جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بهترین کولرهای گازی 2022

بهترین کولرهای گازی 2022

بهترین کولرهای گازی 2022

شرکت گروه ماشین سازی انعکاس  به عنوان یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان وعرضه کنندگان در سطح کشور با محصولات پکیج و ماشین آلات و ادوات کشاورزی و نیز محصولات برودتی همچون انواع کولر گازی و پیشرو در عرصه طراحی و مشاوره درباره سنگ تزئینی روخانه ای ، و همچنین محصولات انواع کولر گازی ، اسپلیت با بیش از 15 سال تجربه کاری و  فعالیت ارزشمند  در بازار کشور توانسته در خدمت هم میهنان باشد. در این مقاله قصد معرفی بهترین کولرهای گازی 2022 را داریم. لظفا با ما همراه باشید.

کولر گازی

 مقدمه

کولر گازی یکی از انواع سیستم تهویه است که برای ایجاد یک محیط خنک در فصل تابستان و همچنین ایجاد گرمای مطبوع و دلچسب در فصل زمستان استفاده می شود. کارکرد بهترین کولرهای گازی 2022  بر اساس دوره تپرید تراکم است. ولی با توجه به محل زندگی یا محل اداری و تجاری بر اساس فضای محیط سراغ کولرگازی برود.

بهترین کولرهای گازی 2022 به کمک این سیکل از محیط گرما را می گیرد و آن را به بیرون از محیط منتقل می کند. در برخی از کولرگازی ها عکس کردن چرخه عملکرد وجود داشته  و می توان کولرگازی را به یک پمپ داغ حرارتی تبدیل نمود. و در فصول سرد از آن برای گرمایش محیط استفاده نمود.

هر سیستم تهویه مطبوع یا کولر گازی از 4 اجزای اصلی لوله موئینی، شیر انبساط، اوپراتور، کندانسور و کمپرسور تکیل می شود.

در سیستم های بهترین کولرهای گازی 2022  ، از گازهایی که مخصوص این سیستم ها هستند استفاده می شود. این گازها به تبرید و یا مبرد معروف هستند. بعضی از مبرد ها بشدت باعث تخریب لایه اوزون شده و برای محیط زیست اصلا خوب نیستند.

با این حال امروزه کمپانی های بزرگ  در حال جایگزینی با گازهایی هستند که برای لایه اوزون بی خطر باشد.

انواع کولر گازی

معمولا بهترین کولرهای گازی 2022 در مدل و طرح های مختلفی تولید می شوند که از مهمترین آنها

1)  کولرگازی پنجره ای یا یک تیکه

2 )  کولر گازی قابل حمل یا پرتابل

3 ) کولر گازی اسپلیت یا دو تیکه

4 ) کولرگازی کاستی یا سقفی

5 )  کولر گازی ایستاده

6 ) کولرگازی کانالی یا داکت

7 ) کولرگازی مولتی وی یا چند شعبه ای (معمولا در این نوع مدل کولر گازی در دو نوع تک فاز و سه فاز تولید می شود )

کولر گازی پنجره ای یا یک تیکه

یکی از ساده ترین و یا ابتدایی ترین بهترین کولرهای گازی 2022 ، کولرگازی یک تیکه می باشد. اساسا اجزای سیستم این تهویه مطبوع به صورت یک پارچه بوده، به عبارتی فن و کمپرسور در یک پک قرار دارد. علت نامگذاری کولر گازی به پنجره ای این است. که بخشی از سیستم در محیط داخل و بخش دیگر در سمت بیرون در هوای آزاد قرار بگیرد.

کولر گازی اینورتر

کولر گاز ی قابل حمل

این بهترین کولرهای گازی 2022  به دو نوع عملکرد خود را ارائه می دهند. چون در ظرفیت های پایین تولید می شوند بنابراین علاوه بر حالت های سرمایشی ، حالت های گرمایشی نیز دارند. این مدل از کولر گازی ها به ریموت کنترل از راه دور نیز مجهز می باشند.

که به دلیل شکل خاصی که دارند برای استفاده در فضاهای کوچک مناسب می باشند. تمام اجزای این سیستم شامل اوپراتور و کندانسر در یک پک قرار دارند.

کولر گازی اسپلیت

این کولر گازی معمولا از دو بخش مهم تولید می شود. بخش داخلی که دارای اواپراتور یا به اصطلاح بخش تبخیر  و در محل جا می گیرد.  قسمت خارجی آن شامل کندانسر و کمپرسور بوده که در خارج از محیط نصب می گردد.

بهترین کولرهای گازی 2022 بخش های داخلی و خارجی توسط دو لوله از آلیاژ های آلومینیومی و مسی به هم دیگر مرتبط می شود. مایع پرفشار توسط یک لوله باریک به سمت واحد تبخیر منتقل می شود. و گاز کم فشار با لوله بزرگتر به کمپرسور منتقل می شود. این کولر ها معمولا دارای سیستم کنترل از راه دور هستند.

کولرگازی سقفی

این مدل از بهترین کولرهای گازی 2022 در داخل سقف کاذب قرار گرفته و هوای مطبوع را از طریق یک سری  کانال کشی ها پخش می کند. کولرگازی سقفی به دلیل اینکه درن این داکت ها قرار می گیرد معمولا فضای کمتری را اشغال می کنند. از این سیستم برای واحدهای مسکونی، تجاری و حتی اداری استفاده می کنند. از طرفی صدای این کولرگازی نیز کمتر است و مزاحمتی برای افراد حاضر در محل ندارد.

کولر گازی ایستاده

کولرگازی ایستاده در مقابل بهترین کولرهای گازی 2022 پرتابل از قدرت بیشتری برخوردار بوده و همچنین نسبت به آن ظاهر بزرگتری دارد. این سیستم بیشتر برای مناطق وسیع در مقیاس صنعتی استفاده می شود. بخش خارجی کولر گازی شامل کمپرسور و کندانسر بوده که باید در بیرون از محل مورد نظر نصب گردد.

کولر گازی ایستاده

کولرگازی کانالی

کولرگازی کانالی، نوع دیگر از سیستم تهویه بوده که امروزه به دلیل محبوبیت میان عموم مردم در بسیاری از واحدهای صنعتی ، تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. تعمیر و نگهداری راحت و همچنین ایجاد حالت های مجزا این دستگاه ها را جزو سیستم های پر استفاده در پروژه های عمرانی و ساختمانی کرده است.

اجزای اصلی کولر گازی

هر سیستم کولر گازی دارای دو بخش مکانیکی و الکترونیکی است که قسمت مکانیکی آن به شرح زیر است :

1)  کمپرسور (موتور کولر)

2) کندانسر (تقطیر کننده)

3) گاز مبرد (گاز خنک )

4)  اواپراتور (تبخیر کننده)

5) لوله موئین

6)  سینی زیر کولر

7) فیلتر خروجی هوا

8)  خروجی هوا

کمپرسور :

یکی از اصلی ترین بخش های کولر گازی موتور یا کمپرسور است. از عملکرد کمپرسور فشرده کردن گاز خنک کننده است که می تواند به روش های متفاوتی صورت پذیرد.

اواپراتور :

تبخیر کندده سیستم تهویه مطبوع قسمتی است که با جذب گرمای فضای محیط از بخش ایندور باعث تبخیر گاز مبرد می شود. این سیستم در واقع مجموعه ای صفحات آلومینیومی و لوله های مسی هستند که در سیکل رفت و برگشت گاز به صورت مایع و تبدیل آن به گاز خنک نقش اساسی را ایفا می کنند.

کندانسور :

تقطیر کننده اساسا کمپلکسی از صفحات آلومینیومی مشبک با لوله های مسی است که در بخش خارجی نصب شده است. این کندانسور از مس یا آلومینیوم ساخته می شوند. وظیفه تقطیر کننده این است که گرمای حاصل از گاز مبرد ناشی از فشرده شدن در کمپرسور را با جریان فن خنک نگه دارد و مجددا آن را به قسمت داخلی بفرستد.

لوله موئین :

این لوله با قطر بسیار کم نقش بسیار اساسی در تولید سرما دارد. وظیفه این لوله در سیستم تهویه مطبوع این است که بتواند افت فشار مبرد را در یک فرصت مناسب  جهت تبخیر در تبخیر کننده نگه دارد. همچنین گاز خنک کننده ای توسط موتور به صورت تحت فشار قرار گرفته با عبور از مسیر تقطیر کننده وارد فیلتر موئینی می شود.

فیلتر :

این فیلتر ها اساسا هنگامی در پنل خود نصب می شوند که بتوانند گرد و غبار حاصل از محیط را جمع آوری کنند. همچنین امکان تعویض و قابل شستشو بودن آن ها نیز میسر است.

قسمت الکترونیکی

1)  برد الکترونیکی

2)  الکتروموتور به همراه پروانه

3) فیوز حرارتی اورلود

4)  خازن ها

5)  سنسور ها

6)  تابلو برق

برد الکتریکی :

وظیفه فرمان به قطعه های الکترونیکی سایر بخش ها بر عهده قسمت برد الکتریکی می باشد.

خازن :

به کار گیری خازن معمولا جهت افزایش گشت آور در زمان راه اندازی موتور استفاده می شود. و معمولا یک خازن برای راه اندازی موتور هم استفاده می شود.

سنسور تنظیم دما :

برای کنترل تنظیم سرمای محیط مورد استفاده که معمولا در روی تبخیر کننده نصب می شود. فرمان قطع و همچنین وصل موتور از این طریق تامین خواهد شد.

الکتروموتور فن دار:

عملکرد اصلی الکتروموتور کنترل چرخش و سرعت پروانه است که تا با حرکت دورانی پروانه در بخش داخلی هوای سرد شده در محفظه تبخیر کننده را به درون اتاق ببرد. و در بخش خارجی گرما را از گاز گاز مبرد توسط لوله های تقطیر کننده ، به فضای خارجی هدایت گردد.

کولر گازی

اینورتر :

اینورتر به معنای معکوس کننده یا وارونه کننده در بهترین کولرهای گازی 2022 است به طوری که ممکن است سرعت چرخش کمپرسور روتاری متغیر باشد. و بسته به دما و همچنین رطوبت محیط که توسط کاربر تنظیم می شود کم و زیاد شود. اما باید در نظر داشت که کمپرسور هیچ وقت در زمانی که که به آن دمای مورد دلخواه کاربر رسید خاموش نمی شود.

عمل اتوماتیک کردن و روشن شدن موتور باعث مصرف بیش از اندازه برق خواهد بود. اما این اتفاق در اینورتر نمی افتد. چرا که اینورتر با تغییر فرکانس متغیرر ولتاز و همچنین فرکانس باعث کاهش مصرف خواهد شد. معمولا موتور های اینورتر معمولا با گاز 410 که یک گاز گیاهیی و دوستدار طبیعت بوده ساخته شده و در نتیجه نسبت به دستگاه های دیگر دارای بازدهی بالایی می باشد.

نسل جدیدی از کولر های گازی دارای اینورتر هستند.  بهترین کولرهای گازی 2022  اینورتر ها دارای یک فرکانس متغیر بوده با ایجاد یک تغییر  در دو فاکتور ولتاژ و یا همچنین فرکانس باعث تغییر در سرعت چرخش موتور کولرگازی می شود. در کولرهای گازی قدیمی موتور کمپرسور هنگام شروع به جریان های الکتریکی زیادی نیاز داشته و پس از رسیدن موتور به دور این جریان اولیه کاهش پیدا می کند. رسیدن اتاق به دمای دلخواه،  ترموستات باعث خاموش شدن موتور به صورت ناگهانی فرستاده خواهد شد.

راندمان  کولر گازی

راندمان مناسب سیستم های تهویه مطبوع یا بهترین کولرهای گازی 2022 با توجه به متراژ محیط متغییر است. باید به این نکته توجه کرد که هنگامی که متراژ خانه کوچک باشد. نباید از کولر گازی با توان بالا استفاده نمود. برای تشخیص ظرفیت مناسب این سیستم برای هر طبقه از فضای داخلی به ازای هر متر مربع بین 450 تا 650 بی تییو ظرفیت در نظر گرفته می شوند. اما اگر سقف محیط به صورت آفتاب گیر باشد. این عدد ممکن است به 600 تا 800 در هر متر مربع نیز برسد. کولرگازی ها نسبت به کولر آبی از فیلترهایی برای تهویه هوا برخوردار بوده و باعث ایجاد هوای عالی و خوب در محیط مسکونی خواهد بود.

میزان مصرف برق

قبل از خرید بهترین کولرهای گازی 2022 باید به میزان مصرف برق و همچنین کنتور برق توجه ویژه ای داشته باشیم. معمولا ظرفیت دوازده هزار بی تییو کولرگازی چیزی در حدود 6 آمپر مصرف دارد.  این یعنی کولرگازی با ظرفیت 24 هزار چیزی حدود 12 آمپر برق مصرف خواهد کرد . از نظر کارایی کولرگازی یک و دو تیکه با هم هیچ فرقی ندارند.

کولر گازی

فقط میزان صدایی که تولید می کنند با هم متفاوت است.  وهمچنین در میزان برق مصرفی اما از نظر قیمت اسپلیت از مدل دیگر خود گران تر است. دمای کارکرد فضای بیرون رابطه تگاتنگی با کارکرد سیستم تهویه مطبوع دارد. البته محدودیت برای کولرهای گازی معمولی و سفارشی در منطقه های معتدل با حداکثر دما 55 درجه سیلیسیوس و برای کولرگازی اینورتر دار 48 درجه خواهد بود. یعنی به عبارتی دیگر کولرگازی اینورتر دار نسبت به گرمای محیط بیرونی حساس تر می باشند.

ادامه

اگر هوای بیرون بیش از پنجاه وپنج درجه سیلیسوس باشد کولر های گازی معمولی از عمل باز می ایستند. این دما برای کولر گازی اینورتر سفارشی هم 48 درجه سانتی گراد خواهد بود. و برای استفاده در مناطق گرم و حاره ای اصلا مناسب نیستند.

معمولا کارایی کولر را براساس ضریب عدد کارایی می سنجند. معمولا این ضریب برای کولر گازی اسپلیت عددی بزرگتر از 1 می باشد. به عبارتی هر چقدر ضریب کارایی بیشتر باشد راندمان دستگاه نیز به همان اندازه بیشتر خواهد بود. معمولا نحوه محاسبه ظرفیت اسپلیت  را متناسب با آب و هوای هر منطقه می سنجند به عبارتی  شهرهایی که معتدل مرطوب، شهرهای گرم و مرطوب و در آخر شهرهای گرم و خشک تقسیم بندی می شوند.

معمولا عایق بندی داخل پنجره ها ممکن است تک یا دو جداره باشد. باید عایق بندی سقف و دیوار هم باشد، ساختمان های به صورت شمالی هستند. برعکس هم در انتخاب آن ها توجه شود.

باید  به میزان تعداد نفرات حاضر در هر متر مربع و یا گرمایش حاصل از سایر دستگاه ها هم اشاره نمود. این دستگاه ها شامل یخچال، لامپ ، اجاق گاز و.. می باشد.

بهترین کولرهای گازی 2022 سی او پی رنکینگ مصرف انرژی هر کولر را تعیین می کند. بنابراین اگر مقدار سی او پی بیشتر از 3.6 باشد گریدA، اگر بین 3.4 تا 3.6 باشد گریدB، اگر بین 3.2 تا 3.4 باشد گریدC، و اگر بین 2.8 تا 3.2 باشد گریدD خواهد بود.

نحوه استفاده از کولرگازی

اساسا بزرگترین عامل گرم شدن محیط تابش مستقیم نور آفتاب می باشد. این گرما به سرعت از راه شیشه و حتی پنجره های منازل مسکونی و تجاری وارد اتاق می شود. که با استفاده از از موارد ذیل می توان این گرمایش را به حداقل رساند

1) استفاده از سایه بانها  

2) استفاده از شیشه رفلکس

3)  استفاده از کرکره ای داخلی

4)  عایق کاری و همچنین دیوارهای خارجی اطراف

انواع مدل های کولرهای گازی

بهترین کولرهای گازی 2022 موجود در بازار ایران به قرار زیر است :

1) گرین

2) جنرال

3) اجنرال

4) جی پلاس

5) زانتی تی

6) بکو

کولر جنرال

کولر گازی جنرال توسط یک کمپانی  تایلندی تولید و در کشور مونتاژ می شود. معمولا راندمان و مصرف انرژی این محصولات در رده B قرار دارد. معمولا نام دیگر برند جنرال ، به سوپر جنرال هم معروف است. بهترین کولرهای گازی 2022 با مدل طرح لبخند و همچنین استیل شناخته می شود.

 اما در خصوص کولر گازی این برند با مدل های طرح لب خند  معروف شده است.

کولر گازی بکو

امکانات این کولر گازی متنوع می باشد. همچنین این کولر در انواع مختلف تولید می شود. این کولر گازی به طبع با مصرف انرژی پاین ، دارای ریموت کنترل و همچنین فیلتر تصفیه در انواع مدل های متفاوت قابل ارائه می باشد.

کولر گازی اینورتر

کولر گازی زانتی

این کولر گازی یکی از بهترین کولرهای گازی 2022 می باشد که از نظر تولید در رده بالاتری از سایر رقیبان به مشتریان عرضه می شود. این کولر علاوه بر مصرف پایین برق ، صدای کم و همچنین هوای مطبوع را به شما هدیه می دهد. همچنین محصولات این برند با گاز فریون 410 کار می کند.

کولر گازی جی پلاس

یکی دیگر از کولر های مورد تایید مشتریان کولر گازی جی پلاس می باشد. محصولات این برند در دو حالت سرمایشی و گرمایشی تولید می شوند که مانند تمامی کولرهای گازی اسپلیت دار دارای دو حالت هستند. این برند نیز از نظر انرژی و راندمان و همچنین پشتیبانی از تمام فناوری های روز دنیا به یکی از کولر های گازی پر طرفدار در بازار تبدیل شده است.

کولر گازی اجنرال

بهترین کولرهای گازی  2022 از بهترین برندهای کولر گازی در جهان می باشد. کیفیت محصولات این کمپانی در دنیا زبانزد است.

این کمپانی با تکنولوژی پیشرفته ژاپن انجین شده است. که می تواند در تمامی شرایط آب و هوایی نسبت به رقیب های خود محصولات با کیفیت عالی تولید کند.

پیشنهاد این کمپانی به مشتریان خود کولر گازی اجنرال می باشد که از نظر مصرف انرژی و همچنین راندمان در شرایط ویژه ای استفاده می شود.

کولر گازی گرین

این کولر نیز یکی از بهترین کولرهای گازی 2022 موجود در بازار ایران است. که دارای مدل های مختلفی می باشد. این کولر از نظر تهویه مطبوع هوا و همچنین راندمان بالا و مصرف انرژی کم با سایر برند های بازار در حال رقابت است.

کولر گازی

سخن پایانی

شرکت گروه ماشین سازی انعکاس  به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان وعرضه کنندگان در سطح کشور با محصولات کولر گازی و انواع کولرگازی شامل کولرگازی گرین، کولر گازی اجنرال، کولرگازی بکو، بهترین کولرهای گازی 2022 ، کولر گازی جنرال، کولر گازی جی پلاس  و ماشین آلات و ادوات کشاورزی و پیشرو در عرصه طراحی و مشاوره درباره سنگ تزئینی روخانه ای ، و همچنین محصولات انواع کولر گازی ، اسپلیت با بیش از 15 سال تجربه کاری و  فعالیت ارزشمند  در بازار کشور توانسته در خدمت هم میهنان باشد. شما می توانید جهت مشاوره و یااستعلام قیمت در ساعات اداری از ساعت 9 صبح تا 18 عصر با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید.

پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین موتور پمپ آب کشاورزی ، بهترین کولتیواتور باغی و بهترین پمپ شناور را نیز مطالعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات ما در ویرگول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button