تولید فراورده های کالباس و سوسیس

در کارخانجات فعال در زمینه تولید مواد غذایی از جمله سوسیس و کالباس، استفاده از یخسازهای پولکی بسیار مهم است. چرا که تاثیرات قابل توجهی در خنک سازی و جلوگیری از فاسد شدن مواد دارد. کاربرد دستگاه در اغلب بخش های خط تولید رایج است. علاوه بر این خنک و نداشتن دمای بالا باعث خرد و مخلوط شدن بهتر مواد غذایی می شود.

قیمت یخساز پولکی

قیمت بهترین یخساز پولکی به طور کلی در بخش محصولات فروشگاه آنلاین انعکاس موجود است. اما در نظر داشته باشید که بنا بر دلایلی نظیر جنس، برند، مدل، ظرفیت، کیفیت قطعات و غیره نمی توان برای بازه طولانی مدت قیمت مشخصی برای آن تعیین کرد. از طرف دیگر. نامتعادل بودن شرایط اقتصادی از جمله نوسانات مداوم و پیوسته در بازار دلار. تا حدود خیلی زیادی بر متغیر بودن قیمت این دستگاه ها موثر است. به گونه ای که در سال های اخیر واردات انواع یخسازی کاهش زیادی داشته است.

البته برای جلوگیری و در دسترس بودن محصولاتی با کیفیت و استاندارد تولیدکنندگان داخلی زیادی نظیر کارخانه انعکاس به تولید و عرضه انواع دستگاه و ماشین آلات سرمایشی و صنعتی می پردازند. جهت دسترسی راحت و بدون واسطه مشتریان به بهترین یخساز پولکی در مدل و ظرفیت های مختلف فروشگاه آنلاین انعکاس تلاش کرده است محصولات خود را به صورت آنلاین عرضه کند. از این رو در صورت نیاز می توانید یخساز پولکی مدنظر خود را مناسب ترین قیمت از فروشگاه انعکاس خریداری کنید.

نکات خرید یخساز پولکی

برای خرید بهترین یخساز پولکی توصیه می کنیم قبل از اقدام تمام شرایط کاری خود اعم از محیط، میزان نیاز، تولیدات روزانه، بازه نگهداری مواد به صورت ذخیره میزان تقاضا و غیره را به صورت دقیق بررسی نمایید. البته در فروشگاه انعکاس امکان بهره مند شدن از مشاوره رایگان کارشناسان فراهم است. از این بهتر است پیش از ثبت خرید، با تیم مهندسی فروشگاه مشورت کنید تا در نتیجه یک انتخاب آگاهانه و متناسب داشته باشید.

در زمان خرید بهترین یخساز پولکی نیز باید مواردی نظیر جنس بدنه و قطعات دستگاه، میزان اعتبار برن، مدل، ظرفیت، طول عمر، گارانتی، خدمات پس از فروش و مقایسه قیمت را مدنظر قرار دهید.

کلام آخر

در این مطلب، برای اینکه یک انتخاب بهینه و کاربردی داشته باشید سعی کردیم توضیحاتی درباره بهترین یخساز پولکی ارائه دهیم. از این رو توصیه می شود نکات مقاله در زمان خرید در نظر داشته باشید. همچنین در صورت نیاز یخ ساز پولکی یا سکه ای مورد نظر خود می توانید از طریق فروشگاه آنلاین انعکاس اقدام کنید.

انعکاس که یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین تولیدکنندگان داخلی است جهت برخوردار شدن. مشتریان به یک خرید رضایت بخش و مطمئن در صورت سفارش امتیازاتی همچون خدمات پس از فروش به مدت ده سال، گارانتی یکساله متناسب با ظرفیت دستگاه، دریافت مشاوره رایگان و بررسی مشخصات و قیمت محصولات پیش از ثبت سفارش و قیمتی مستقیم و بدون واسطه را در نظر گرفته است.

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات ما در سایت ویرگول مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button