جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بهترین ماشین برداشت محصول

بهترین ماشین برداشت محصول

بهترین ماشین برداشت محصول

دروگر چرخشی افقی یا دروگر چکشی (چرخش عمودی) یکی از از انواع بهترین ماشین برداشت محصول که از نیروی ضربه استفاده می کند. نیروی ضربه: این نیرو توسط تیغه ای ایجاد می شود که با سرعت زیاد به ساقه برخورد کرده و باعث بریدن ساقه می شود. به طور طبیعی ، نیروی برشی توسط دو تیغه که در جهات مختلف حرکت می کنند و ساقه را بین آنها حرکت می دهد ، به دست می آید. ماشین دروگر گندم معمولی و درو کننده های شانه ای و همچنین دروگر شالی به این روش کار می کند. همانطور که گفته شد ، دروگرهای انعکاس به دو دسته اصلی جمع آوری می شوند:

بهترین ماشین برداشت محصولدروگر های دوار:

 

دروگر ها یا برش های دوار به سرعت ساقه های گیاه را با تیغه فلزی یا پلاستیکی برش می دهند. این تیغه ها ممکن است به صورت عمودی یا افقی بچرخند.

 

با مقایسه بهترین ماشین برداشت محصول یعنی دروگر با نوع شانه ای، می توان گفت:

 

این دروگرها کارآمدتر از دستگاه های برداشت محصول کشاورزی شانه ای هستند .

کمتر احتمال دارد در محصولات ضخیم و پیچیده گیر کنند.

سرعت آنها بسیار بیشتر و می تواند به 15 کیلومتر در ساعت برسد.

مناسب برای علفهای هرز ، بوته های کوتاه و خرد کردن بقایای گیاهان.

 

انواع دروگرهای دوار

دروگر های دوار بشقابی:

 

دروگر یونجه چین بشقابی ماشین سازی انعکاس توسط سه نقطه به تراکتور متصل می شود و با محور قدرت کار می کند و از چهار تا شش صفحه چرخشی افقی با قطر کوچک تشکیل شده است که جفت پره ها در جهت مخالف می چرخند.

دروگر های دوار استوانه ای:

 

آنها تا حدودی شبیه به دروگر های صفحه ای هستند . با این تفاوت که به قدرت بیشتری در هر متر عرض برش (25 تا 30 اسب بخار) نیاز دارند. این ماشین های برداشت محصول کشاورزی دو یا سه صفحه با قطر بزرگ دارند. که تیغه آنها با سرعتی کمتر از نوع صفحه می چرخد. بهترین ماشین برداشت محصول را از ما بخواهید.

دروگر چکشی (عمودی):

 

این دروگر یونجه چین دارای درایو یا روتیواتور افقی میباشد. بر روی چرخاننده ، چهار ردیف تیغه چکش به صورت عمودی اما آزاد و معلق قرار می گیرد. که با سرعت و در جهت مخالف چرخ های تراکتور می چرخند. این تیغه ها بوسیله نیروی گریز از مرکز به صورت عمودی می چرخند. اما اگر به مانعی برخورد کنند به عقب تا می شوند.

 

ماشین های برداشت محصول کشاورزی شانه: قدیمی ترین ماشین برای برداشت است.

اجزای برداشت دروگر شانه ای:

 

شانه برش

محرک چاقو

شاسی اصلی

نوار پشتیبانی عقب و نوار پشتیبانی جلو

 

شانه برش ، که قسمت اصلی درو است (مانند قیچی در برش عمل می کند)

 

توجه: از این شانه ها در دیگر ماشین ها مانند کمباین استفاده می شود.

 

دروگر گندم ایتالیایی 728 یکی از بهترین ماشین برداشت محصول و پرطرفدارترین نوع های دروگر گندم است که برای برداشت یونجه و علوفه استفاده می شود. این دستگاه فقط یک درو نیست و پتانسیل کاری بالای آن و قابلیت تبدیل همه دستگاه ها به این دستگاه آن را به یک دستگاه محبوب تبدیل کرده است.

 

از این دروگر یونجه چین می توان برای برداشت گیاهان کوتاه و علوفه و یونجه استفاده کرد. این دستگاه به راحتی توسط اپراتور استفاده می شود و دارای پتانسیل بالایی در زمین های شیب دار و ناهموار است. استفاده از این ماشین های برداشت محصول کشاورزی در زمین های کشاورزی و باغ ها ، هزینه نگهداری زمین و کارگر را بسیار کاهش داده و نیاز مستمر به نیروی کار را نیز از بین برده است ، زیرا شخصی که صاحب باغ است به راحتی می تواند عملیات برداشت را توسط دستگاه انجام دهد. این دستگاه قابلیت برداشت 1400 متر مربع در ساعت را دارد و در نوع خود عالی است.

دروگر دوچرخ ایتالیایی 728

 

این دروگرها حتی در زمینهایی که شیب دار هستند و تراکتور قادر به کار در آنها نیست  بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. عرض دروگر گندم با استفاده از این دستگاه 120 سانتی متر است و تیغه های نصب شده بر روی این مدل دارای انگشت بوده و هنگام برخورد با سنگ از صدمه به تیغه های دستگاه جلوگیری می کند. که همین ویژگی باعث شده است. تا لقب بهترین ماشین برداشت محصول به این دروگر تعلق بگیرد. برای بررسی بهترین ماشین برداشت محصول با ما همراه باشید.

 

سوال: آیا می توان با این دستگاه عملیات شخم زدن را انجام داد؟

 

به طور کلی ، دروگر دوچرخ 728 را می توان به تمام ابزار مورد نیاز در زمین های کشاورزی تبدیل کرد. این دروگر گندم به  یک فرمان متحرک تجهیز شده است و با چرخاندن آن امکان تبدیل دستگاه به کولتیواتور فراهم میشود.

از جمله ابزارهایی که می توان بر روی این دستگاه ها نصب کرد ، گاوآهن ، ، نهرکن ها ، پمپ های آب و پمپ های سمپاش ، تریلرهای حمل بار و … می باشد. دروگر 728 جزو بهترین ماشین برداشت محصول میباشد.

بهترین ماشین برداشت محصولادامه نقد و بررسی

منحصراً یک ماشین برداشت است و نمی توان آن را به یک کشت کننده تبدیل کرد و دستگاههای پشت سوار را نمی توان بر روی دستگاه نصب کرد. بنابراین ، در این مدل ، فرمان دستگاه ثابت است و نمی توان آن را به دو طرف چرخاند.این دروگر گندم از یک گیربکس 4 سرعته برخوردار است که 3 دنده برای برداشت محصول اختصاص یافته و 1 دنده برای حمل و نقل میباشد.

دروگر بنزینی (مجهز به موتورهای بریگز):

اکثر این دروگرها فقط دروگر هستند و توانایی تبدیل شدن به شخم زن  و نصب روتیواتور را ندارند.

مشخصات فنی ماشین برداشت دو چرخ ویکتور:

این دستگاه با قابلیت نصب ابزارهای جلویی مانند ماشین چمن زنی و چمن زن به یک دستگاه عالی در اراضی کشاورزی و باغ ها تبدیل شده است

این دروگر بنزینی یکی از بهترین ماشین برداشت محصول موفق و عالی برای برداشت انواع محصول است. این ماشین های برداشت محصول کشاورزی در دو مدل دروگر بنزینی و دیزلی موجود است. سیستم این دستگاه ها به صورت تیغه های برش بوده و با حرکت در جهت مخالف ساقه گیاه را برش می دهد.

بهترین ماشین برداشت محصول را از شرکت انعکاس بخواهید.

به طور کلی ، عملیات برداشت محصول با استفاده از این دروگر یونجه چین یا دروگر بنزینی به دو مرحله تقسیم می شود:

مرحله 1: عملیات برش با تیغه های برش بار

 

مرحله دوم: عملیات هدایت و انتقال محصولات برداشت شده توسط دروگر بنزینی

معرفی انواع تیغه های دروگر گندم ایتالیایی:

 

به طور کلی ، دروگرهای ایتالیایی و دروگرهای BCS یکی از بهترین ماشین برداشت محصول در جهان هستند. در این قسمت انواع تیغه ها و سیستم تیغه های دروگر بنزینی BCS دوچرخ را معرفی می کنیم.

 

به طور کلی در این تیغه ها سطح ارتعاشات در حین عملیات برداشت بسیار کم است. و تیغه ها و شانه ها در مقابل یکدیگر حرکت کرده و عملیات برش را انجام می دهند. این ویژگی ارتعاشات کم دستگاه باعث کاهش خستگی اپراتور و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری دروگر یونجه چین می شود.

 

 

تیغه های درو کننده BCS:

1 – تیغه های لیزری COMB ELASTO

 

این تیغه ها از دو مجموعه تیغه هم اندازه تشکیل شده است. که روی هم قرار می گیرند و در حین کار بر ضد یکدیگر حرکت می کنند و عملیات برش ساقه گیاهان را انجام می دهند. این تیغه ها برای زمین مسطح مناسب هستند و عملکرد آنها کاملاً شبیه قیچی است. ارتعاش کم و سرعت برداشت بالا از ویژگی های این سری تیغه است.

بهترین ماشین برداشت محصول از این نوع تیغه برخوردار است.

2 – تیغه های لیزری DOUBLE KNIFE

 

این سری از تیغه ها در همه زمین های کشاورزی قابل استفاده است و یکی از بهترین انواع تیغه های به کار رفته در ماشین های برداشت محصول کشاورزی می باشد. از این تیغه ها در بهترین ماشین برداشت محصول نیز استفاده شده است. از این تیغه برای محصولاتی با تراکم رشد بالا استفاده می شود و وجود انگشتی بین تیغه ها طول عمر تیغه ها را افزایش می دهد و عملکرد  دروگر یونجه چین را در خاک های توده ای و سنگی تضمین می کند. این تیغه ها برای استفاده با دروگر دوچرخ 740 و سری درو اختصاصی 615 مناسب هستند.

3- تیغه و برش LVB ایتالیا

 

تیغه دیگر این ماشین های برداشت محصول کشاورزی سری تیغه LVB ایتالیایی است. این تیغه ها با قابلیت برداشت انواع درختچه ها و ساقه ها به یکی از بهترین دروگرها تبدیل شده اند. این ست تیغه دارای پاشنه و پنجه است و قابل استفاده در زمین های کشاورزی است. در این مجموعه با حرکت تیغه ها بر روی یکدیگر ، برش ساقه های گیاه اتفاق می افتد.

تیغه درو با تیغه انگشت

راهنمای خرید ماشین های برداشت محصول کشاورزی:

 

به طور کلی ، دروگر دوچرخ در باغ ها و کشاورزی مورد توجه قرار گرفته و مورد استفاده قرار می گیرند. سری 620 یک دروگر گندم حرفه ای است. این دروگر بنزینی یکی از بهترین محصولات شرکت بی سی اس میباشد. لقب بهترین ماشین برداشت محصول در بخش دروگر های بنزینی به این دروگر تعلق میگیرد.

معرفی کلی دروگر

دروگر ها برای برداشت محصولاتی مانند علف ، گندم و گیاهان کوتاه استفاده می شود. ماشین های برداشت محصول کشاورزی کوچک برای زمین های گلف و چمن ها استفاده می شود و به راحتی توسط شخص روی زمین کشیده می شود. ماشین های موتور دیزلی در مزارع کوچک هزینه کار را بسیار کاهش می دهد و برداشت را سرعت می بخشد.

از دستگاه برداشت می توان برای برداشت محصول از زمین مسطح و شیب دار که تراکتور به سختی می تواند حرکت کند استفاده کرد. به طوری که پس از برداشت ، محصول را می توان به صورت دستی جمع آوری و حمل کرد. سرعت برداشت در زمین های کشاورزی بین 5 تا 8 کیلومتر در ساعت است. دستگاه برداشت در انواع مختلف با قدرت موتور 5.5 اسب بخار ، 7.5 اسب بخار ، 10 اسب بخار ، 13 اسب بخار و 15 اسب بخار تولید می شود. از این دستگاه با عرض برش 120 سانتی متر در برداشت محصولات مختلف استفاده می شود. متداول ترین ماشین های برداشت محصول کشاورزی شامل دروگر شالی، برداشت کننده گندم ، برداشت کننده جو و برداشت کننده یونجه است.

برداشت برنج

برداشت برنج یکی از مهمترین و تعیین کننده ترین مراحل در کشت برنج است. به طوری که توسعه روش برداشت مناسب نه تنها ضایعات کمی و کیفی محصول را کاهش می دهد ، بلکه تأثیر بسزایی در کاهش هزینه های تولید دارد.

 

دروگر شالی

زمان برداشت برنج توسط دروگر شالی یکی از عوامل موثر و تعیین کننده بر میزان ضایعات کمی و کیفی است.

به منظور تسهیل در برداشت برنج ، به ویژه استفاده از ماشین های برداشت محصول کشاورزی مانند دروگر شالی ، لازم است. که بسته به نوع و بافت خاک ، 2 تا 3 هفته قبل از برداشت برنج ، آب وارد مزرعه بریده شود. و آب داخل آن نیز تخلیه می شود.

اگر آب به موقع و مناسب از مزرعه قطع یا تخلیه نشود . استفاده از دروگر شالی به دلیل رطوبت بالای خاک شالیزار با مشکلات جدی روبرو می شود. این امر به ویژه برای برداشت آن ارقام برنج ، اهمیت دارد. خواب ساقه و تماس خوشه ها با خاک مرطوب ، به ویژه هنگامی که بذر هنوز به مرحله سفت شدن نرسیده است . باعث ریزش و تلفات کمی و کیفی محصول می شود. لقب بهترین ماشین برداشت محصول در این بخش به دروگر DR-J6.5 تعلق میگیرد.

 

روش های برداشت برنج

در روش غیر مستقیم . عملیات درو با داس یا دروگر شالی انجام می شود و پس از جمع آوری شالی درو شده ، خرمن کوبی می شود. به عبارت دیگر ، برداشت و خرمن کشی در دو مرحله جداگانه انجام می شود. در برداشت مستقیم (یک مرحله ای) . کوبیدن توسط دستگاهی به نام کمباین انجام می شود.

دروگر DR-05

دروگر DR-05 یک دروگر شالی و یکی از ماشین های برداشت محصول کشاورزی با کیفیت بوده که با استفاده از آن میتوان محصولات خود را در نهایت دقت و همچنین کمترین زمان ممکن برداشت کرد . این دروگر شالی یک دروگر بنزینی است که با قدرت 5 اسب بخار یک ماشین ایده آل به شمار میرود و جزو دسته ی بهترین ماشین برداشت محصول میباشد.

 

دروگر bcs622 سه چرخ

 

دروگر bcs622 سه چرخ جزو بهترین ماشین برداشت محصول و همچنین یکی از ماشین های برداشت محصول کشاورزی بوده و مناسب ترین دروگر یونجه چین در زمین های کوچک است. مکانیزم بدنه این دروگر گندم به گونه ای طراحی شده است که کمترین ارتعاش را در حین کار داشته و توانایی تمیزکننده و نظم دهی صحیح را افزایش می دهد.

این مدل نیاز به روانکاری کمتری دارد. نصب صندلی بر روی دستگاه برداشت یونجه به کاربر این امکان را می دهد تا با کمترین احساس خستگی مدت طولانی تری با یونجه چین کار کند. این دروگر دارای دسته ای بلند است که کار با آن را آسان می کند. این دستگاه قابلیت نصب سر گندم  را نیز دارد. کفشک های قابل تنظیم ارتفاع دستگاه قابلیت تنظیم ارتفاع برش درو را برای زمین های ناهموار و علوفه کوتاه فراهم می کند. وجود دیفرانسیل با قفل و کنترل ترمز مستقل در هر چرخ ، باعث مانور مطلوب در تمام زمین ها شده است. این دستگاه به گیربکسی مجهز شده است که دارای 3 دنده جلو و 1دنده عقب میباشد. تیغه های دروی دارای مقاومت بالایی در برابر موانع سخت هستند که باعث افزایش عمر دستگاه می شود. طول تیغه 127 سانتی متر و تیغه متوسط یا کوچک 140 سانتی متر است.

ارتفاع برش

دستگاه برداشت گندم قابلیت نصب سر یونجه چین را دارد و به دلیل سر کوپلینگی . قابلیت مانور بالایی در هنگام دور زدن دارد. قسمت چرخ عقب درو می تواند باز شود. از این دستگاه برای برداشت گندم خشک و تر با پایه های کوتاه و بلند می توان به عنوان دروگر دوچرخ استفاده کرد اما نوع معمولی آن برای گیاهانی با ارتفاع 70 یا 80 سانتی متر مناسب است.

 

 

مشخصات فنی دروگر BCS

 

دروگر علف  BCS622 با اصالت و استفاده از فناوری توانسته است به عنوان یکی از بهترین ماشین برداشت محصول را کسب کرده و  راه جدیدی را به سمت مکانیزه شدن زمین های کوچک باز کند. بدنه این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که تمیزترین برش و منظم ترین بافت را با کمترین ارتعاش دارد. صندلی نصب شده روی دروگر یونجه چین دارای طراحی ارگونومیک بوده و از خرد شدن محصول جلوگیری می کند. همچنین ، سر برنده دستگاه دارای ارتفاع قابل تنظیم است که اجازه می دهد چمن های کوتاه و بلند را برش دهید. دروگر سه چرخ در شرایطی که خاک نیاز به کشش بیشتری دارد بسیار مناسب است. برای مشاهده انواع دروگر بنزینی به قسمت جستجو سایت مراجعه کرده و عبارت دروگر بنزینی را سرچ کنید.

 

دروگر bcs 740

 

دروگر دوچرخ 740 یکی از ماشین های برداشت محصول کشاورزی با مکانیزم گیربکس و دارا بودن 7 حالت دنده (4 دنده جلو و 3 دنده عقب) می تواند در شرایط مختلف کار کند. این دروگر محصول مشترک BSC و فراری ایتالیا است و می تواند برای برداشت ، شخم زدن با چرخاننده ، گاوآهن ، چمن زن ، خردکن چوب ، سنگ شکن و … مورد استفاده قرار گیرد. در بین سری BCS ، دروگر دوچرخ 740 به عنوان یکی از بهترین ماشین برداشت محصول  شناخته شود. مدل حرفه ای این دروگر یونجه چین  با سیستم ترمز و دیفرانسیل مستقل و قابلیت مانور بالا. استفاده از مکانیزم تعویض دنده آسان است و مانور خوبی را ایجاد می کند. دروگر 740 دارای لنت ترمز و ترمز دستی است. ارتفاع دسته و فرمان به صورت عمودی تا 180 درجه قابل تنظیم است.

 

کلاچ 740 مخروطی شکل و خشک است. این دروگر گندم با توجه به ویژگی های خاص خود . قابلیت نصب انواع دستگاه ها در جلو و عقب را دارد و فرمان آن در حالت های مختلف قابل تنظیم است. کارایی دروگر دوچرخ 740 ایتالیایی نسبت به قیمت آن بسیار خوب است. بنابراین در بین ماشین های برداشت محصول کشاورزی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. تیغه های قابل نصب بر روی این دروگر دوچرخ تیغه های بدون میخ 100 سانتی متری ، LVB 110 ، LVB 115 و BCS115 است که هر سه دارای میخ هستند.

 

دروگر Ferrari340

دروگر Ferrari340  دارای گیربکس 8 سرعته با 4 دنده جلو و 4 دنده عقب است که قادر به کار در حالت های برداشت و چرخشی است. این دستگاه که به عنوان حرفه ای ترین دروگر دوچرخ BCS-Ferrari شناخته می شود و جزو بهترین ماشین برداشت محصول شرکت بی سی اس باشد. در این دروگر از دیفرانسیل و ترمز مستقل برای مانورپذیری و راحت تر از دستگاه استفاده می کند. همچنین تغییر جهت گیربکس می تواند از حالت دنده جلو به دنده عقب و بالعکس انجام شود.

 

 

دسته دروگر دوچرخ  قابل تنظیم و چرخش است و این ویژگی باعث می شود دستگاه بسیار آسان باشد

دروگر گندم bcs یکی از بهترین ماشین برداشت محصول با هدف رضایت کشاورزان . با کیفیت بالا و قیمت مناسب طراحی و تولید شده است. تنوع کاربران همچنان در طراحی Ferrari 340 BCS اولویت دارد. این ویژگی ها دروگر یونجه چین BCS-Ferrari340 را به یک دستگاه کارآمد و توانمند در عملیات کشاورزی و باغبانی تبدیل می کند.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر به مقالات ما در ویرگول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی

Call Now Button